Face&Look > MODA > PORADY > ZDROWIE > Zrób aloesowy płyn antybakteryjny w domu

Zrób aloesowy płyn antybakteryjny w domu

Gdy w sklepie pustki, możesz wziąć sprawy w swoje ręce i samodzielnie przygotować płyn antybakteryjny. Przyda ci się spirytus i żel aloesowy Holika Holika. 

 

Epidemia koronawirusa przyczyniła się do tego, że ze sklepów, drogerii i aptek zniknęły produkty antybakteryjne. Ogromne zapotrzebowanie na tego typu preparaty sprawiło również, że ceny płynów dezynfekujących dostępnych na aukcjach internetowych drastycznie wzrosły. Nie musisz czekać aż sklepy uzupełnią braki, ani wydawać dużych sum w sklepach online. Wystarczy, że samodzielnie przygotujesz żel antybakteryjny, który skutecznie zwalcza koronawirusa. Jako bazę wykorzystaj koreański żel aloesowy Holika Holika Aloe Soothing Gel oraz spirytus rektyfikowany, który jest łatwo dostępny w sklepach spożywczych. Jakie proporcje zachować?

Przepis na żel antybakteryjny DIY

  • 40 ml żelu Holika Holika Aloe Soothing Gel – 4 duże, płaskie łyżki
  • 60 ml spirytusu rektyfikowanego (min. 91% alc.) – 6 dużych, płaskich łyżek

Energicznie wstrząśnij aż płyny wymieszają się. Skuteczny, w pełni bezpieczny dla skóry preparat dezynfekujący gotowy. 

fot. materiały prasowe


Inspiracji szukaj także w sklepie faceandlook.com

Tizmi Total Body Gel – żel do mycia całego ciała, który jest dodatkowo łagodnym płynem do twarzy i luksusowym szamponem.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

Kamila Gwiazdowska

Potwierdzam,  wykonanie takiego płynu nie jest ani problematyczne ani drogie. No i składniki mozna zamówić bez problemu w wielu sklepach z pólproduktami kosmetycznymi.  Jasne, że na co dzień  bardzo wazne jest mycie rąk wodą z mydłem, jednak dobrz jest mieć taki żel przy sobie w miejscu, w którym nie mamy takiej możliwości.Polecam zajrzeć sobie tutaj:https://danlab.pl/nasze-produkty/szklo-laboratoryjne-i-drobny-asortyment-laboratoryjny/kolby/kolby-miarowe/Nie wiem czy znacie miejsce, ale jest tam mozliwosć skompletowania sobie domowego laboratorium.