Preparaty do opalania - kiedy i jak stosować?

W ofercie marek kosmetycznych znajdziesz mnóstwo produktów, dedykowanych na skórę podczas kontaktu ze słońcem. Jeśli zastanawiasz się, który preparat warto zastosować i kiedy jego użycie będzie zasadne, dowiedz się i przekonaj, czy Twoja koncepcja pokrywa się z kompleksową dbałością o zdrowie i wygląd skóry.

Najpopularniejsze preparaty do opalania - który wybrać?

Kosmetyki do opalania dedykowane są do zróżnicowanych potrzeb i różnego typu skóry, zależnie od tolerancji na promienie słoneczne oraz z uwzględnieniem bezpiecznego czasu ekspozycji. Oferta marek kosmetycznych jest niezwykle zróżnicowana w zakresie typu, formuły, konsystencji oraz przeznaczenia produktów z serii przeciwsłonecznych i "after sun". Przede wszystkim zainwestuj w kosmetyk, chroniący skórę przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB. Krem do twarzy z filtrem przeciwsłonecznym UVA sprawdzi się przez cały rok pod makijażem, gdyż promieniowanie UVA jest szkodliwe o każdej porze roku, w pochmurne dni, przenika przez szyby oraz odzież. Chroń skórę przed fotostarzeniem oraz przed promieniowaniem UVB, czyli krótszą wiązką elektromagnetyczną, na której efekty działania skóra narażona jest szczególnie latem, podczas opalania. Wybierz wysoką wartość SPF (30 lub 50), zapewniającą bezpieczny czas ekspozycji słonecznej, wydłużony o wartość liczbową, określoną na opakowaniu. Wśród popularnych preparatów do opalania znajdziesz mleczka, kremy, spraye, olejki. Sprawdź, jak je stosować.

Jak i kiedy stosować preparaty do opalania?

Wybierając wysokiej klasy spray do opalania masz gwarancję niezawodnej, łatwej aplikacji na skórę. Możesz zabrać go ze sobą wszędzie dzięki ergonomicznemu opakowaniu. Lekka formuła zapewni Ci nawilżenie skóry i utrzymanie je elastyczności, bez tworzenia tłustego filmu. Stosuj ten preparat około dwudziestu minut przed wyjściem z domu i regularnie powtarzaj aplikację w ciągu dnia. Świetnie sprawdza się na co dzień, w mieście. Mleczka i kremy do opalania z filtrem UVA i UVB doskonale sprawdzają się podczas plażowania. Ich formuła chroni przed promieniowaniem, pokrywa skórę natłuszczającą warstwą, utrzymującą prawidłową równowagę hydrolipidową, a także jędrność i elastyczność. Preparat do opalania w sprayu doskonale nadaje się dla dzieci. Łatwość aplikacji pozwala dotrzeć mu do wszystkich miejsc na skórze bez konieczności przerywania zabawy. Olejek do opalania jest preparatem, przyspieszającym tworzenie się opalenizny. Stosuj go na skórę lekko opaloną, przyzwyczajoną do słońca. Olejek nie zastępuje ochrony w postaci produktów z wysokim filtrem SPF. 

Kosmetyki do opalania - czy można stosować je z makijażem?

Preparaty, zawierające filtry ochronne przeciwsłoneczne powinno się stosować wraz z makijażem, jeżeli musisz nakładać go na twarz latem. Wybierz lekkie kremy nawilżające, które nie tylko ochronią, ale odżywią Twoją cerę i przygotują ją na nałożenie lekkiego makijażu dziennego. Na krem do twarzy z filtrem SPF możesz nałożyć podkład, którego używasz na co dzień. Krem z filtrem do twarzy warto stosować przez cały rok, unikając negatywnych skutków oddziaływania promieniowania UVA. 

Preparaty wodoodporne i dla dzieci - czy są skuteczniejsze?

Wodoodporne produkty do opalania są trudniej zmywalne w zestawieniu z kosmetykami standardowymi. Wodoodporna formuła nie gwarantuje jednak całkowitej ochrony przeciwsłonecznej w wodzie oraz po wyjściu z niej. Aby mieć pewność działania preparatu wodoodpornego warto ponowić aplikację podczas korzystania z kąpieli i po wyjściu z wody. 

Autor: 
Artykuł Partnera

Rekomendowane dla Ciebie

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów