Face&Look > MODA > PORADY > Wiesz, że możesz to zrobić bez wychodzenia z domu?

Wiesz, że możesz to zrobić bez wychodzenia z domu?

Internet daje nam nie tylko dużo możliwości rozrywki, ale także przydaje się do załatwienia wielu codziennych spraw. Coraz więcej osób korzysta z niego właśnie w tych celach. Bo przecież kto nie chciałby zaoszczędzić trochę czasu i zrobić kilka rzeczy w prostszy i szybszy sposób? Przedstawiamy kilka spraw, które można załatwić bez wychodzenia z domu.

Robienie zakupów spożywczych

Coraz więcej supermarketów wprowadza możliwość zrobienia zakupów przez internet. Szczególnie teraz, w dobie pandemii, jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla wielu osób. Wystarczy kilka kliknięć, aby zamówić interesujące nas produkty z dostawą do domu lub odebrać je przed głównym wejściem do sklepu ze specjalnie przeznaczonej do tego lodówki. Dzięki temu zaoszczędzamy czas na dojazdach do marketu i nie marnujemy go podczas żmudnego stania w kolejce do kasy.

Zarezerwowanie leków

Apteki internetowe to nic nowego. Ale czy wiedziałeś, że dzięki niektórym z nich możesz zarezerwować leki w aptece stacjonarnej bez wychodzenia z domu? Dobrym przykładem jest strona internetowa Gdziepolek.pl. Ogromny wybór aptek internetowych Gdziepolek, sprawia, że możesz być pewny, że znajdziesz to, czego szukasz w danym momencie. Wystarczy wpisać odpowiednie miasto oraz nawę leku lub apteki, a wyszukiwarka sama zaproponuje nam najdogodniejsze produkty w najlepszych cenach. Najważniejsze jest jednak to, że będziemy mieli pewność, że wchodząc do danej apteki czeka na nas zarezerwowany lek.

Załatwienie spraw urzędowych

Od jakiegoś czasu wiele spraw urzędowych możemy załatwić przez internet. Dzięki platformie ePUAP (Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej), która stale utrzymuje kontakt z urzędami możemy załatwić takie sprawy jak:

  • złożenie wniosku o dowód osobisty,
  • rozliczenie podatku,
  • sprawdzenie liczby punktów karnych,
  • założenie profilu kandydata na kierowcę,
  • złożenie wniosku o kartę EKUZ,
  • uzyskanie odpisu aktów.

Aby móc załatwić powyższe sprawy urzędowe i wysyłać wnioski należy posiadać elektroniczny podpis Profilu Zaufanego, który jest potwierdzeniem naszej tożsamości w internecie. Założenie takiego profilu jest również możliwe całkowicie online i można to zrobić poprzez dostęp do konta bankowego. Z Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej korzysta już ponad 1 mln osób. Oprócz platformy ePUAP, Profil Zaufany daje możliwość dostępu do takich platform jak:

  • Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych,
  • Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej.

Założenie własnej działalności

W celu założenia własnej firmy przez internet należy z platformy Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Platforma ta umożliwia przedsiębiorcom rejestrowanie i zawieszanie działalności gospodarczej oraz zgłaszanie przeróżnych aktualizacji dotyczących m.in. zakresu działalności, formy opodatkowania, pełnomocników. Z kolei inna platforma – PUE (Platforma Usług Elektronicznych) – pozwala przedsiębiorcom na załatwienie spraw związanych z ubezpieczeniem swojej firmy.

fot. materiały prasowe


Na zakupy z promocjami zapraszamy do sklepu faceandlook.com

 

Dodaj komentarz