Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna - jak wybierać najlepsze produkty?

Według wielu osób kosmetyki z filtrem przeciwsłonecznym powinny być stosowane tylko latem, gdy jest naprawdę gorąco. To nie jest prawda. Promieniowanie UV jest szkodliwe przez cały rok, nawet jesienią i zimą. Powoduje przedwczesne starzenie się skóry, nowotwory oraz inne schorzenia. Dlatego każdego dnia warto sięgać szczególnie po ochronę przeciwsłoneczną twarzy, ale także wszelkich partii ciała, których skóra jest wystawiona bezpośrednio na działanie promieni UV. Jak wybrać najlepszy produkt z filtrem przeciwsłonecznym?

Kiedy stosować kosmetyki z filtrem przeciwsłonecznym?

Kosmetyk z filtrem przeciwsłonecznym powinien stanowić element porannej pielęgnacji. Zimą, gdy jesteśmy szczelnie ubrani od stóp do głów, wystarczy nakładać go na twarz, ale gdy tylko odsłaniamy dłonie, ręce, nogi i inne partie ciała - krem filtrem powinien pokryć całą skórę. Mogłoby się wydawać, że w pochmurne dni nie musimy sięgać po krem z filtrem. Nic bardziej mylnego. Chmury nie blokują promieniowania słonecznego. Przenika ono także przez szyby w oknach budynków oraz samochodów. Jeśli nie będziemy korzystać z ochrony przeciwsłonecznej, możemy narazić się na nieprzyjemne konsekwencje, począwszy od szybszego starzenia się skóry i oparzeń słonecznych, aż po trudne do wyleczenia nowotwory skóry. Warto więc poszukać dobrego kosmetyku ochronnego. Jak go znaleźć? Na co zwrócić uwagę?

 

Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, czyli jaka?

Pierwszym czynnikiem, na który musimy zwrócić uwagę, jest SPF. To oznaczenie, które mówi nam o wysokości faktora ochronnego. Wiele osób sięga po kosmetyki z SPF 10 czy 15, ponieważ chcą się ładnie opalić. Niestety, taki filtr przeciwsłoneczny jest zbyt niski. Specjaliści doradzają sięganie po kremy z SPF 50, które blokują nawet 98% promieniowania UV. Dzięki takiej ochronie przeciwsłonecznej nie musimy martwić się poparzeniem skóry w ciepłe dni oraz przyspieszeniem procesu starzenia się skóry. Chroni on także przed np. czerniakiem.

Na kosmetykach chroniących przed promieniowaniem UV znajdziemy także oznaczania UVA, UVB, HEV oraz IR. Są to symbole poszczególnych rodzajów promieniowania słonecznego. Im więcej znajduje się ich na danym produkcie, tym lepszą ochronię zapewnia.

Warto także zwracać uwagę, czy formuła kosmetyku jest wodoodporna. Jeśli taka nie jest, musimy pamiętać o regularnym nakładaniu produktu na skórę w ciągu dnia, szczególnie podczas pobytu na plaży czy basenie niekrytym, gdzie skóra jest wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych oraz wody. W przypadku kremów wodoodpornych także musimy pamiętać o reaplikacji, ale może ona odbywać się znacznie rzadziej, np. co kilka godzin.

 

Ochrona przeciwsłoneczna twarzy czy ciała?

Podczas wyboru kosmetyku z filtrem musimy zastanowić się także, czy chcemy z niego korzystać do twarzy czy do ciała. Produkty do twarzy powinny mieć lżejszą konsystencję, która szybciej się wchłania. Dobrze, by nie bieliły twarzy i nie pozostawiały tłustych śladów. Im cięższy krem z filtrem do twarzy, tym bardziej może zapychać pory i powodować niedoskonałości. W przypadku kosmetyków ochronnych do ciała, nie musimy być tak ostrożni. Warto, by taki produkt posiadał właściwości nawilżające, dzięki którym skóra nie będzie sucha. Wysokiej jakości kosmetyki do opalania znajdziesz w ofercie drogerii internetowej Puls dla Zdrowia

Autor: 
Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów