Face&Look > ZDROWIE > Kultura > Stephen King straszy w Joylandzie

Stephen King straszy w Joylandzie

Stephen King potrafi straszyć jak mało kto. Jest też mistrzem opowiadania historii. W nowej książce "Joyland" pokazuje mistrzowską klasę.


fot. Shane Leonard

"Joyland" pojawiła się na polskim rynku równocześnie z amerykańską premierą. To absolutna nowość, ale akcja nowej powieści Kinga rozgrywa się w latach 70. Jest nostalgiczna, pełna uroku i choć straszy w stopniu umiarkowanym, to nie sposób się od niej oderwać.

Joyland to park rozrywki położony nad morzem w Karolinie Północnej. Trochę już chylący się ku upadkowi, z problemami finansowymi. Znajduje to wakacyjną pracę Devin Jones. Nawiązuje przyjaźnie, przeżywa rozpacz po rozstaniu z dziewczyną, a także poznaje historię pewnego ducha, bo w Joyland kilka lat wcześniej zamordowano młodą dziewczynę.

Devin Jones w Joylandzie pracuje na strzelnicy, przy karuzelach i innych rozrywkach, sprząta i tańczy dla dzieci jako pies Howie. A także zabiera się za wyjaśnienie zagadki morderstwa Lindy Gray, co okaże się bardzo niebezpieczne.

Klimat książki jest niespieszny i spokojny. Jak to u Kinga, najważniejsi są ludzi i ich wzajemne relacje, a także dorastanie głównego bohatera. Duch Lindy jest stale obecny między wierszami, ale nie wydaje się groźny - i słusznie, bo to wcale nie zmarli okażą się największym niebezpieczeństwem. Nie obejdzie się jednak bez zaskoczenia i gwałtownych emocji - zakończenie książki jest pełne dramatyzmu.

Idealna lektura na wakacje!

Joyland, Prószyński i S-ka, cena 35,49 zł

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

Masza

Kinga czytałam wszystko co wydał.Jak mogłabym przepuścić najnowszą.No nie da się.

dark_forest

Przeczytałabym chętnie!

francesca

Ja też przeczytam, nie ma innej opcji!

Masza

Joyland w sobotę będzie u mnie,już odliczam dni Biggrin

bbo

Mój brat ma pełne półki, więc skorzystam.

madziara85

wiedziałam, że pierwszy koment w tej sprawie weźmie Misza hehe i się nie myliłam ty maniaczką ksiązkowa nie czytałam tej nowości tez go lubie więc się zastanowie nad kolejną książką Wink

Masza

Madziara całkiem przypadkowo Biggrin

cheljo

też czytam jego książki, dobrze wiedzieć o nowości, muszę ją przeczytać Smile

malenka.

Kiedyś pasjami czytałam kolejne książki Kinga i chyba jakoś mi się one przejadły. Przestały mnie zaskakiwać, bo rozgryzłam schematy. Teraz robię sobie dłuższą przerwę od tego autora, a później planuję obejrzeć kilka adaptacji filmowych jego książek.

NataliaLily

Muszę się wziąć za jego ksiązki:)

weronkaa84

Jego książek nie czytałam, ale widziałam kilka ekranizacji jego powieści i niektóre były super Smile

Dorota Niewiadomska

Bardzo lubię jego ksiązki  Smile