Face&Look > MODA > Targi Nocy Młodych Zdolnych już po raz piąty

Targi Nocy Młodych Zdolnych już po raz piąty

W dniach 17-18 listopada w Warszawie odbyła się kolejna, V edycja Targów Mody Nocy Młodych Zdolnych. Wydarzenie miało miejsce w nowym centrum kulturalnym Pragi – Wypiekach Kultury. Swoje kolekcje zaprezentowało aż 30 projektantów odzieży, biżuterii, torebek i akcesoriów.

Wśród wyselekcjonowanych marek znalazły się: Averly Atelier, Madox Design, Wiola Wołczyńska, Morka+, Jakub Pieczarkowski, bola, Odio Tees, Aleksandra Markowska, MoMi-Ko, Błotnicka+Gleguła, Col Claudine, Lana Nguyen, ohh Andy!, Kamil Nowak, Kowalski, Julia Kozłowska Knitwear, Risk made in Warsaw, Friends with Benefits, NU by Aga Tokarska, Dominika Gembiak, Co ja narobiłam?, Jagoda Siejak, Kami glamour, Lukato, Dulcedo, U-Zen, Biskup Handbags, Missingellement, nasza Pracownia.
Jesienno-zimowe zakupy u polskich projektantów upłynęły w fantastycznej atmosferze, kreowanej dzięki niezwykłemu klimatowi praskiego miejsca – starej zabytkowej piekarni przekształconej w przestrzeń artystyczną. Była to również doskonała okazja do rozmów w kuluarach, spotkań z przyjaciółmi i projektantami. Przestronne wnętrze dało możliwość komfortowego przymierzania kreacji i delektowania się sztuką krawiecką w przyjaznych warunkach. Zorganizowana została także strefa chilloutu, a atmosferę miejsca podkreśliła muzyka generowana przez DJ-a z kolektywu We Have Cookies.

Podczas pierwszego dnia odbył się panel dyskusyjny z projektantami: Wiolą Wołczyńską, Olą Bajer (bola) i Jakubem Pieczarkowskim. Rozmowę na temat początków w branży mody, pokazów podczas Fashion Week Poland, odbiorców i klientów oraz planach na przyszłość poprowadził Konrad Fado – stylista i kurator targów.

– Nasi goście próbowali uświadomić klientom, że polska moda od projektanta wcale nie jest dużo droższa od tej z sieciówki. A jeżeli jest, to tylko dlatego, że są to pojedyncze egzemplarze lub krótkie serie produkowane w Polsce, a nie w Chinach – mówi Konrad Fado.

Dużym zaskoczeniem dla odwiedzających była sesja fotograficzna nowej kolekcji marki KLU by Edyta Jermacz, która odbywała się na żywo w przestrzeni Wypieków Kultury. W ten sposób każdy mógł zaobserwować proces tworzenia sesji. Począwszy od przymiarek, pracy wizażystów i fryzjerów, aż po finalny efekt.

V Targi Mody Nocy Młodych Zdolnych cieszyły się uznaniem klientów. Każdy mógł spędzić tu fantastycznie czas, obcować z modą, rozmawiać z projektantami, przymierzać ubrania i dokładnie przyjrzeć się każdej rzeczy.

Na kolejną edycję Targów Mody organizatorzy zapraszają w marcu, bo będzie to idealny czas na wiosenne zakupy.

Partnerzy wydarzenia: Wypieki Kultury, ul. Stolarska 2/4, Warszawa; Qubik Event; Word&Mind


Dodaj komentarz

Komentarze

wioleta2211

popieram w 100% takie inicjatywy.

Masza

Chciałabym chociaż raz wybrać sie na takie targi i znaleźć jakąś perełkę,którą będę miała tylko ja,a nie połowa kobiet na ulicy.

KAHA

U mnie w mieście nie organizują takich fajnych akcji. Szkoda, bo chętnie bym się wybrała.

weronkaa84

W moim mieście też nie ma takich akcji, a szkoda Sad

Malinka23

u mnie również brak a z przyjemnością bym się wybrała Biggrin

kasiaa

Ciekawe wydarzenie. Można znaleźć coś niepowtarzalnego

Agaagaja

Zgadzam się i popieram takie przedsięwzięcia.

kasiaa

Ciekawe wydarzenie. Można znaleźć coś niepowtarzalnego

wampa

ciekawe

agusia65

szkoda, że u mnie nie ma takich akcji

Cameleonka

Z pewnością było na co popatrzeć, kumulacja różnorodnych talentów w jednym miejscu.

burza76

Świetna kolekcja Smile

Agaagaja

świetny pomysł.

Dorota Niewiadomska

Takie targi muszą być naprawdę zjawiskowe.