Sprawdź, jakie prezenty walentynkowe cieszą, a jakie nie!

Święto zakochanych wybitnie sprzyja wzrostowi sprzedaży, zarówno w Internecie, jak w sklepach stacjonarnych. Z badania przeprowadzonego przez serwis Prezentmarzeń na próbie 1843 respondentów w styczniu br. wynika, że zdecydowana większość (81%) obchodzi to święto. Choć dla 24% Polaków to marketingowy chwyt zza oceanu, dla prawie połowy (48%)  to święto miłości, które warto celebrować.
 
Jak pokazują odpowiedzi respondentów badania „Walentynki 2018 według Polaków” udane święto zakochanych to wspólne celebrowanie ze swoją połówka – 33% wskazań, trafiony wybór prezentu – 27% odpowiedzi, dobry pomysł na spędzenie walentynek – 22% oraz miłe zaskoczenie partnera lub partnerki – 18% wskazań.
 
Upominki są nieodłącznym elementem walentynek, dlatego serwis Prezentmarzeń zapytał również Polaków o preferencje prezentowe. Dla 31% respondentów najlepszym upominkiem walentynkowym nie jest rzecz materialna, tylko nietypowa niespodzianka zaaranżowana przez partnera lub partnerkę. Może nią być na przykład: intymna sesja zdjęciowa, romantyczny masaż czy wspólny wypad do escape roomu, czyli prezenty w formie przeżyć.
 
Współczesny sposób życia przekłada się na nasze oczekiwania względem otrzymywanych upominków – bardziej doceniamy takie, które pozwalają nam doświadczyć czegoś nowego. Coraz częściej sięgamy po prezenty w formie przeżyć, które dają możliwość spełnienia marzeń naszej ukochanej lub ukochanego i zaskakują oryginalnością. Stąd rosnące zainteresowanie, szczególnie w okresie Walentynek, takimi nietypowymi atrakcjami jak: intymna sesja zdjęciowa, lot widokowy samolotem czy wspólna wizyta w escape roomie —  komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.
 
Dla 27% zapytanych Polaków miłym upominkiem z okazji dnia zakochanych jest kolacja przygotowana przez drugą połowę, dla 21% bielizna, 11% romantyczna noc w hotelu, a dla 10% perfumy.
 
Respondenci badania „Walentynki 2018 według Polaków” potrafią również wskazać najgorsze prezenty z okazji dnia zakochanych. Na pierwszym miejscu wśród najbardziej niechcianych upominków znalazły się: zabiegi na odchudzanie – 52% wskazań, maskotki – 17%, gadżety erotyczne – 16%, sztuczna biżuteria – 12%, jak również kwiaty i czekoladki – 7%.
 
Chociaż wydawałoby się, że celebrowanie święta zakochanych może być okazją do sporych wydatków, to wyniki badania serwisu Prezentmarzeń wskazują odmiennie. Okazuje się, że Polacy dość ostrożnie podchodzą do kosztów związanych z walentynkami. Więcej niż połowa respondentów (57%) planuje z tej okazji wydać kwotę w przedziale od 50  do 100 zł. Jedynie 15% chce na ten cel przeznaczyć pomiędzy 100 a 300 zł, a tylko 4 % z nas rezerwuje sobie na walentynki więcej niż 300 złotych.
 
 
*Badanie została zrealizowana przez serwis Prezentmarzeń na próbie 1843 respondentów w formie ankiety online w styczniu 2018.

fot. Flickr

grafika Prezentmarzen

 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

kylaina

Nieudane walentynki i po związku? Serio?

sisi13

Nie celebruję tego święta, ale prezenty będą, bo to dobra okazja by uzupełnić półkę z perfumami Biggrin

basiamiecz715

A ja tam lubie obchodzić wszystkie takie świeta.....a co ?perfum nigdy za dużo....

maybe92

O, ja też Biggrin

finezja

Niby nikt prawie nie obchodzi a jednak obchodzi...disco polo też nikt nie słucha a każdy teksty zna.Tak jest i w tym przypadku.Kocham całorocznie a ten dzień obchodzę mile bo jest...miło  Smile 

maybe92

Mnie cieszy każdy prezent dany od serca Smile

produkty partnerów