Face&Look > MODA > PORADY > Mężczyzna > Pielęgnacja męskiej brody

Pielęgnacja męskiej brody

Dobrze wyglądająca i zadbana broda jest marzeniem każdego mężczyzny. Atrybut ten nie tylko może skutecznie poprawić wygląd twarzy, ale także jest swoistym wyznacznikiem męskości. Dodatkowo media propagują obecnie modę, gdzie panowie z brodą, są prawdziwym wzorcem ideału. Wydawać by się mogło, że broda to przede wszystkim wygoda, gdyż uwalnia panów od rytuału porannego golenia. Nic bardziej mylnego o brodę należy starannie dbać.

Olejki do brody

Wydawać by się mogło, że niegolona skóra twarzy uwolni panów od problemu podrażnień i wyprysków. Okazuje się jednak, że jest to błędne myślenie. Sama broda już w momencie zapuszczania, powoduje spadek wydzielanego sebum, czyli łoju skórnego, co może doprowadzić do nadmiernego przesuszenia się skóry, a także do jej marszczenia się. To jeszcze nie wszystko, gdyż w konsekwencji, skóra zacznie swędzieć, a nawet się łuszczyć. Każdy mężczyzna, mogący pochwalić się bujną brodą, powinien więc zastosować specjalne olejek do brody. Zawiera on w sobie substancje pielęgnujące nie tylko samą brodę, ale także i skórę pod nią. Olejek zmiękczy włosy na brodzie, dzięki czemu łatwiej będzie ją rozczesać, a także zniweluje ryzyko rozdwajania się końcówek. Broda będzie wyglądała na świeżą i zadbaną, a podrażnienia i sucha skóra znikną bez śladu.

Rozczesuj kartaczem

Broda może być rozczesywana zwykłym grzebieniem, oczywiście jest to narzędzie niezwykle praktyczne, które bez szarpania i wyrywania włosków, pozwoli doprowadzić brodę do należytego ładu po jej umyciu. Nie mniej jednak, grzebień nie zapewni mechanicznej pielęgnacji skóry, a także nie zapewni rozprowadzania sebum. Właśnie z tego powodu, każdy dumny posiadacz brody, powinien zainwestować w kartacz. Jest to specjalna szczotka, przeznaczona właśnie do brody. Posiada on włosie, miękkie lub twarde, które pochodzi ze szczeciny dzika lub świni, a pielęgnacja nią brody, może sprawić mężczyźnie prawdziwą przyjemność. Szczotkowanie brody przy pomocy kartacza, idealnie rozprowadzi kosmetyki pielęgnacyjne, a także masuje i podbudza ukrwienie skóry twarzy. W wyniku tego, do brody zostają dostarczone naturalne, niezbędne składniki odżywcze, co skutkuje poprawą jej wyglądu i kondycji włosów, a także stymuluje ich wzrost.

Balsam do brody

Balsam do brody to jeden z bardziej wyszukanych kosmetyków, który sprawdzi się u panów z pokaźną, gęstą brodą. Nie mniej jednak, sam balsam nie zastąpi olejku. Sprawdzi się on jako środek nawilżający, który dodatkowo pomoże nadać określony kształt męskiemu zarostowi. Dodatkowo balsam, przywróci brodzie świeży wygląd. W tym miejscu, należy także wziąć pod uwagę zapach. Broda może, a nawet powinna pięknie pachnieć, o czym panowie powinni pamiętać. Dobry balsam, powinien być wyprodukowany na bazie masła shea czy oleju z orzechów masłosza, a także zawierać dodatkowe, roślinne proteiny. Warto wiedzieć, że balsamy do brody produkowane ze składników naturalnych, mogą mieć tak gęstą konsystencję, że przed ich użyciem, konieczne będzie ich odpowiednie rozgrzanie dłońmi.

Broda męska, wymaga starannej pielęgnacji, przy czym nie można zapominać o skórze pod nią. Używanie odpowiednich preparatów i specyfików pomoże więc panom uporać się nie tylko z podrażnioną i przesuszoną skórą, ale także zadbać o wygląd brody i nadać jej odpowiedni kształt.

Opracowano przy współpracy z www.fryzjerwokulski.pl

 

 


Dbaj o zdrowie z nami, odwiedź sklep faceandlook.com

Diabetki, czekoladki bez dodatku cukru. Mix smaków, 3 x 100 g. Cena 24,99 zł

Dodaj komentarz