Utrata włosów a pewność siebie

Włosy to jeden z najważniejszych elementów naszej urody. Piękne włosy sprawiają, że wyglądamy znacznie lepiej, często decydują o tym, jak wypada cała stylizacja. Nic więc dziwnego, że w ogromnym stopniu odpowiadają za poziom naszej pewności siebie. Co zrobić, jeśli nasze włosy wypadają w zbyt dużym stopniu?

Patologiczne wypadanie włosów dotyka coraz więcej kobiet i może mieć ono różne przyczyny. Najczęściej jest to wynik powikłań, bądź osłabienia organizmu po przechodzeniu COVID-19 lub wynik wzmożonego stresu. Istnieją także przyczyny związane z awitaminozą lub niedoborami konkretnych składników w organizmie.

 

 

Nadmierne wypadanie włosów - leczenie

 

 

Nadmierne wypadanie włosów może być objawem różnych dolegliwości i niedoborów, dlatego w takim przypadku należy skonsultować się ze specjalistą. Niestety nie każdą przyczynę da się w pełni usunąć. Często zdarza się, że leczymy jedynie objawy, na przykład za pomocą wcierek, czyli leków pobudzających wzrost włosów, ale nowo wyrośnięte włosy i tak są skazane na powtórne wypadnięcie - ponieważ przyczyna faktycznego problemu nie została odnaleziona, poprawnie zdiagnozowana i wyleczona. Istnieją także pewne obciążenia genetyczne, które sprawiają, że w danym okresach życia i w konkretnych okolicznościach wypadanie naszych włosów będzie wzmożone i nie będziemy mieć na to dużego wpływu. Jak poradzić sobie ze zmniejszoną na stałe objętością włosów czy nawet całkowitą utratą włosów?

 

 

Magia zaklęta w pewności siebie

 

 

Włosy sprawiają, że czujemy się bardziej kobieco i pięknie, jednak nie oznacza to, że są jedynym wyznacznikiem kobiecości. Pewność siebie powinna płynąć głównie z wysokiej samooceny spowodowanej nie naszym wyglądem, ale tym jak wartościowymi jesteśmy osobami. Ładny wygląd jest ważny dla każdej z nas, jednak nie powinien on być najważniejszym wyznacznikiem tego, czy myślimy o sobie dobrze. Każda z nas ma jakiś kompleks zakrzywiający myślenie o sobie samej, często są to kompleksy dotyczące wagi, postury, kłopotliwej cery, czy nawet wzrostu. Warto dbać o siebie, ale także akceptować to, kim jesteśmy i doszukiwać się swojej wartości bardziej w swoim wnętrzu.

 

 

Indywidualny styl

 

 

Na nasz wygląd mają wpływ nie tylko włosy, ale często także poczucie indywidualnego stylu i cechy, które nas wyróżniają. Jeśli czujesz się niepewnie przez wygląd swoich włosów, możesz postawić na wprowadzenie do swoich codziennych stylizacji elementów, które pozwolą ci wyróżnić się w pewnym stopniu. Warto wyrażać siebie i pokazywać, co faktycznie ci się podoba. Dzięki temu będziesz przyciągać osoby pasujące do tego, kim naprawdę jesteś!

Autor: 
Redakcja

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów