Face&Look > MODA > TRENDY > Mężczyzna > TAJEMNICE MĘSKIEGO GARNITURU

TAJEMNICE MĘSKIEGO GARNITURU

Kobiety posiadają niebagatelny wpływ na decyzje zakupowe swoich partnerów. 54% Panów liczy na pomoc swoich partnerek podczas wyboru ubrań, dlatego warto zapoznać się nieco bliżej z tematem męskiej mody. Oto 5 rzeczy, które każda z nas powinna wiedzieć o doborze męskiego garnituru:

Marynarka


W dobrze dopasowanej marynarce, miejsce wszycia rękawów powinno zbiegać się z linią ramion. Ważne jest, aby na plecach nie tworzyły się fałdy – ani pionowe, ani poziome. Marynarka powinna delikatnie przylegać do pleców, a jej kołnierz do kołnierzyka koszuli – w żadnym razie nie powinien tworzyć się między nimi odstęp. Szlice, czyli rozcięcia z tyłu, nie mogą się rozchodzić. Jeżeli tak jest, to znaczy, że marynarka jest źle dobrana.


Rękawy


Zbyt długie rękawy to jeden z najczęstszych błędów popełnianych przez panów przy doborze garnituru. Pamiętajmy, że mankiety koszuli powinny nieznacznie wystawać spod rękawów marynarki – od 1 do 2 centymetrów. Mankiety koszuli powinny natomiast sięgać nasady kciuka.


Spodnie


Spodnie do garnituru zawsze należy przymierzać będąc w butach – tylko w taki sposób można dobrać ich optymalną długość. Z przodu nogawka powinna delikatnie opierać się na bucie, tworząc najwyżej jedno załamanie – jeżeli będzie ich więcej, to znaczy, że spodnie są zbyt długie. Z tyłu nogawka powinna pozostać prosta.


Krawat i mucha


Czubek krawata powinien znajdować się na wysokości klamry od paska i delikatnie ją przykrywać. Pamiętajmy także o odpowiednim dopasowaniu szerokości krawata – powinna ona odpowiadać szerokości klap marynarki. Wąski krawat z szerokimi klapami (i odwrotnie) będzie wyglądać karykaturalnie. Podobna zasada tyczy się much – tu dodatkowo rogi kołnierzyka powinny tworzyć dla muchy ramę i delikatnie spod niej wystawać. Im większy kołnierz, tym mucha powinna być większa (i odwrotnie).


Poszetka


Chcesz zaimponować swojemu mężczyźnie znajomością tajników męskiego stylu? Jako dopełnienie całego zestawu wybierz dla niego wzorzystą poszetkę, która będzie wyraźnie odcinać się od marynarki i spodni. Ten modny dodatek w wielu wariantach kolorystycznych znajdziesz na przykład w salonach marki Lavard.
 

Dodaj komentarz

Komentarze

sisi13

Ja się cieszę jak wogóle znajdę coś w rozmiarze mojego męża. O idealnym leżeniu nawet nie marzę.

Agaagaja

Mąż zwraca na to wszystko uwagę w sklepach Smile nie zaskoczę go Smile

Agnieszka Niwińska

Ciekawe informacje, może kiedyś mi się przydadzą Wink

Cameleonka

Ja zwracam uwagę na rozcięcia z tyłu marynarki. Czy jest jedno, czy dwa - zawsze fatalnie wyglądają gdy odstają, upodabniając noszącego ją delikwenta do pingwina albo kaczki. Trzeba wciągać brzuszek - albo kupić większy rozmiar Wink

bbo

Bardziej do pingwina chyba Biggrin 

Malinka23

oj liczą na  naszą pomoc, liczą Biggrin

anulkamie (niezweryfikowany)

Mój mąż zawsze prosi mnie o radę Smile

luna341

Moj mąz sam kupuje garnitury ,ja się na tym kompletnie nie znam

Patula

Często widzę źle dobrany garnitur ale z drugiej strony to ciężkom też utrafić i dobrać  

lawina74

Dobrać odpowiedni garnitur to sztuka Smile 

maybe92

Bardzo ciekawy artykuł, przeczytałam z zainteresowaniem Smile Takie rzeczy zawsze warto wiedzieć Smile 

dreams1

cenne rady Smile

bbo

Faceci w garniuturach działają na mnie, pod warunkiem, że sa ubrani, a nie przebrani. 

krisek

ciekawe

wampa

fajne porady

wampa

bardzo lubię jak mój mąż nosi garnitur

mario774

mnie te inforacje napewno sie przydadzą

Iwo

Zawsze dordza mi żona 

Pawka

Good

Iwo

Taki zakup robię razem z żoną