Face&Look > ZDROWIE > Kultura > Prowincja pełna czarów Katarzyny Enerlich

Prowincja pełna czarów Katarzyny Enerlich

Mazurska wieś, kłobuki, miłość, zagadka, ale przede wszystkim piękne i naturalne życie - zmieniające się powoli pory roku, pyszne, proste jedzenie, zioła z własnej grządki, rozmowy i spotkania, zabawy z córką - łatwo wciągnąć się w świat stworzony przez Katarzynę Enerlich.

Ludmiła, bohaterka Prowincji pełnej czarów, wyprowadziła się z miasta, wybudowała dom na wsi i zaczęła pisać książki. Rozstała się z Martinem, ojcem jej pięcioletniej córeczki Zosi, zakochała za to w naukowcu Wojtku. Trudno jej jednak zaangażować się w pełni - nawet w przyjaźni stała się ostrożna. Tymczasem Wojtek zapowiada dużą zmianę w ich życiu...

Na realistyczną stronę powieści nakładają się opowieści o opuszczonych mazurskich kurhanach, kłobukach i dwóch nieszczęśliwych kobietach, które kiedyś żyły na Mazurach i zmarły w gniewie i szaleństwie. Czy to możliwe, żeby miała z nimi związek nowa tajemnicza sąsiadka, która wprowadziła się do starego domu koło cmentarza?

Powieść rozwija się spokojnie i naturalnie. Jest pełna ciepła i zachwytu nad życiem na wsi, choć bez jego idealizowania. Są tu tkane chodniczki, sklepy z używanymi ubraniami, w których można znaleźć magiczny gobelin, syrop z mniszka zbierany na mazurskich łąkach, wierzby i bus z chlebem i wyprawy do miasta. Autorka ma dar pięknych porównań i trafnych życiowych spostrzeżeń. A także żyłkę do niemal kryminalnej intrygi... Razem z Ludmiłą chcemy rozwikłać zagadkę tajemniczej kobiety, kibicujemy jej też w tym, żeby udało jej się otworzyć w pełni serce na kochających ją i bliskich ludzi.

Katarzyna Enerlich była dziennikarką, pracowała w informacji turystycznej i opiekowała się starszymi osobami. Teraz jest pisarką, a jej kolejne powieści opisujące mazurską wieś są bardzo popularne.

W serii Prowincja ukazały się dotychczas: Prowincja pełna marzeń, Prowincja pełna gwiazd, Prowincja pełna słońca, Prowincja pełna smaków.

Prowincja pełna czarów,
Katarzyna Enerlich,
wydawnictwo MG,
cena ok. 34,90 zł

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

dark_forest

Super sprawa - w którymś momencie życia zostać pisarką Smile
Kto wie, może sięgnę po jej książki, bo jako typowy mieszczuch czasami tęsknię za urokliwą prowincją.

bbo

Z pewnością sięgnę po książkę tej autorki. Moja babcia była z domu Enerlich, może jesteśmy daleką rodziną i mamy podobne charaktery? Książka pewnie przypadnie mi do gustu.

Yoanne91

Jakoś nie przemawia do mnie opis książki.

Masza

Jak tylko będę miała możliwość to przeczytam.

BOZEAGA

Chyba nie dla mnie opis mnie nie zainteresował .

Malinka23

Bardzo ciekawa.

Marcela91

nie dla mnie

weronkaa84

Z chęcią sięgnę po tą pozycję Smile

OLIWIA25

Z chęcią przeczytam Smile

Edyta Oleksiak

nie czytalam jej ksiazek chociaz lubie siegac po ksiazki

agusia65

poczytam z przyjemnością Biggrin