Sposoby na pozbycie się niechcianego owłosienia

Depilacja stała się nieodłącznym elementem życia kobiety. Niechciane owłosienie wygląda nieestetycznie i sprawia dyskomfort, dlatego się go pozbywamy. Jakie są najpopularniejsze sposoby depilacji?

Maszynka do golenia

 

Popularne powiedzenie, że ścięte włoski odrosną mocniejsze ma w sobie niestety sporo prawdy, ale czy to oznacza, że należy wykreślić golenie się ze sposobów pozbywania się owłosienia? Niepodważalną zaletą jest czas - jeśli w ostatnim momencie przed wyjściem z domu zauważymy na nodze niechciane włoski, wystarczy jeden ruch maszynką, by się ich pozbyć.

Dlatego maszynkę do golenia na pewno warto mieć w domu, ale czy warto wykorzystywać ją do codziennego golenia się?

Największą wadą maszynek tradycyjnych jest to, że podrażniają skórę. Można na to w pewnym stopniu zaradzić, używając pianki do golenia oraz balsamu łagodzącego podrażnienia tuż po goleniu. Jednak wypryski, czy nawet zaczerwienienia, mimo wszystko mają ogromną szansę się wytworzyć.

Zdecydowanie łagodniejsze dla skóry są maszynki elektryczne, jednak niestety one nie są tak dokładne. Maszynką tradycyjną, przez jej niewielki rozmiar oraz - w modelach, przeznaczonych do wielokrotnego użytku - ruchomą główkę. Metodą, mającą podobny mechanizm działania, co maszynka do golenia jest krem do depilacji - na myśli mamy tutaj sposób działania na włosy.

Krem do depilacji, podobnie jak maszynka, działa jedynie na włos, który znajduje się nad powierzchnią skóry, jednak nie usuwa włosa z cebulki. Właśnie to jest przyczyną szybkiego odrastania włosów.

 

Depilacja woskiem

 

Depilacja woskiem daje “najładniejsze” efekty, gdyż jest delikatna dla skóry. Musi jednak być poprawnie wykonana, ponieważ zrobiona nieumiejętnie nie usuwa włosów, a za to zostawia w depilowanych miejscach paskudne sińce. Pamiętajmy o technice w przypadku depilacji, którą wykonujemy sobie samodzielnie plastrami z woskiem. Na początku należy rozgrzać plastry w dłoniach, później nakleić je na daną część ciała i energicznie oderwać przeciwnie do kierunku wzrostu włosów oraz w płaszczyźnie poziomej, a nie pionowej (czyli wzdłuż, a nie w górę). Najłatwiej jest zdecydować się na wizytę w salonie kosmetycznym, gdzie zabieg depilacji woskiem zostanie wykonany profesjonalnie.

Nie każdy jest na tyle otwarty, by zdecydować się na taką wizytę, jednak przy odpowiedniej, przyjaznej atmosferze nie ma czego się bać! Poważniejszy problem stanowią koszty depilacji. Jednorazowy zabieg w zależności od osoby może wystarczy zarówno na 6 tygodni, jak i tydzień, a koszty wahają się w okolicach 100-200 złotych. Nie każdy może pozwolić sobie na ten wydatek, ale na szczęście na rynku dostępne są różne sposoby na radzenie sobie z niechcianym owłosieniem.

 

Depilacja laserowa

 

Depilacja laserowa zyskuje na popularności z każdym rokiem i czy można się temu dziwić? Wymaga sporych kosztów, a regularnym zabiegom należy poddawać się przez stosunkowo długi okres czasu, jednak ma być to rozwiązanie problemu raz na zawsze - może warto zainwestować?

Warto pokrótce opisać, na czym dokładnie polega depilacja laserowa. Ma ona na celu trwałe usunięcie cebulek włosów i w ten sposób trwałe pozbycie się owłosienia. Zabiegi wykonywane są co 6-8 tygodni. Dobę przed zabiegiem należy dokładnie ogolić wybrane miejsce, należy też pamiętać o braku przeciwwskazań, o których osoba wykonująca zabieg powinna poinformować podczas konsultacji przedzabiegowej.

Przewidziane jest około 8 zabiegów, jednak jest to kwestia indywidualna, ilu zabiegów będzie potrzebował organizm danej osoby. Po skończonej serii zabiegów należy odnawiać pewien, z czasem coraz dłuższy okres czasu.

 

Przyjemność w depilacji

 

Usuwanie owłosienia niestety jest związane z bólem. Wydaje się, że im skuteczniejszy sposób, tym trudniej go uniknąć. Ale naprawdę da się doszukać w depilowaniu również wartości relaksacyjnej. Przede wszystkim depilacja jest momentem, który poświęcamy w pełni dla siebie, a przecież tak niewiele takich momentów mamy w ciągu dnia.

Zamiast o innych osobach, warto pomyśleć, że robi się to wyłącznie dla siebie i poczucia piękna przed samą sobą.

 

Autor: 
Redakcja

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów