„Z Tobą tak”

KATE, czyli Kasia Dąbrowska

Wokalistka zdobyła uwagę mediów, występując w programie „Dzień dobry TVN“. Przed widzami premierowo zaprezentowała debiutancki singiel „Dalej, dalej”. W oficjalnym teledysku do piosenki gościnnie wystąpił Tomasz Barański, znany publiczności z udziału w „Tańcu z gwiazdami”. Wcześniej po raz pierwszy piosenkę zaprezentowała podczas sportowych rozgrywek Orlen Warsaw Marathon, na których Kate Dąbrowska wystąpiła jako finalistka konkursu radiowego. Zdobyła uznanie jurorów, którzy stwierdzili, że jej utwór ma szansę na sukces. Producentem muzycznym piosenki był Jarosław „Jasiek” Kidawa – gitarzysta, kompozytor, współpracujący z wieloma Artystami polskiej sceny muzycznej m. in. Kasią Kowalską, zespołami Feel, Makowiecki Band czy Małgorzatą Ostrowską

 

Lekcje śpiewu Eli Zapendowskiej, Moniki Urlik oraz warsztaty muzyczne u Kayah – to dało Kate Dąbrowskiej inspirację do tworzenia. Warsztat dopełniły występy w teatrze Komedia z zespołem jazzowo-bluesowym oraz z orkiestra w amfiteatrach.

Najnowszy singiel Kate  „Z Tobą tak” powstał we współpracy Kate oraz Marka Kościkiewicza, założyciela zespołu De Mono, który jest autorem muzyki. Na planie klipu artystka wystąpiła z aktorem Markiem Kaliszukiem. Miejscem nagrań był Pałac Czosnowskich. Większość scen nagranych jest w plenerze w pięknej jesiennej aurze. Wokalista jest autorką tekstu, natomiast Marek Kościkiewicz napisał muzykę do singla. Aktualnie odbywają się premery utworu w mediach.

Artystka utożsamia się ze swoim utworem. „Tekst piosenki „Z Tobą tak” jest dla mnie bardzo osobisty. Chciałam przez niego przekazać, że nie ma większej siły i potęgi niż miłość. W teledysku przedstawiliśmy opowieść o kobiecie i mężczyźnie, których spotkanie odmieniło życie, dodało mu koloru”. „Mój tekst piosenki opowiada o pięknej relacji, która wspiera i buduje oraz o tym, że nie warto zaspokajać się marnościami, a miłość powinna opierać się na przyjaźni, wzajemnej mobilizacji i wierze w drugą osobę, nawet jeśli wszyscy inni przestaną w nią wierzyć”. 

 „Chciałabym, aby moja muzyka i klipy wniosły dużo dobrego dla odbiorców. Ważna jest w tym dla mnie autentyczność i naturalność i przekazanie siły płynącej z moich doświadczeń. Już na etapie pisania teksu, mam wyobrażenia jak będzie wyglądał klip”.

 „Mam silną osobowość i wspierające mnie bliskie osoby. W kwestii muzyki i pracy na planie również mam szczęście do ludzi. Marek Kościkiewicz doskonale oddał w brzmieniu piosenki energię i emocje, które chciałam przekazać odbiorcom. To jest bardzo ważne otaczać się osobami, które w nas uwierzą i dodają nam skrzydeł. Zatem moje doświadczenia życiowe łatwo odczytać w tekstach, które piszę."

 

Poprzedni KATE pt: ”Teraz siebie znam” powstał we współpracy z producentem  muzycznym Łukaszem Lazerem - gitarzystą i menedżerem zespołu Red Lips, znanym ze współpracy z wieloma Artystami ze sceny polskiej i europejskiej.

 

KATE jest zarówno autorką tekstu piosenki, jak i scenariusza powstałego do niej teledysku,  w którym wystąpił wraz z nią znany aktor Tomasz Ciachorowski.

Kate pracuje też nad nowymi piosenkami. Szykuje się do wydania całej płyty:

„Aktualnie jestem na etapie tworzenia kolejnych piosenek do płyty. Będzie miała ona charakter pop-rockowy.. Ta muzyka od dawna gra mi w duszy. Szukuję dla moich słuchaczy kolejną  pozytywną dawkę dobrej energii. O moich koncertach oraz twórczości można dowiedzieć się na moich portalach społecznościowych”.

 

Wokalistka wspiera swoimi koncertami inicjatywy charytatywne zarówno aktorki  Ewy Błaszczyk na rzecz kliniki Budzik jak i organizację SOS Wioski Dziecięce

 

„Liczy się cel. Jeśli wiem, że pomagam przez swoje teksty i przez swoją muzykę innym ludziom,bez względu na to, czy  będzie to może mniejsza garstka czy większa grupa ludzi i wniosę coś dobrego, to dla mnie ma to ogromny sens.

 

 

Autor: 
Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

Anna Kulczycka

piękna Kasia Smile cudownie, że wspiera akcje charytatywne! cenie takich ludzi!

produkty partnerów