Trendy fitness na rok 2016

Sprawdź co będzie modne w fitnessie w 2016 roku. Co pomoże skutecznie schudnąć? 
 
Jak co roku ACSM’s Health & Fitness Journal przygotował raport, który pokazuje, co zdominuje rynek fitness w nadchodzącym roku. 
 
1. Podobnie jak w zeszłym roku największą rolę będzie odgrywał trening z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Jest bardziej naturalny i tańszy niż trening siłowy z użyciem dodatkowych przyrządów. Dzięki niemu większą świadomość ciała i poprawiamy ogólną sprawność.
 
2. Dużym powodzeniem będą cieszyć się również treningi interwałowe. Trening interwałowy (jak sama nazwa wskazuje) polega na przeplataniu treningu o bardzo dużej intensywności z treningiem o niskiej intensywności. Idzie za tym  szybsze spalanie tłuszczu w porównaniu z tradycyjnym bieganiem oraz zwiększanie wytrzymałości organizmu.
 
 
3. Rok 2016 stawia przede wszystkim na trening indywidualny. Trener trzyma pieczę nad każdym treningiem, opracowuje plan treningowy w zależności od potrzeb ćwiczącego oraz pilnuje, by wszystkie założenia treningu zostały spełnione. - W dzisiejszych czasach trener personalny nie jest już luksusem zarezerwowanym dla gwiazd, z jego usług korzystają zarówno kobiety i mężczyźni w różnym wieku i z różnymi potrzebami. Nie ważne, czy celem jest odchudzanie, czy nabranie masy mięśniowej lub poprawa siły i wytrzymałości mięśni. - jak powiedziała Monika Mann, trenerka personalna w specjalnym materiale dla Face&Look. 
 
4. Niezmiennie dużym powodzeniem będzie cieszył się trening funkcjonalny, który naśladuje ruchy, które wykonujemy na co dzień. Poprawia kondycję, rzeźbi sylwetkę, pomaga w treningu mięśni głębokich. Może w nim przetestować cały arsenał fitnessowych przyrządów: sztangielki, sztangi, worki bułgarskie, TRX, piłki lekarskie, sprzęt do boksu, płotki, worki z piaskiem, drabinki koordynacyjne, oporniki, BOSU, CoreBoard, flexi-bary, taśmy, piłki BodyBall, OvoBall oraz kettlebells.
 
5. Trendem, który również będzie się przewijał w 2016, jest tzw. Corporate Wellness, czyli promocja zdrowego stylu życia wśród pracowników. Oczywiście ten trend wiąże się z interesami danej korporacji, które zrobią wiele, by zwiększyć wydajność pracownika.
 
 
Raport został wykonany na zlecenie American College of Sport Medicine. 
 
Autor: 
Marta Chowaniec

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

mcjazz

Aż zachciało mi się biec na siłownie, naprawdę! Bardzo podoba mi się promowanie sportu, zdrowego stylu życia wśród pracowników- Corporate Wellness, uważam, że jest to potrzebne zwłaszcza osobom pracującym w biurach, po 8-9 godzin przy komputerach, od dłuższego czasu wiele firm wprowadza karty, np kartę multi sport, które zapewniają zniżki albo uprawniają do darmowych wejściówek na basen, siłownię, squasha, saunę, karty są naprawdę fajnych cenach, mamy cały wachlarz ofert do wyboru, opłaca się to dużo bardziej niż kupować na własną rękę karnety. Popieram takie akcje, całym sercem! W Nowy Rok na pewno wejdę z nowym pomysłem na aktywność fizyczną :DCorporate Wellness

bozenkaxxj

Promowanie zdrowego trybu wsród pracowników podoba mi się bardzo.Super gdy pracodawca funduje wejsciówki na basen czy siłownię.

sisi13

Ja postawię na 1 i 2. Wink

Beatris20

Czyli te nowe trendy to kontynuacja tych dotychczasowych, co mnie bardzo cieszy. Trzeba promować sport, zdrowie/

Dorota Niewiadomska

Obecnie każda promocja zdrowego stylu życia jest bardzo ważna Smile Często o tym zapominamy,niestety.

hanover

Corporate Wellness to to ja będę propagować , bo musze połączyć noworoczne postanowienie regularnego ćwiczenia z pracą którą zaczynam również od stycznia Biggrin

Patula

Niestety mój pacodawca nie zafunduje mi takiej wejściówki na basen czy fitnes sama muszę sobie to zapewnić 

anecia

Bardzo mi się podoba promowanie zdrowego trybu wśród pracowników Smile

eliska

Warto promować ćwiczenia i tu wielki plus dla pracodawców

wampa

w zdrowym ciele zdrowy duch:)

Nataliiia1

O aktywności fizycznej powinno być głośnio, aby zachęcić jak najwięcej ludzi do ruchu. 

paradiso

A mnie urzekło to cudne zdjęcie ...

annasus

Tylko na siłownię czasu brak przed świętami Smile

weronkaa84

Nie dla mnie takie trendy. Stawiam na spontaniczna aktywność fizyczną Smile

Masza

I słusznie promowanie zdrowia oraz ruchu powinno być zawsze w trendach.

Kami24-91

oj brak czasu jak narazię na siłownie 

produkty partnerów