Face&Look > ZDROWIE > Szczoteczka soniczna do codziennej pielęgnacji.

Szczoteczka soniczna do codziennej pielęgnacji.

Szczoteczka soniczna to najlepszy wybór w kwestii codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Przekonało się już o tym wiele osób, które szukały efektywnego rozwiązania i postanowiły wypróbować wspomniane szczoteczki.

  1. Szczoteczka soniczna - dlaczego jest lepsza od zwykłej szczoteczki?
  2. Szczoteczka soniczna – jak działa?
  3. Szczoteczka soniczna – dla kogo?
  4. Na co zwrócić uwagę wybierając szczoteczkę soniczną do zębów?

Za wyborem szczoteczek sonicznych przemawia wiele argumentów, szczególnie że oprócz dokładniejszego czyszczenia zębów można cieszyć się mniej inwazyjnym przebiegiem całego procesu. Docenią to przede wszystkim osoby, które mają wrażliwe dziąsła i odczuwają dyskomfort przy korzystaniu z tradycyjnych szczoteczek.

Szczoteczka soniczna - dlaczego jest lepsza od zwykłej szczoteczki?

Nowoczesne szczoteczki (zarówno zwykłe szczoteczki elektryczne do zębów, jak i soniczne) są droższe od tradycyjnych modeli, dlatego zrozumiałe jest, że klienci chcą przed zakupem upewnić się w kwestii tego, że taki zakup będzie trafiony. W przypadku szczoteczek sonicznych nie trzeba się jednak martwić, że nie spełnią oczekiwań, ponieważ już przy pierwszym użyciu można zauważyć różnicę. Szczoteczki umożliwiają efektywne czyszczenie miejsc, których nie dałoby się wyczyścić zwykłą szczoteczką lub modelem elektrycznym. Dodatkowo świetnie sprawdzą się przy usuwaniu płytki nazębnej, dzięki czemu przy regularnym stosowaniu można zyskać bielsze zęby. 

Szczoteczka soniczna – jak działa?

Jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny, to szczoteczka soniczna ma podobną budowę do zwykłej szczoteczki elektrycznej. Różnice są jednak widoczne w efektywności czyszczenia, ponieważ szczoteczka soniczna wykonuje kilka razy więcej obrotów na minutę. Zamiast więc zaledwie ośmiu tysięcy obrotów (tyle obrotów robi szczoteczka elektryczna), szczoteczka soniczna może ich zrobić nawet sześćdziesiąt tysięcy. Dodatkowo specjalnie zaprojektowana konstrukcja pozwala uzyskać ruch wymiatająco-pulsacyjny. Przekłada się to na dużą efektywność czyszczenia przy jednoczesnej eliminacji ryzyka, że szkliwo zębów zostanie uszkodzone. Szczoteczka soniczna podczas używania wytwarza specjalne fale dźwiękowe. Dzięki nim czyszczenie zębów jest jeszcze skuteczniejsze, ponieważ ślina miesza się z pastą do zębów i przyjmuje postać bąbelków, które oczyszczają płytkę nazębną z zanieczyszczeń i bakterii. Jeżeli więc chodzi o skuteczność, szczoteczki soniczne pozwalają uzyskać nieporównywalnie lepsze efekty. Warto więc zainteresować się tego typu rozwiązaniami, zwłaszcza że ceny takich produktów są obecnie bardzo przystępne. 

Szczoteczka soniczna – dla kogo?

Ze szczoteczek sonicznych mogą korzystać wszyscy domownicy. W przypadku dzieci należy jedynie zwrócić uwagę na to, aby miały ukończone sześć lat. Każda osoba może dzięki temu cieszyć się zdrowszymi zębami i bielszym uśmiechem. Dodatkowo szczoteczka soniczna pozwala uniknąć uciążliwego bólu zębów, na który skarżą się osoby cierpiące na nadwrażliwość. Wspomniane szczoteczki mogą być stosowne przez osoby, u których doszło do uszkodzenia dziąseł. Nawet jeżeli masz w domu szczoteczkę elektryczną, to warto rozważyć wymianę jej na model soniczny. Większy komfort i dokładniejsze czyszczenie to argumenty, które przemawiają za taką decyzją. Wielu dentystów zachęca pacjentów do stosowania szczoteczek sonicznych, zwłaszcza jeżeli noszą protezy lub aparaty.

Czyszczenie ich szczoteczkami elektrycznymi (nie mówiąc już o tradycyjnych szczoteczkach) jest nie tylko czasochłonne, ale też nieefektywne. Oczywiście, wybór szczoteczki to nie wszystko. Bardzo duże znaczenie ma również technika, jaką stosuje się podczas mycia. Najlepsze efekty przynosi wykonywanie ruchów wymiatających, które prowadzą od dziąseł w stronę korony zęba. Podczas trzymania szczoteczki należy utrzymywać kąt czterdziestu pięciu stopni. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość sparowania szczoteczki sonicznej z aplikacją w telefonie, która będzie motywowała do prawidłowego i regularnego mycia zębów. Dzięki takiej funkcji można zachęcić do tego dzieci, które czasami niechętnie sięgają po szczoteczkę.

Na co zwrócić uwagę wybierając szczoteczkę soniczną do zębów?

Przy zakupie szczoteczki warto sprawdzić przede wszystkim następujące rzeczy:

  • możliwość bezproblemowego dokupienia dodatkowych końcówek (prędzej czy później trzeba będzie wymienić końcówkę, a nie do każdej szczoteczki można znaleźć nowe główki w dobrej cenie),
  • ilość dostępnych trybów pracy (teoretycznie im więcej, tym lepiej. Warto jednak zastanowić się, czy rzeczywiście będzie się z nich korzystało),
  • ilość obrotów wykonywanych w ciągu minuty (najlepsze efekty zapewniają szczoteczki, których prędkość sięga do 50-60 tysięcy obrotów na minutę),
  • możliwość sparowania szczoteczki z aplikacją (docenią to przede wszystkim dzieci oraz miłośnicy nowych technologii),
  • czas ładowania i długość pracy na jednym ładowaniu,
  • opinie na temat wybranego modelu (nie zawsze najdroższe szczoteczki są najlepsze, więc przed zakupem warto upewnić się, czy inni klienci byli zadowoleni z zakupu).

Dobrze jest również sprawdzić opis produktu na stronie sklepu oraz sprawdzić, czy w tej cenie nie da się znaleźć lepszego modelu.

 

Artykuł Partnera.

 

Na zakupy z promocjami zapraszamy do sklepu faceandlook.com

Tizmi Total Body Balm – wielozadaniowy balsam do pielęgnacji całego ciała. Cena promocyjna 17,49 zł

 

Dodaj komentarz

Komentarze

Julka Malarz

Mam taką szczoteczkę i jest super. Mam wrazenie ,ze zwklą szczoteczką nie umyje sie zębow tak skutecznie jak właśnie soniczną, która jest lepiej w stanie dotrzeć do zakamarków zębowych.Poza tym regularne mycie zebow daje wiekszą szanse na ładny uśmiech https://moj-dentysta.pl/sposoby-na-snieznobialy-usmiech/ Na stronie opisane są również inne metody na wybielenie uzebienia.