Rodzinny „agrowypas” w Polsce
Polska ma wiele do zaoferowania i warto szukać w niej ciekawych miejsc na spędzenie wakacji. Niekoniecznie w turystycznych kurortach; cenami i spokojem biją je na głowę mniej znane miejscowości. Sprawdźcie, co poleca Dariusz Jędrzejewski, autor bardzo pożytecznej książki „Agrowypas”.
Agrowypas, Dariusz Jędrzejewski, National Geographic, cena 41,90 zł
Zakopane, Mikołajki, Sopot – to miejscowości położone w fantastycznych miejscach, nie bez powodu odwiedzane przez tysiące turystów rocznie. Czasem jednak warto zejść z utartych szlaków. Możemy znaleźć się w miejscu mniej znanym, ale równie pięknym i w dodatku spokojniejszym. Oraz – co nie jest bez znaczenia – tańszym. Jeśli chcecie poznać kilka ciekawych miejscowości, warto zajrzeć do książki „Agrowypas”.
Autor wymienia 35 wsi i miasteczek w całej Polsce. To nie malutkie wioseczki, to również miejscowości turystyczne, choć mniej znane. Każda opisana jest szczegółowo i bardzo, bardzo zachęcająco. Wymienione są okoliczne atrakcje i propozycje kilku wycieczek. W książce wydawnictwa National Geographic znajdzie się coś i dla wielbicieli morza, i gór; coś dla tych, którzy lubią spędzać czas aktywnie, i dla wielbicieli leniuchowania.
Poniżej trzy wybrane przez nas propozycje. Serdecznie polecamy "Agrowypas" wszystkim, którzy planują wakacje!
Na morzem. Wisełka
Wisełka leży na wyspie Wolin, 8 km od Międzyzdrojów, niedaleko od granicy Wolińskiego Parku Narodowego, nad Jeziorem Wisełka. Do plaży nad morzem jest zaledwie półtora kilometra. Jest tu też pole golfowe. Wokół pełno jest wąwozów i wzgórz, więc trasy spacerowe i rowerowe są piękne i urozmaicone.
www.wiselka.info.pl
Na pojezierzu. Ińsko
Ińsko to miejscowość na jeziorem Ińsko, leżące w północno-zachodniej części Pojezierza Zachodniego. Nie tylko można tu kąpać się w jeziorze, pływać kajakami, łódkami i rowerami wodnymi, ale także robić wycieczki po Ińskim Parku Krajobrazowym. Jest tu dużo szlaków rowerowych, można m.in. wybrać się do Recza, w którym są pozostałości obronnych murów średniowiecznego miasteczka.
W górach. Stronie Śląskie
Stronie Śląskie leży u podnóża Gór Bialskich i Złotych oraz Masywu Śnieżnika. Jest tu dużo pensjonatów i kwater turystycznych dla miłośników górskich wędrówek. Jedną z największych atrakcji rejonu jest też Jaskinia Niedźwiedzia – jej korytarze mają około 2 kilometrów długości, a odkryto ją dopiero w 1966 roku. Dzieciom na pewno spodoba się też Park Jurajski z modelami dinozaurów.
Dodaj komentarz
Komentarze
Och, już nie mogę się doczekać wakacji. W sobotę wsiadam do autokaru i znikam z pracy na całe 9 dni. Uwielbiam górskie wędrówki, a teraz jadę w Kotlinę Kłodzką i w planach mamy wejście na Śnieżnik. Ale Wisełkę na wyspie Wolin też polecam, choć pewnie bym jej nie poznała, bo byłam tam z córkami jakieś 15 lat temu. Ale to co pamiętam to spokój, piękne plaże do których się szło przez las i ciepłe morze, bo to blisko Zatoki Szczecińskiej. SUPER!!
To prawda nasz kraj ma wiele pięknych miejsc,które przypadną do gustu zarówno lubiących morze,góry i jeziora.Jeśli preferuje się odpoczynek od gwaru i mnóstwa turystów gospodarstwa agroturystyczne,czy miejsca rzadko uczęszczane są jak najbardziej wskazane.Cisza spokój,spacery,obcowanie z naturą,pełen relaks to jest to,czego potrzebuje każdy mieszczuch aby wypocząć i naładować swoje akumulatory.Z chęcią zajrzę do książki Jędrzejewskiego i przekonam się czy byłam już w tym miejscu,czy dopiero je odkryję.
wszystko bardzo pięknie mamy nieźle w tej naszej polsce z checia zwiedzialam bym te pare miejsc co jest tu opisanych ale co z tego jak zawsze urlop przypada mi w chlodne badź już zimowe miesiace wtedy zostaje mi tylko jakis last minute w egipcie
Akurat ja mieszkam na peryferiach miasta,więc prawie na wiosce więc wieś odpada w dodatku bliziutko morze atrakcja to dla mnie żadna nie jest. Uwielbiam za to południe naszego kraju góry,piękne miasta,muzea,stare zamki ,kościoły.Do książki chętnie bym zajrzała przed wakacyjnym wypadem
My w te wakacje odwiedzimy krainę jezior na Lubelszyczyźnie
Pomarzyć można. Agroturystyka to odpada, bo ja mieszkam w domku pod lasem. Sama zastanawiam się czy nie otworzyć własnego biznesu, właśnie w tym kierunku.
