Prawidłowa pielęgnacja - prosty start

Chcesz wdrożyć prawidłową pielęgnację, ale zupełnie nie wiesz, jak zacząć? Postaramy się przedstawić najbardziej podstawowe triki kosmetyczne, które pozwolą ci wejść w świat poprawnej pielęgnacji. Czytaj dalej, by dowiedzieć się, jakie to sposoby!

Świadoma i prawidłowa pielęgnacja, czyli – można śmiało powiedzieć – jedyny sposób na to, by doprowadzić swoją cerę do stanu idealnego. Dlaczego tak często coś stoi nam na przeszkodzie, by wdrożyć metody dobrej, świadomej, prawidłowej pielęgnacji? Przede wszystkim wydaje nam się, że proces prawidłowej pielęgnacji to coś bardzo skomplikowanego. Na szczęście jest inaczej!

 

 

Codzienna rutyna pielęgnacji

 

 

Rutyna pielęgnacyjna, czyli to, co może brzmieć dla ciebie przerażająco, jeśli do tej pory nie interesowałaś się prawidłową pielęgnacją swojej skóry. Jednak wystarczy, że zmienisz dosłownie kilka elementów codziennego „obchodzenia się” ze swoją skórą i już osiągniesz doskonałe efekty! Czasami drobne zmiany potrafią wpłynąć na bardzo wiele.

 

 

Po pierwsze – oczyszczanie

 

 

Brak dokładnego oczyszczania skóry to najczęstsza przyczyna powstawania problemów skórnych. Nie można jednak pójść za bardzo także w drugą stronę – nadmierne oczyszczanie, zbyt ingerencyjne, może prowadzić do przesuszeń.

 

Jaki jest więc prawidłowy proces oczyszczania skóry? Twarz należy oczyszczać składnikami pozbawionymi agresywnych substancji myjących, najlepiej robić to kosmetykami opartymi na naturalnych składach. Sam proces mycia twarzy powinien być intensywny, ale bez mocnego ruchu pocierania skóry twarzy. Koliste, dogłębne ruchy – na to powinnaś postawić. Po oczyszczeniu twarzy należy wytrzeć wodę za pomocą papierowego ręcznika jednorazowego lub czystego, bawełnianego ręcznika, w tym przypadku również unikamy pocierania twarzy, ale dociskamy materiał w celu pozbycia się nadmiaru wody.

 

By ukończyć etap oczyszczania, nakładamy na twarz tonik. Tonik najlepiej nałożyć na czyste dłonie i następnie rozprowadzić go na twarzy, wklepując. Pamiętajmy, aby unikać okolic oczu!

 

 

Po drugie – nawilżanie

 

 

Jeśli odpowiednio oczyścimy skórę, mamy gwarancję, że substancje odżywcze dotrą głęboko do warstw skóry i zadziałają na nią odpowiednio, zamiast potęgować efekt „zapchanej” skóry. Nawilżenie to jedna z podstawowych potrzeb całego naszego ciała, nie powinno nas więc dziwić, że równie istotne jest dla naszej cery. Podstawą jest nawilżanie od wewnątrz, czyli spożywanie odpowiedniej ilości wody, jednak jest także szereg czynności które możemy zrobić, by nawilżyć skórę od zewnątrz.

 

Zacznij od lekkich kremów nawilżających, które powinny być stosowane zarówno rano – jako baza pod makijaż, jak i wieczorem, by wchłaniały się w skórę przez dłuższą ilość czasu. Uważajmy jednak, aby nie nakładać produktów w nadmiarze. Wtedy – paradoksalnie – ich działanie będzie dużo słabsze, a wręcz może być szkodliwe, bo do skóry będzie docierać za mało tlenu.

 

 

Krok trzeci – warstwa ochronna

 

 

Warstwa ochronna, czyli to, co rozumieć powinniśmy na kilka sposobów. Pierwszy z nich to nałożenie na twarz tłustego kremu przed narażeniem twarzy na negatywny wpływ, jak niskie temperatury powietrza. Z kolei wystawiając się na promienie słoneczne, powinniśmy postawić na krem z filtrem przeciwsłonecznym. Wreszcie możemy działać ochronnie, a raczej zapobiegawczo przeciw procesom starzenia się skóry i w tym celu już w młody wieku stosować kremy zawierające kolagen, czy kwas hialuronowy.

 

Ten krótki niezbędnik pozwoli ci rozpocząć przygodę z poprawną pielęgnacją, a kiedy już wejdziesz na podstawowy poziom pielęgnowania swojej skóry i nie bój się pójść o krok dalej i odnaleźć odpowiedzi na indywidualne, bardziej spersonalizowane potrzeby swojej cery!

Autor: 
Redakcja

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów