Różowy flaming, niebieski nosorożec... może weźmiesz je do domu?

Powiew gorącego powietrza spowodował, że na wystawie przedaukcyjnej w DESA Unicum pojawiły się tropikalne zwierzęta. Na obrazach spotykają się ze sobą zebry, w gąszczu traw stoi różowy flaming, a z geometrycznych wzorów wyłania się gepard. Jest i wielki niebieski nosorożec. Na sierpniowej Aukcji Młodej Sztuki w DESA Unicum króluje fauna. Na aukcję trafią 62 obiekty, w tym prace topowych młodych polskich artystów – Adama Wątora, Patrycji Nurkan i Aleksandry Kowalczyk. Aukcja już 22 sierpnia.

Różowy flaming to wciąż jeden z najgorętszych motywów w dekoracji wnętrz. Znajdziemy go w malarstwie Moniki Mrowiec, która w swoich pracach wykorzystuje inspiracje street-artem. Jej zamiłowanie do jaskrawych, metalicznych kolorów może przywodzić na myśl sztukę aztecką. Motywy zwierzęce znajdują się także w pracach Grzegorza Klimka. Jego obrazy odzwierciedlają nieustające poszukiwania podstawowych struktur rzeczy, które nas otaczają. Pod młotek pójdzie tym razem praca „Kamuflaż”. Wśród geometrycznych brył czai się na niej sylwetka drapieżnego kota. Z zamiłowania do prostych form geometrycznych słynie także Campio czyli Rafał Czempiński. Na aukcji znajdziemy jego pracę „Rhino” przedstawiającą niebieskiego nosorożca. W ostatnich latach Czempiński maluje głównie obrazy bliskie stylistyce op-artu. Zwierzyniec zamykają żyrafy Janusza Orzechowskiego. „Rekultywacja II” Orzechowskiego łączy w sobie elementy pop-artu, realizmu i surrealizmu. To naładowane symbolami malarstwo, które przenosi nas w świat sennych wizji autora.
 
Sierpniowa Aukcja Młodej Sztuki to także przekrój przez twórczość najlepszych w swojej klasie młodych polskich twórców. Wśród wystawianych prac znajdziemy m.in. obraz „Śpiący manekin” Adama Wątora. Zarówno krytycy jak i kolekcjonerzy cenią charakterystyczny, łatwo rozpoznawalny,  pełen subtelności i delikatności styl autora. Na aukcji pojawi się także praca laureatki konkursu im. Władysława Strzemińskiego – Patrycji Nurkan. Wśród geometrycznych prac wyróżnia się dzieło Urszuli Kałmykow „Wschód słońca nad doliną”. Inspirację dla malarki stanowi głównie natura, poszukiwanie światła, koloru, przestrzeni i wartości egzystencjalnych w nich zawartych. Wszystkie oferowane prace będzie można zobaczyć podczas wystawy przedaukcyjnej, na którą wstęp jest wolny.
 
 
Aukcja Młodej Sztuki: 22 sierpnia 2017, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Marszałkowska 34/50, Warszawa
 
Wystawa obiektów: 1-22 sierpnia 2017, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Marszałkowska 34/50, Warszawa, wstęp wolny

 

 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

Beatris20

Bardzo chętnie wybrałabym się na tą wystawę.

mario774

Wystawa brzmi zachęcająco

sisi13

Można zajrzeć Smile

lussi61

brzmi ciekawie Smile

Cameleonka

Trzymam kciuki za naszych młodych artystów. Tytuł "Zebranie" mnie rozwalił Biggrin

JULA7
Agnieszka Niwińska

Chętnie obejrzałabym tę wystawę Smile

tenja

Flaming mi sie podoba

produkty partnerów