Powieść Winter Asii Greenhorn

Winter Starr ma szesnaście lat, czarne włosy i oczy tak jasne, że aż srebrne. Mieszka ze swoją babcią w Londynie. Kiedy starsza pani trafia do szpitala, Winter zostaje wysłana do nowym opiekunów, do małego walijskiego miasteczka Cae Mefus. Jest osamotniona i niespokojna, tęskni za babcią i londyńskimi przyjaciółmi.

Winter, Asia Greenhorn, Wydawnictwo Dreams, cena 44,90 zł

W rodzinie, do której trafia Winter, wszyscy są bardzo przyjaźni – także siedemnastoletni przystojny Garreth. Wokół dzieje się jednak coś dziwnego. W miasteczku znikają ludzie, zdarzają się też niezrozumiałe napaści. Winter poznaje Rhyssa, tajemniczego chłopaka o rdzawych oczach. Nie wiadomo, czy powinna traktować go jak przyjaciela czy może wroga.

Szybko okazuje się, że niektórzy ludzie, których poznaje, wcale nie są ludźmi... W dodatku przeszłość dziewczyny kryje wiele tajemnic. Winter usiłuje rozwiązać wszystkie zagadki – dowiedzieć się czegoś więcej o Rhyssie i jego przyjaciołach, a także o swojej rodzinie. Chce też decydować o własnej przyszłości. Będzie musiała walczyć o bezpieczeństwo własne i swoich bliskich.

Winter musi zmierzyć z wieloma niebezpieczeństwami. Jest też jednak nastolatką, która lubi czytać książki, oglądać filmy, chodzić na koncerty - i która po raz pierwszy się zakochuje. Oczywiście w najbardziej tajemniczym, nieodpowiednim, a może nawet niebezpiecznym chłopcu (dlaczego właśnie niegrzeczni chłopcy są dla nas, dziewczyn, bardziej atrakcyjni niż mili, sympatyczni, równie przystojni koledzy?) Siła tego uczucia sprawia, że pewien ważny, zawarty piętnaście lat temu pakt może zostać zerwany.

Asia Greenhorn jest młodą autorką. Urodziła się w 1980 roku w Londynie, wychowała w Walii (wie coś o tamtejszych tajemnicach!), obecnie mieszka w Mediolanie. Napisana przez nią historia Winter jest romantyczna, ale i pełna zwrotów akcji; dużych niespodzianek należy się spodziewać do ostatniej chwili. Greenhorn pisze lekko i przekonująco. Łatwo polubić jej bohaterów, a przy lekturze nie sposób się nudzić.

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

Masza

Brzmi interesująco,na pewno przeczytam.

alonek

Okładka bajeczna. Historia interesująca i dodaje do listy książek które prawdopodobnie dorwę :).

requiem29

Książka dorwana w Matrasie.. przeczytana i oddana młodzieży ;]

lawina74

Warto zabrać się za jej lekturę, bardzo mnie zaciekawiła jej recenzja.

kasiaa

O może być ciekawa, poszukam w bibliotece Smile

kasiaa

O może być ciekawa, poszukam w bibliotece Smile

weronkaa84

Z opisu wydaje się być fajna Smile

agusia65

zawsze czytam do poduszki Biggrin

agusia65

wygląda bardzo interesująco 

Dorota Niewiadomska

Super recenzja.

produkty partnerów