Rytuały pielęgnacyjne czyli SELFCARE w praktyce

Jaką moc dla skóry mają rytuały pielęgnacyjne? Czy życzliwość względem ciała widać na zewnątrz?

W zbyt szybkim tempie życia wytracamy jakość niespiesznej pielęgnacji. Brak spokoju i uwagi, jaki powinien jej towarzyszyć, nie pozostaje obojętny dla kondycji naszej skóry. Życzliwa pielęgnacja, ukierunkowana na holistyczne wsparcie kondycji ciała i ducha, daje niesamowite i wręcz natychmiastowe efekty. Wiedząc o korzyściach rytualnej pielęgnacji w duchu slow, aż trudno sobie wyobrazić, że możemy z niej dobrowolnie rezygnować. Jak niespieszna pielęgnacja w uważności wpływa na nasze ciało?

Moc niespiesznej pielęgnacji

Rytuały pielęgnacyjne niosą ze sobą duży ładunek wysokoenergetycznych wibracji , podnoszących poczucie dobrostanu, kojącej troski i zaopiekowania. To także moment na przyjrzenie się sobie, swoim potrzebom. Zauważenie ich i otoczenie opieką. Troskliwe zajmowanie się swoim ciałem podczas pielęgnacji to także czysto materialna, dostrzegalna „gołym okiem” jakość, wpływająca bezpośrednio na kondycję i stan naszej skóry. Skóra, pod czułym i uważnym dotykiem, odwdzięcza się za poświęcony jej jakościowo czas szybszą regeneracją i wewnętrznym blaskiem. Dla higieny ciała i ducha warto zarezerwować sobie niespieszną godzinę lub więcej na niczym niezakłócony czas tylko dla nas – ze spokojną muzyką w tle i ulubionym napojem. Wsłuchać się w siebie, zatrzymać. Dłuższa, gorąca kąpiel ma właściwości oczyszczające nie tylko dla ciała, ale i duszy. Relaksuje, wyostrza zmysły, otwiera blokady w ciele powstałe w ciągu dnia. Otwiera także pory skóry, które łatwiej oczyścić za pomocą naturalnego peelingu (np. Szorstka Malina od HAVRE). Oczyszczone i wciąż otwarte pory skóry po kąpieli są przygotowane na dogłębne i bardziej odżywcze wchłonięcie olejku (np. Moc Pszenicy od HAVRE) lub odżywczego masła do ciała (np. Masło Słodka Róża lub Paczula od HAVRE).

Moc drobnych rytuałów

Wartość nie do przecenienia ma codziennych kilka chwil, w których z uważnością poświęcamy czas skórze twarzy. Gdy wklepujemy krem (np. Krem nawilżający Cudowna Miękkość od HAVRE) w oczyszczoną cerę warto wykorzystać ten czas na króciutki masaż twarzy opuszkami palców. Delikatne, pulsacyjne ruchy palców wspomagają ukrwienie skóry twarzy i poprawiają jej koloryt. Oprószona punktowym dotykiem skóra wokół oczu w krótkim czasie ujędrnia się a zmarszczki mimiczne są mniej widoczne. Lepsze ukrwienie, spowodowane krótkim masażem twarzy, niweluje również cienie pod oczami. Skóra twarzy szybciej się regeneruje i wygląda na wypoczętą.

TOP Produkty HAVRE:

- Peeling Malinowy

- Krem Nawilżający

- Masło do ciała Paczula

- Masło do ciała Słodka Róża

- Olejek Moc Pszenicy

 

Po pordukty HAVRE zapraszamy do naszego sklepu -  faceandlook.com 


Autor: 
Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów