Wizje Danieli Sacerdoti

Sara Midnight ma 17 lat i właśnie straciła rodziców. Chciałaby zostać wiolonczelistką, ale na razie musi zająć się czymś innym, a mianowicie walką z demonami.

Wizje, Księga I, Daniela Sacerdoti, wydawnictwo Dreams,
cena ok. 37,90 zł

Sara obdarzona jest niezwykłymi mocami - widzi w snach demony zabijające ludzi. Dzięki temu jej rodzice mogli je odszukiwać i zabijać. Niestety, którejś nocy to oni zostali zamordowani. Teraz Sara musi sama stawić czoło niebezpieczeństwu. A właściwie nie do końca sama - wspiera ją pewien młody, przystojny blondyn, który podaje się za jej kuzyna, jednak tak naprawdę jest kimś innym... Czy powinna mu ufać? Zmieniające się i pełne napięcia relacje między tą dwójką to naprawdę mocna strona tej książki!

Rodzice trzymali Sarę pod kloszem, niewtajemniczając zanadto w swoje nocne łowy. Dopiero teraz nastolatka dowiaduje się, z jakimi demonami przyjdzie jej się zmierzyć (pomysłowość autorki w wymyślaniu kolejnych mrocznych stworów robi wrażenie!). Poznaje też świat ludzi walczących ze złymi siłami, ale i tych, którzy są na ich usługi. Jej życie jest zagrożone - ktoś mści się na całej rodzinie Midnightów, nie wiadomo też, czy chłopak, którego spotyka w swoich wizjach, jest jej przyjacielem, czy może raczej najbardziej niebezpiecznym, podstępnym wrogiem.

Przyspieszoną naukę zaklęć i sposobów zabijania demonów Sara łączy z chodzeniem do szkoły, ćwiczeniem gry na wiolonczeli, rodzinnymi obiadami z niczego niepodejrzewającą ciotką Juliet i spotkaniami ze szkolnymi przyjaciółkami. W dodatku musi sobie radzić z uczuciami - który z trzech mężczyzn w jej życiu sprawi, że się zakocha po raz pierwszy? Tajemniczy i obdarzony podobnie jak ona mocami Liść, Jack, sympatyczny kolega ze szkoły, a może udający kuzyna Harry, z którym Sara poluje na demony? Czytelnikom nie będzie trudno wybrać, ale Sara będzie dość zagubiona...

Pierwsza część trylogii Danieli Sacerdoti. Lekko i zręcznie napisana, z fantastycznymi pomysłami na liczne potwory i wiarygodnie pokazanymi młodymi bohaterami. Świetna propozycja dla fanów fantastycznych przygód, światów wypełnionych demonami i rodzinami z tajną misją ocalenia ludzkości.

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

bbo

Myślę, że mi się bardzo spodoba ta lektura.W nocy i tak śpię przy zapalonym świetle Smile

karolinax3

Lubię takie klimaty, sięgnę po nią w zimowy wieczór Smile

bozenkaxxj

ja nie przepadam za takimi książkami, tak więc nie będę jej szukać

Marcela91

uwielbiam takie książki i historie, suuuuper

francesca

O. Coś dla mnie :). Chociaż już dziś przeczytałam książkę o kobiecie, której mąż umiera na raka, więc na dziś mam już dość wątków śmierci.

dark_forest

Mnie taka fabuła jakoś nie zainteresowała.

Yoanne91

Mi też się bardzo podoba. Jak skończę Inferno i się zastanowię;)

Masza

Po przeczytaniu recenzji,wiem,że na pewno przeczytam całą trylogię.

weronkaa84

Rozrywka nie dla mnie.

Malinka23

Niestety nie dla mnie

produkty partnerów