A na wakacje w tym roku nie jadę. Córeczka ma 8 miesięcy i jest tak rozkrzyczana po kolce, którą przeszła, że byłoby trudno wypocząć i nam i innym wokół. Zasypia tylko w swoim łóżeczku i w ogóle cały dzień musi mieć ten sam powtarzający się schemat, wtedy wszystko jest ok. Gdy jedzenie, spanie, zabawa i spacery są w stałych porach jest tak radosna i grzeczna jak anioł.
Jest tyle przepięknych miejsc w Polsce do zwiedzania, że aż mi wstyd że byłam w tak niewielu miejscach. Dlatego po co mi Egipt skoro mamy Mazury, piękne góry
Egipt jest super...byłam i bardzo polecam a jak fajnie cieplutko:)
gamzurek5 no nie mów Egipt również warto odwiedzić:)
Dokładnie tak dziewczyny, ja też mam w planach najpierw zwiedzić Polskę, a potem uderzać w inne strony świata. Ja np. uwielbiam polskie morze i mimo, iż pogoda nie zawsze jest, to bardzo dobrze się tam czuję.:) W końcu jestem u siebie.:)
Ale ciekawa książka! Wybieram się po nią do księgarni, a jak już przeczytam, zaplanuję sobie jakiś mały wypad
no dobra okey mamy góry mazury morze ale polskie ceny juz bywaja takie drogie że bardziej opłaca się wyjechać w tej cenie na zagraniczny urlop w egipcie byłam 2x juz i złego słowa nie mogę powiedzieć ubawiłam się o wiele lepiej niz w Polsce więc skąd to oburzenie gamzurek5 jak nie spróbujesz zagranicy nie będziesz wiedzieć nie wszyscy maja urlopy we wakacje inni musza się zadowolić grudniem i styczniem więc wtedy tylk opcja ciepłych krajów lub narty w polsce czy słowacji
madziara85 taka jest prawda nad naszym polskim morzem ceny są zawrotne,rozumiem,że większość mieszkańców żyje z turystów,ale bez przesady.Za szklankę wody np. w Sopocie trzeba zapłacić 7 złotych,no paranoja.A gdzie reszta wydatków.
Narty w Słowacji już nie są tak opłacalne jak kiedyś,aktualnie mają bardzo drogo:)
w każde wakacje zawsze znajdujemy czas, żeby odkrywać nowe miejsca w Polsce chociażby w wyjazdy weekendowe, ale poznawać inne kraje też warto, tym bardziej że cenowo jest podobnie
A po co jeździć do Sopotu,w Gdyni Orłowie też jest piękne molo i darmowe.,piękne klify ,jest Skwer Kościuszki,Dar Pomorza,Błyskawica ,plaża ,bulwar nadmorski,mnóstwo darmowych imprez ,koncertów,niedaleko jest plaża w Rewie . Przy okazji można zobaczyć słynnego Maxima.
Oprócz mola w i Monciaka w Sopocie nie ma nic ciekawego.
Rewa podobała mi się w maju,no jeszcze na początku czerwca,nie ma tylu turystów,dobra,smaczna rybka i ceny nieporównywalne (oczywiście na plus) do Trójmiasta.Gdynię także odwiedziłam i to nie raz.
A ja bym mogła zostać ambasadorką Gór Stołowych. Dwukrotnie miałam okazję być w Kudowie Zdroju na dłuższym wypoczynku i zakochałam się po uszy. Szczeliniec Wielki i Błędne Skały urzekły mnie od pierwszej chwili.
Ale ja absolutnie nie jestem przeciwniczką Egiptu czy tez innych egzotycznych miejsc po prostu zdałam sobie sprawę że jeszcze wielu pięknych miejsc w Polsce nie widziałam i muszę to nadrobić
Byłam na wycieczkach zagranicznych i nie zaprzeczam , że jest cudownie
Myślę, że te ceny w Polsce są właśnie takie wysokie gdyż ciężko jest się utrzymać ze względu na małą ilość turystów i przedsiębiorcy chcąc utrzymać biznes podwyższają ceny. Z drugiej strony turysta widząc tak wysokie ceny rezygnuje z wyjazdu. Niestety błędne koło.
ja w tym roku wybieram się w Sudety
jeszcze tam nie byłam wiec czas tam zawitać:)
a ja polecam wszystkim Kuźnicę na półwyspie Helskim
Ja raz z mężem i synkiem wybieramy sie w góry. To pierwszy nasz taki wyjazd z dzieckiem, wiec zobaczymy jak to bedzie
Ale zeby tylko pogoda dopisala to bedzie fajnie.
Kocham nasze piękne, polskie Tatry
góry mamy bardzo ładne
Dla mnie to fajne wypady, ale nie dłużej niż 2 dni. Potem się okrutnie nudzę.
Ciekawy artykuł
Ciekawy artykuł skorzystam z porad
Ciekawy artykuł
Polska jest piękna ale wypas to bym raczej nie powiedziała