Planujesz wakacje na jachcie? Co powinieneś wiedzieć

W dzisiejszych czasach człowiek szuka dla siebie nowych bodźców, dzięki którym emocje będą jeszcze większe. Tyczy się to wielu dziedzin życiowych, w tym, chociażby wakacji. Rezygnujemy ze standardowych hoteli, które wydają się nam już nieco oklepane, na korzyść czegoś nowego, nieznanego. Tą nowością mogą okazać się wakacje na jachcie.

Wakacje na jachcie

„Jesteśmy związani z morzem. I gdy wracamy do morza, aby po nim żeglować albo na nie patrzeć – wracamy tam, skąd pochodzimy…” - te słowa Johna F. Kennedy'ego doskonale znane są prawdziwym wilkom morskim. Znaleźć można w nim wiele prawdy. Człowiek czuje się na wodzie wolny, nieskrępowany żadnymi obowiązkami.

Spędzenie czasu na morzu, w kontakcie z nieprzebraną naturą to relaks i możliwość totalnego "resetu" dla umysłu. Chyba nie ma się czemu dziwić, że z roku na rok, coraz większa liczba osób marzy o tym, aby spędzić wakacje na wodzie. Tak, nawet kilkudniowy rejs po wodzie to wspaniała sprawa. Zanim jednak do niego dojdzie, należy wiedzieć kilka podstawowych rzeczy, które pozwolą nam się dobrze przygotować do takiego rejsu.

Koszty wynajęcia jachtu

W pierwszej kolejności należy wiedzieć, że wynajem jachtu to nie taka "taniocha". Niestety, ale czarter jachtów w dzisiejszych czasach jest towarem luksusowym, ale jeżeli ktoś pomyśli o rejsie większą grupą osób, np. z przyjaciółmi, to wszystkie koszty sumaryczne się rozłożą. Pod uwagę należy wziąć nie tylko koszty wynajęcia, ale również kaucję za jacht, która jest zwracana po rejsie - O ILE nic na jachcie nie zostanie uszkodzone.

Koszt takiej kaucji zależny jest od typu jachtu, jaki będzie nas interesował oraz na jakich wodach będzie odbywać się podróż. Poza tym, podczas wynajmu należy dowiedzieć się o patenty żeglarskie. Firmy zajmujące się czarterowaniem jachtów są bardzo dokładne w tej sprawie i zawsze opisują, czy takowe patenty są potrzebne, czy też nie. W obecnych czasach jednostki wodne można podzielić na te, które takich patentów żeglarskich wymagają oraz na te, które takich patentów nie wymagają.

Przygotowanie do rejsu

Do wakacji na jachcie należy się odpowiednio przygotować. Tak, planujemy, że przez cały dzień będziemy rozkoszować się przyjemnym słońcem, dzięki czemu będziemy mogli opalać się od samego rana do samego wieczora. Całkiem możliwe, że tak będzie, ale nie zapominajmy o tym, że jesteśmy w miejscu, gdzie rządzi natura. Gwałtowne zmiany pogody w takich miejscach, to coś całkiem normalnego.

Przygotujmy się na to, że czasem będzie trzeba zmierzyć się z burzą, wichurą, więc pod ręką przyda się również jakieś ubranie nieprzemakalne. Gwałtowny kontakt z żywiołami może okazać się czymś szokującym. Tylko że takie momentu pokazują, jak mocno człowiek przystosowany jest do życia na jachcie.

Poza tym na jacht trzeba przygotować odpowiedni zapas jedzenia - w szczególności, jeżeli ktoś nie ma zamiaru przez kilka najbliższych dni schodzić na ląd. Zawsze warto pomyśleć o niezbędnych rzeczach przed rejsem, aby można bez problemu żeglować po bezkresnych wodach.

Artykuł powstał przy współpracy ze SklepWind.pl

 

Na zakupy z promocjami zapraszamy do sklepu faceandlook.com

Tizmi Total Body Balm – wielozadaniowy balsam do pielęgnacji całego ciała. Cena promocyjna 17,49 zł

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów