Prawda o biurach matrymonialnych

W dobie portali randkowych biura matrymonialne wydają się przeżytkiem. Czy tak jest rzeczywiście?

Z badań CBOS z 2011 r. wynika, że najwięcej związków miało swój początek w pracy (34 proc.) lub w kręgu znajomych (25 proc.). Jednak gdy w kręgu znajomych nie udało nam się znaleźć partnera, warto pomyśleć o innych rozwiązaniach.

Można spotkać miłość swojego życia przez Internet, ale to, że mamy dostęp do kilkuset czy nawet tysięcy różnych osób ciągle nie gwarantuje, że uda nam się dokonać łatwego i dobrego wyboru. W sieci łatwo kogoś poznać, ale też te znajomości często nie są zbyt trwałe. Dlatego biuro matrymonialne ciągle jest dobrą alternatywą dla tych, którzy szukają kogoś bliskiego na całe życie.

Często o biurze matrymonialnym myślimy w sposób bardzo stereotypowy. Istnieje wiele mitów na ich temat - czy rzeczywiście są prawdziwe?

Mit nr 1: Do biura matrymonialnego zgłaszają się seniorzy, rozwodnicy albo życiowi nieudacznicy
- Owszem, przekrój osób, które się u nas pojawiają, jest szeroki - potwierdzają właściciele biura matrymonialnego Czandra, Magda i Adam Grzesiakowie. - Jednak znaczną część stanowią wykształceni, ambitni, trzydziesto- i czterdziestoletni ludzie, pochłonięci inwestowaniem w siebie
i wspinaniem się po szczeblach kariery
.

Najwięcej jest przedstawicieli korporacji (mediów, sektora bankowego, finansów i informatyków), a także wolnych zawodów. To ludzie, którzy na pewnym etapie zauważyli, że praca to nie wszystko i zwyczajnie brakuje im bliskości drugiej osoby. Nie chcą marnować czasu na przesiadywanie na portalach randkowych, wybierają biuro matrymonialne. Wśród klientów są także osoby „po przejściach”, które przeżyły rozwód, zranienie albo straciły kogoś bliskiego.

Mit nr 2: Nieskuteczne biuro z innej epoki
Jednym z powszechnych przekonań jest, że Internet jest znacznie skuteczniejszy i bardziej dostosowany do współczesnych czasów. Tymczasem Adam Grzesiak z Czandry przekonuje: - Skuteczność działań naszego biura wynosi ok. 50 proc. To naprawdę wysoki wskaźnik jak na europejskie standardy. Kiedyś na 100 par do biura wracała jedna zadowolona osoba. Dzisiaj z podziękowaniem przychodzi 50 osób. Kiedyś klienci wstydzili się przyznać nawet rodzinie czy przyjaciołom, że poznali się przez biuro, dzisiaj jest to wręcz trendy.

Mit nr 3: Obcy ludzie nie wiedzą, kto mi się spodoba
W nowoczesnych biurach matrymonialnych klienci mogą liczyć na przykład na: doradztwo dotyczące związków, precyzyjnie opracowany profil poszukiwanego partnera czy indywidualne konsultacje z personalnym doradcą. Każdy na początku wypełnia starannie opracowaną ankietę, ale kluczowy dla zrozumienia pragnień i potrzeb jest bezpośredni i indywidualny kontakt z osobą z biura.

W biurze matrymonialnym biurze Czandra klienci dostają wsparcie, doradztwo, wręcz strategiczne, związane z reorganizacją dotychczasowego modelu życia. Oferowana jest także pomoc w zakresie wyglądu, umiejętności interpersonalnych i poprawy samooceny. - W Londynie cena godzinnej konsultacji z osobistym coachem uczuć, w analogicznym biurze do naszego, kosztuje od 80-200 funtów, a programy personalne to wydatek przekraczający 6 000 funtów rocznie – opowiada Adam Grzesiak z Czandry.

Mit nr 4: Biuro matrymonialne nigdy nie znajdzie dla mnie wymarzonego partnera
W tym micie jest ziarno prawdy. Musimy się z tym liczyć, zwłaszcza gdy mamy nierealistyczne oczekiwania; ideał zwyczajnie nie istnieje :) Eksperci na samym początku zalecają wymazanie z głowy, najczęściej już gotowego, ale powierzchownego, obrazu przyszłego partnera. Szukanie to proces, trzeba dać szansę zarówno innym, jak i sobie. Pobieżnie oceniona osoba, z pozoru idealna, może nas bardziej rozczarować, niż ta, która na początku wydaje nam się niegodna uwagi.

Warto szukać miłości
Nie istnieje patent na znalezienie miłości na całe życie, ale warto spojrzeć na szukanie partnera inaczej. Już samo odwiedzenie biura matrymonialnego może mieć na nas pozytywny wpływ. Po pierwsze, pozwoli przełamać nieśmiałość, spotkania z różnymi ludźmi sprawią, że nabierzemy swobody, a po drodze być może będziemy się po prostu dobrze bawić.

Jeśli nie powiodło się swatającym cię znajomym i rodzinie, jeśli szukanie miłości w Internecie się nie sprawdziło albo jest dla ciebie irytujące, zajrzyj do biura matrymonialnego. Profesjonalne biura traktują klientów bardzo indywidualnie, więc możesz spodziewać się, że wybiorą najbardziej odpowiedni plan działania.

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

dark_forest

Dla niektórych ludzi takie biuro może być najlepszym sposobem wyjścia z samotności..
Ja jednak nie zdecydowałabym się na wizytę i poszukiwania miłości przez takie biuro.

bozenkaxxj

nie mam nic przeciwko biurom matrymonialnym, jeżeli dzięki nim ludzie znajduja miłość

helena1254

Uważam to za świetna akcje poszukiwawczą, naprawdę bardzo fajny sposób- na pewno lepszy od szukania drugiej połówki w internecie.

cheljo

gdybym miała szukać drugiej połówki chyba szukałabym poprzez biuro matrymonialne Smile

asienka250492

Bardzo dobry pomysł,który może pomóc wielu ludziom znalezienie drugiej połówki na całe życie...

bbo

Każdy sposób jest dobry by znaleźć drugą połówkę. Jedni mają dużo szczęścia i szybko znajdują, inni szukają latami.

Marcela91

zgadzam sie z bbo

bar_bro

Ironia losu, że w czasach internetu, mobilności i ogólnego dostępu do wszystkiego i każdego, biura matrymonialne rozkwitają i święcą ogromne sukcesy. Jak widać mimo pozornego ułatwienia kontaktów, trudniej jest znaleźć tę właściwą osobę.

kylaina

To nie dla mnie, ale jeśli innym pomagają to czemu nie Smile

angel3312

Dla nie których może to rozwiązanie, ja jednak nie korzystam z takich biur i nie mam zamiaru.

Masza

Każdy sposób jest dobry,żeby znaleźć swoją drugą połowę.

francesca

Masza - to samo przyszło mi do głowy Smile

Yoanne91

Jeśli biuro matrymonialne ma doprowadzić do tego, że dana osoba ma być szczęśliwa to warto.

elcia1995

osobiście jestem na nie dla takiego typu poszukiwań partnera Smile

weronkaa84

Nie korzystałam z takiego rozwiązania, ale jeśli takie biuro może komuś pomóc, to czemu nie Smile

sisi13

Nie korzystałam, więc nie wiem jak to działa.

aga0495

Sama raczej bym nie skorzystała z oferty takiego biura Nea

Julia Suszczynska

Ciekawy artykuł skorzystam z porad Smile

wampa

nie dla mnie

wampa

nie dla mnie

mario774

Pewnie że warto szukac miłości ,chociażby przez biura matrymonialne

Mariola Dębska (niezweryfikowany)

Zgadzam się z Pani, ja sama znalazłam miłość poprzez biuro matrymonialne, a mianowicie Centrum Zapoznawcze Zolyty z Czerwionki-Leszczyny. Fajna babka to prowadzi i z zaangażowaniem łączy ludzi, dla mnie też znalazła idealnego partnera, który spełniał moje oczekiwania. Z Adamem jesteśmy już pół roku i jesteśmy bardzo szcześliwi, więc bardzo wam polecam, naprawdę warto korzystać z tego biura.

produkty partnerów