Smartfon pomaga w karmieniu piersią

Jak wiadomo smartfony mają nieskończenie wiele zastosowań, głównie dzięki tysiącom przydatnych lub zabawnych aplikacji. Niedawno powstała kolejna, tym razem dla matek, które karmią dzieci piersią. Ma pomagać w znalezieniu czystego, wygodnego i przyjaznego miejsca do karmienia dziecka.


Fot. Shutterstock

Aplikacja jest darmowa i nazywa się Feed Finder. Opracowała ją dr Madeline Balaam z Newcastle University razem z zespołem. W pracach nad aplikacją wzięły też udział młode matki, które testowały różne miejsca pod kątem tego, co jest ważne, gdy chcą gdzieś poza domem nakarmić swojego malucha.

Dzięki aplikacji można oceniać i polecać innym miejsca przyjazne do karmienia piersią, np. restauracje, kawiarnie i sklepy. Ocenia się pięć parametrów: komfort, higienę, zachowanie prywatności, udogodnienia dla dzieci oraz koszty, czyli to, czy w danym miejscu trzeba zapłacić za zakupy dużo czy mało.

Aplikację można obsługiwać jedną ręką, co jest bardzo ważne - każda matka wie, że przy wyjściu z dzieckiem ma to wielkie znaczenie :).

Niestety na razie w aplikacji można obejrzeć tylko rekomendacje dotyczące okolic Newcastle...

A co Wy sądzicie o karmieniu piersią w publicznych miejscach? Czy uważacie, że kobiety z malutkimi dziećmi wychodziłyby z domu swobodniej, wiedząc, gdzie znajdą dla siebie przyjazne miejsce?

Rekomendowane dla Ciebie

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

dark_forest

Jestem fanką przydatnych aplikacji - ta również bardzo mi się podoba Smile

Karmienie piersią to piękna, głęboko naturalna czynność kobiety - nie uważam, aby trzeba było się jej wstydzić i chować się przed całym światem "bo nie wypada". Jeśli komuś się nie podoba, niech nie patrzy!

wilma74

Moje dzieci karmiłam piersią wszędzie gdzie byłam,na ławce w parku,nawet w autobusie zdarzało się ,zakryłam się pieluszką tetrową i już.Nigdy złego słowa nie usłyszałam,wszyscy byli mili.

Masza

Ja również uwielbiam wszelkie nowe aplikacji,chociaż przyznaję jeszcze wszystkich i tak w pełni nie wykorzystuję.
Nie widzę nic niestosownego w karmieniu piersią w miejscach publicznych.Dziecku nie wytłumaczysz,że nie dasz mu jeść bo jesteś np. na zakupach.A jeśli komuś to przeszkadza,niech po prostu odwróci wzrok.

KAHA

Nie widzę nic dziwnego w karmienie piersią w miejscach publicznych. Uważam, że powinno powstawać wiecej miejsc w których matki z malutkimi dziećmi mogłyby czuć się komfortowo. Pewnie taka aplikacja przyda się wielu kobietom.

bbo

W naszych miastach jest zbyt mało tych "przyjaznych" miejsc. I to przede wszystkim powinno się szybko zmienić, a wtedy i u nas taka aplikacja się przyda.

angel3312

o ja nie moge, czego ludzie nie wymyślą...

bozenkaxxj

bardzo dobry pomysł z dzieleniem się informacjami o przyjaznych, czystych miejscach dla mam karmiących piersią .Karmienie w miejscach publicznych powinno być oczywistością, w duzych sklepach, centrach handlowych i innych miejscach publicznych wydzielenie niekrępującego, bezpiecznego i czystego pokoiku nie powinno być problemem a mamy karmiące piersią spokojnie i na dłuzej wychodziłyby z domu

kamila11207

masakra Biggrin ale dziwactwa wymyślają aż trudno uwierzyć

francesca

Kiedyś żyło się bez takich udogodnień, a teraz coraz większe szaleństwo..

cheljo

Karmienie piersią w miejscach publicznych jak najbardziej, tylko trzeba to robić z głową, a nie tak ostentacyjnie, wręcz powiem niesmacznie. Co do aplikacji, dla mnie to bezsens, wynika z tego, że te mamy to cały dzień z dziećmi przebywają po za domem Wink Dobrze, że ja już wykarmiłam swoje pociechy Wink

wampa

wystarczy jakaś pieluszka tetrowa do okrycia piersi i chyba nikomu nie powinno przeszkadzać towarzystwo karmiącej mamy i bobasa

angel3312

oj i ja już wykarmiłam swoje pociechy. Uważam że instynkt mamy do dziecka jest tak wielki że aplikacja jest zbędna.

Beatris20

Tak myślałam , że nie dotyczy to jeszcze Polski. Chociaż myślę, ż ew naszym kraju więcej byłoby przypadków "gdzie nie karmić piersią, bo cię zlinczuja):) niestety

Pradip

Nigdy nie byłam zwolenniczką telefonu idealnego który robi wszystko ale muszę przyznać, że aplikacja do karmienia i mi bardzo się przydała Smile

weronkaa84

o proszę, jaka nowinka Smile

sisi13

W Polsce na pewno ma duże zastosowanie. Proszę....

krisek

fajna sprawa

krisek

fajna sprawa

aga0495

Pomysłowe Smile

Julia Suszczynska

Ciekawy artykuł skorzystam z porad Smile

wampa

przydatne tylko nie rozumiem dlaczego ten artykuł jest w dziale dla mężczyzn

Cameleonka

ha ha, dokładnie wampa, miałam to właśnie napisać... Biggrin

produkty partnerów