Piżama, koszula nocna a może bielizna? Sprawdź, w czym najlepiej spać.

Zapewne doskonale zdajesz sobie sprawę, jak ważny dla naszego organizmu jest odpowiednio długi oraz komfortowy sen. Każdy, kto choć raz musiał spędzić cały dzień w pracy po nieprzespanej nocy, wie, że jest to okropne uczucie. Przyczyn złego snu może być wiele, ale czy pomyślałaś kiedyś, że może go powodować nieodpowiedni strój? Śpisz w piżamie, koszuli nocnej, a może bieliźnie? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, w czym najlepiej jest spać.

Czym kierować się, podczas wyboru piżamy?

Przede wszystkim powinnaś zwrócić uwagę na to, czy materiały, z których owa piżama została wykonana, zapewniają skórze swobodę. Twoje ciało powinno mieć dostęp do świeżego, chłodnego powietrza (musi "oddychać"), a samo ubranie nie powinno ściśle do niego przylegać. Piżamy damskie z bawełny od Umimodi.pl sprawdzą się przy tym doskonale, głównie za sprawą wygodnego materiału.

Mimo wszystko, najważniejszy jest Twój komfort - im większy jego poziom, tym przyjemniej będzie Ci się zasypiać. Wybieraj zatem stroje nocne, w których czujesz się najlepiej - poprzymierzaj, poeksperymentuj, i prześpij się we wszystkim, co tylko uda znaleźć Ci się w swojej garderobie.

Preferujesz luźno wiszące na Twoim ciele koszulki z długim rękawem? A może znacznie lepiej czujesz się w lekkiej bieliźnie? Niezależnie od swoich upodobań, pamiętaj o jednym - by zadbać przede wszystkim o swój maksymalny poziom wygody.

Garść uniwersalnych porad.

Jeśli pomimo przeczytania poprzedniej części artykułu nadal nie wiesz, w czym powinnaś udać się dziś do łóżka, to spróbuj zasięgnąć poniższych porad, które w zdecydowanej liczbie przypadków powinny się sprawdzić:

  • Po pierwsze: podczas wyboru ubrań unikaj swoich rozmiarów. Prawdopodobnie na co dzień używasz ubrań, które przylegają do Twojego ciała "na styk" - pod żadnym pozorem nie stosuj tej zasady podczas dobierania piżamy. Zadbaj o to, aby Twój strój nocny był przynajmniej o rozmiar większy, niż reszta ubrań z twojej codziennej garderoby.
  • Po drugie: zawsze miej w zanadrzu kilka rodzajów piżam. Jeżeli posiadasz tylko i wyłącznie jeden strój nocny, to prawdopodobnie popełniasz kategoryczny błąd. Skoro używasz różnych ubrań podczas poszczególnych pór roku, to dlaczego Twoja piżama miałaby być wyjątkiem od tej reguły? W lato, gdy temperatura odczuwalnie wzrasta, postaraj zaopatrzyć się w piżamy bardziej lekkie, niż te, których używasz w chłodne, zimowe wieczory.
  • Po trzecie: dbaj o czystość swoich strojów nocnych. Jeśli piżama jest częścią garderoby, którą pierzesz najrzadziej, to jak najszybciej zmień ten nawyk. Sam dobrej jakości strój nie zapewni Ci bowiem komfortowego oraz wygodnego snu - musisz o niego koniecznie jak najlepiej dbać. Dlatego też wrzucaj go do odpowiednio często do pralki, wysuszaj, prasuj, oraz układaj w szafie - a odpłaci Ci się to znacznie lepiej przespanymi nocami.

Akcesoria, które pomogą Ci zasnąć.

Odzież nocna nie składa się jedynie z bielizny, koszul, oraz spodni. To również wszelkiego rodzaju akcesoria oraz dodatki, których możesz użyć, aby noce przebiegały Ci znacznie spokojniej.

Jeśli zatem, przykładowo, mieszkasz w dużym mieście, a hałasy z zewnątrz skutecznie utrudniają Ci zaśnięcie - wówczas dobrze by było, gdybyś zastanowiła się nad zakupem stoperów do uszu. Polecamy zatyczki piankowe, dzięki czemu formowanie ich będzie procesem prostym oraz szybkim.

Natomiast jeżeli Twoje okno usytuowane jest tak, że wcześnie rano przebudza Cię wschodzące słońce, wówczas powinnaś zaopatrzyć się w maskę na oczy. Skutecznie zniweluje ona drażniący blask nawet podczas mocnego oświetlania. Oczywiście, maskę na oczy możesz zastąpić - przykładowo poprzez wybór lepszych żaluzji, lub po prostu naciągając drugą koszulkę na twarz (to naprawdę działa!).

Czy istnieje jedna, prawidłowa odpowiedź?

Niestety nie. Ilu ludzi, tyle opinii: ktoś może preferować spanie w grubym szlafroku, a ktoś inny całkowicie nago. Pewne jest jednak jedno: wszystko, co będzie dla Ciebie komfortowe, powinno sprawdzić się doskonale.

 

Autor: 
Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)

Ja dodałabym jeszcze 4 punkt- unikać poliestru, wybierać piżamy z tkanin naturalnych, najlepiej 100% bawełny.

produkty partnerów