Sztuczne rzęsy bez tajemnic

Wachlarz rzęs, to marzenie każdej kobiety. Jednak tylko niektóre z nas są tak hojnie obdarzone przez naturę, jak hollywoodzka ikona piękna – Elizabeth Taylor. Aktorka miała podwójną linię rzęs i nie potrzebowała nawet tuszu, by zniewalać spojrzeniem. Jednak jest sposób, który pozwoli uwodzicielsko podkreślić spojrzenie – sztuczne rzęsy.

Zapraszamy do lektury poradnika, w którym wizażystki marki Golden Rose zdradzają, jak przyklejać sztuczne rzęsy tak, aby czuć się w nich dobrze na co dzień i od święta.

 

Kępki – idealne rozwiązanie dla początkujących

 

Zanim przejdziemy do doklejenia rzęs, warto przyjrzeć się ich naturalnej długości. Możemy zauważyć, że krótsze włoski rosną w wewnętrznych kącikach oczu, a dłuższe w zewnętrznych. Warto sięgnąć po kępki Individual Eyelashes od Golden Rose, które są do nabycia w trzech różnych długościach. Doklejając kępki odpowiedniej długości (krótsze w wewnętrznym kąciku, dłuższe w zewnętrznym), uzyskamy naturalny efekt. Takimi pojedynczymi kępkami możemy zarówno zagęść linie rzęs na całej długości, jak i uzyskać efekt kociego oka, doklejając rzęsy tylko w zewnętrznym kąciku. Kępki kleimy na pomalowane oko. Aby zatuszować linie sztucznych rzęs, warto na górnej powiece narysować kredką lub eyelinerem kreskę. Z tak przygotowaną powieką możemy zacząć działanie.

1. Delikatnie za pomocą pęsety wyciągamy kępkę z opakowania.

2. Zanurzamy końcówkę kępki w kleju.

3. Przykładamy lusterko pod brodę tak, aby patrząc na swoje odbicie, oczy były skierowane w dół. Wówczas powieka prostuje się dając więcej miejsca na manewrowanie kępką.

4. Przykładamy kępkę między rzęsy i przyklejamy ją do skóry powieki, nie do innych rzęs.

5. Po doklejeniu kępek delikatnie tuszujemy rzęsy. Wówczas naturalne włoski połączą się z doklejonymi. I gotowe!

 

 

Rzęsy na pasku

 

Sztuczne rzęsy na tasiemce, w przeciwieństwie do kępek, od razu nadają oczom niepowtarzalną oprawę, ponieważ na elastycznym pasku od razy mają przytwierdzony rządy pojedynczych włosków. Najbardziej naturalnie i miękkie są rzęsy wykonane z naturalnego włosia, tak jak Flase Lashes marki Golden Rose, które dzięki dopasowanemu kształtowi aplikuje się łatwo i przyjemnie. Wystarczy tylko:

1. Skrócić je do długości odpowiadającej naszej naturalnej linii oka. Aby to zrobić, należy za pomocą pęsety delikatnie wyciągnąć rzęsy z opakowania i przyłożyć je do naszych rzęs. Warto pamiętać, że pasek należy dociąć z zewnętrznej strony, tam, gdzie są najdłuższe włoski.

2. Następnie delikatnie nakładamy klej na pasek, pamiętając, aby na samych końcach tasiemki pozostawić go odrobinę więcej. Po aplikacji kleju należy odczekać około 30 sekund, w tym czasie klej tężeje i nabiera lepkiej konsystencji.

3. Ostatnim krokiem zapewniającym spektakularny efekt jest doklejenie rzęs. W tym celu należy tak przyłożyć luterko, aby wzrok był skierowany w dół. Teraz wystarczy zaaplikować pasek na środkową część linii rzęs i przytwierdzić do powieki. Następnie z pomocą pęsety musimy dokleić wewnętrzną i zewnętrzną stronę tasiemki z rzęsami, pamiętając, aby za każdym razem delikatnie je docisnąć do powieki. W scaleniu doklejonych włosków z naturalnymi rzęsami pomoże nam przeczesanie ich tuszem. Warto pamiętać, że sztuczne rzęsy możemy założyć kilka razy, póki nie stracą swojego kształtu. Wystarczy tylko, że usuniemy z nich klej, który bardzo łatwo możemy ściągnąć pęsetą.

 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

JULA7

Kępki zdarzyło mi się zaaplikować ale mimo wszystko wole sam tusz

basiamiecz715

Pracuję w dużej korporacji i widziałam dobrze zrobione sztuczne rzęsy, ale widziałam również "maskarady " ze źle zrobionymi rzęsami..... Ja nie myślałam o sztucznych rzęsach....jak na swój wiek ...mam nie najgorsze....

OLIWIA25

Nigdy nie miałam sztucznych rzęs, póki co nie potrzebuje Smile

sisi13

Wolę swoje rzęsy naszprycować odżywkami i działać tuszem.

Dorota Niewiadomska

Szczerze to ja nie mam do tego cierpliwości aczkolwiek czasem widząc takie nie ukrywam iż są przepiękne.Działam na zasadzie-dobra maskara-i do przodu Smile 

bozenkaxxj

Dobrze zrobione rzęsiska wyglądają super, na swoje jednak nie narzekam, dobry tusz i jest ok Smile

maybe92

Tylko 2x w życiu miałam doczepiane kępki rzęs, sama nie umiem takich rzeczy robić, jestem pewna, że za szybko by mi odpadły i wpadły np. do szklanki z napojem ha ha Biggrin

Cameleonka

maybe, jesteś niemożliwa... ROFL  napój napojem ale wyobraź sobie niedzielny obiad i rosół z okami... i rzęsami Lol

maybe92

Ahahahahahahhahahahahahahaha padłam! Biggrin

Malinka23

pozostanę przy swoich Biggrin

eliska

Moje rzęsy sa w miare umiejętnie nałozony tusz też da efekt pięknych gęstych rzęs

Agaagaja

Nie przekonują mnie sztuczne rzęsy a dobry tusz.

tenja

Szkoda moich rzęs na niszczenie ich sztucznymi 

Agnieszka Niwińska

Wczoraj pierwszy raz miałam przyklejone sztuczne rzęsy i efekt mnie zachwycił, na pewno spróbuję sama - na początek z kępkami Smile

dreams1

Miałam już podejście do sztucznych rzęs i stwierdzam, że to nie dla mnie Smile

Maja Markiewicz

mam na pasku

produkty partnerów