Face&Look > MODA > Sweterkowe wzory – jak je zrobić na paznokciach?

Sweterkowe wzory – jak je zrobić na paznokciach?

Zimą najchętniej ubieramy się w grube wełniane swetry, owijamy się kocem i chwytamy w dłoń kubek gorącej herbaty. Nasze paznokcie zimą również lubią ciepłe klimaty – na przykład w postaci sweterkowego wzoru!

 

Wzory na paznokciach przypominające splot wełnianego swetra to prawdziwy hit, choć pod względem wykonania to już wyższa szkoła jazdy! Jak je zrobić?

Jakie lakiery wybrać?

Sweterkowe wzory paznokci mogą wyglądać ciekawie w każdym kolorze lakieru hybrydowego. Warto jednak trzymać się w tym przypadku utartych schematów. Zimowe wełniane swetry najprzytulniej wyglądają w odcieniach pudrowego różu, a także w beżu, bieli i szarości. Fajnie jest zastosować na koniec top matujący, dzięki któremu sweterkowy wzorek będzie bardziej naturalny – bo czy ktoś kiedyś widział sweter wypolerowany na wysoki połysk?

Wybierając kolory paznokci, dobrze jest zastanowić się też nad główną koncepcją. Użycie sweterkowego wzoru na każdym z paznokci będzie bardzo czasochłonne i może sprawić, że w krótkim czasie zniechęcisz się do robienia tego wzoru. Najlepszym wyborem jest więc zastosowanie sweterka na paznokciu kciuka i palca środkowego obu dłoni – wtedy delikatny wzór przemieszany z pozostałymi, gładkimi paznokciami będzie się nieźle prezentował. Można także postawić na stylizacje w dwóch lub trzech kolorach, w tym jednym zaakcentowanym za pomocą sweterka. Trzeba jednak przyznać, że w przypadku tak oryginalnego zdobienia nadmiar kolorów może raczej zaszkodzić niż pomóc. Warto rozważyć wykonanie deseniu na jednym lub dwóch paznokciach każdej z dłoni w macie i pozostawić resztę paznokci błyszczących, w tym samym kolorze – to także ciekawy miks!

Jak zabrać się do pracy?

Jeśli chodzi o sweterkowe wzory paznokci, płytkę należy przygotować pod hybrydę tak samo, jak w każdym innym przypadku. To znaczy – spiłować paznokcie, by nadać im odpowiedni kształt, opracować skórki i wypolerować płytkę bloczkiem polerskim i przetrzeć cleanerem. Następnie nakłada się bazę, dwie cieniutkie warstwy wybranego koloru oraz top. Po porządnym utwardzeniu należy wybrać pożądany wzór sweterkowy, na przykład inspirując się zdjęciem, i tym samym kolorem lakieru rozpocząć pracę ze zdobieniami. Wzory paznokci tego typu najlepiej nakładać sondą z grubym kulkowym końcem. Dzięki temu splot sweterka będzie gruby i mięsisty, taki jak w prawdziwym wełnianym swetrze. Można też zastosować cieńsze i bardziej precyzyjne pędzelki, nakładając nimi śmiało grubsze warstwy lakieru. Po pewnym czasie lakier delikatnie się rozleje, tworząc wypukłe zdobienie.

Jak wypracować ładny wzór sweterka na paznokciu?

Ten wzór jest dosyć wymagający, ponieważ wymaga, aby całość została naniesiona w równomierny sposób, bez niedociągnięć. W tym celu należy bardzo precyzyjnie operować pędzelkiem lub sondą, żeby osiągnąć efekt równego, jednolitego wzorku. Po utwardzeniu pierwszej warstwy, aby uzyskać efekt wypukłości, należy położyć drugą warstwę lakieru w ten sam sposób, bezpośrednio na pierwszym zdobieniu. Ważne jest, aby sweterkowy deseń utwardzać w lampie około 2 minuty, z uwagi na to, że jest zdobienie wypukły. Z reguły dwie warstwy lakieru na wzorek wystarczą, aby mieć fajny efekt wypukłości bez nadmiernego rozlewania się i problemów z utwardzeniem całego wzoru. Trzeba jednak przyznać, że choć zdobienie to jest niezwykle piękne, to wymaga też ogromnej staranności i cierpliwości – dedykuje się je raczej osobom, które nie mają już problemów z wykonywaniem zwyczajnych, płaskich stylizacji.

Artykuł sponsorowany


Na inspirujące zakupy zapraszamy do sklepu faceandlook.com

Zestaw lakierów do paznokci Maga Drops. Cena 39,99 zł/20 szt.

 

 

Dodaj komentarz