Face&Look > ZDROWIE > Sport pomaga męskiej płodności

Sport pomaga męskiej płodności

To, czy mężczyzna uprawia sport, ma silny wpływ na liczbę plemników, a co za tym idzie na jego płodność. Ważne jest też, ile czasu poświęca na oglądanie telewizji - im więcej, tym mniej produkuje plemników.

Naukowcy z Harvard School of Public Health przebadali około 200 nowojorskich studentów w wieku od 18 do 22 lat i opublikowali swoje badania w „British Journal of Sports Medicine”. Stwierdzili, że mężczyźni, którzy są mało aktywni fizycznie i często oglądają telewizję, mają mniej plemników. W grupie studentw, którzy ćwiczyli 15 godzin w tygodniu, liczba plemników była większa aż o 73 procent. Z kolei oglądanie telewizji najwyraźniej szkodzi plemnikom – u mężczyzn, którzy wpatrywali się w ekran około 20 godzin tygodniowo, liczba plemników była niższa o 44 procent. Warto więc dbać o aktywny tryb życia, a nie oglądać sport w telewizji, tym bardziej, że otyłość też silnie wpływa na płodność.

Warto tylko pamiętać, że nie wszystkie ćwiczenia fizyczne sprzyjają męskiej płodności. Wytwarzaniu plemników zdecydowanie szkodzi jazda na rowerze, a także bieganie na długie dystanse w obcisłych ubraniach, a zwłaszcza obcisłej bieliźnie.

Krótko mówiąc – jeśli chcesz zostać ojcem, oglądaj mniej telewizji i ćwicz z umiarem.

Autor: 
mr

Dodaj komentarz

Komentarze

francesca

Całe szczęście, że mój partner prawie nie ogląda telewizji Wink

angel3312

To prawda co piszą w artykule, facet rozleniwiony który ma mało ruchu jest "gorszy" od tego który jest aktywny fizycznie w sprawach łóżkowych...

KAHA

Muszę koniecznie przeczytać to bratu, który żyje sportem. Nie wyobraża sobie dnia bez treningu i dzięki temu prezentuje się rewelacyjnie. Ani grama tłuszczu i wychodzi na to, że jest mega płodny heh..:)

bar_bro

A ja z kolei czytałam ostatnio artykuł o tym, że kobiety uprawiające dużo sportu (nie chcę kłamać ile godzin tygodniowo tam wyszczególniali) mogą mieć trudności z zajściem w ciążę.

Masza

A mówią,że sport to zdrowie...no cóż.

justajustyna

moj maz oglada telewizje tak odpoczywa bardzo ciezka pracuje wiec nie wyobrazam sobie zeby jeszcze cwiczył

weronkaa84

Mój mąż jest "wypośrodkowany" Smile Nie jest zapalonym sportowcem ani też typowym lwem kanapowym Smile

OLIWIA25

Mój mąż uprawia sport i ogląda tv, jest dobrze Smile

Pollinaa

To ma sens;)

Malinka23

bardzo ciekawy artykuł.

agusia65

interesujący  artykuł Biggrin

Cameleonka

No właśnie: lepiej samemu uprawiać sport niż oglądać go w telewizji...

wampa

o ale ciekawostka

Iwo

Facet musi byc aktywny a nie taki misiek

S-wa

ciekawy artykuł 

Malinka23

jak fajnie, że na portalu jest ich tak dużo Biggrin Rózna tematyka, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. 

JULA7

Smile