Owal - wybierz najmodniejszy kształt paznokci!

W ostatnim czasie można zaobserwować zmiany w trendach dotyczących kształtu paznokci. Dotychczasowy król, czyli kształt migdałowy, zaczyna ustępować miejsca na rzecz nowego faworyta - kształtu owalnego.

Owale powitały nas w 2023 roku i do tej pory królują, wypierając dawniej uwielbiane migdały. Jest to w dużym stopniu związane z naturalnością, która promowana jest już do kilku sezonów. Przekonaj się, czy kształt owalny jest stworzony także dla Ciebie!

 

 

Uniwersalność

 

 

Pierwszym powodem, dla którego kształt owalny zyskuje na popularności, jest jego uniwersalność. Pasuje on do różnych długości paznokci oraz różnego kształtu dłoni. Jest też bardziej naturalny, co przyciąga wiele kobiet, które preferują delikatny i subtelny styl. Owal nie skraca optycznie palców z krótką płytką paznokcia, ale też odpowiednio wymodelowuje długą płytkę. Jest to zatem kształt idealny w momencie, w którym nie jesteś pewna, na co masz ochotę, ale chcesz mieć pewność, że Twoje dłonie będą wyglądały dobrze.

 

 

Praktyczność

 

 

Kształt owalny jest również bardziej praktyczny i wygodny w noszeniu. W odróżnieniu od paznokci migdałowych, które są bardziej ostre i kruche, kształt owalny jest mniej podatny na uszkodzenia. Wynika to z jego zaokrąglonego, bardziej miękko zakończonego czubka. Również boki płytki paznokcia są solidniejsze ze względu na to, że pozostają szersze. Jest to szczególnie ważne dla osób, które mają aktywny tryb życia lub pracują w miejscach, gdzie paznokcie narażone są na uszkodzenia.

 

 

Elegancja

 

 

Wreszcie, kształt owalny jest bardziej subtelny i elegancki, co sprawia, że jest idealnym wyborem dla kobiet preferujących klasykę i prostotę. Paznokcie w tym kształcie wyglądają bardzo elegancko i naturalnie, co jest szczególnie ważne dla kobiet, które nie chcą przyciągać zbyt wiele uwagi swoim manicurem. Naturalność, wspomniana na początku tego artykułu, to coś, czego pragnie wiele osób. Zachowywanie możliwie najbardziej delikatnego i naturalnego wizerunku jest gwarancją braku “wpadek”. Bezpieczna opcja często jest idealnym rozwiązaniem, a na pewno warto mieć świadomość, co nam taką bezpieczną opcję zapewni!

 

 

Nowe trendy

 

 

Wiele z Was może korzystać z tego, że kształt paznokci migdał przestaje być dominującym trendem na rzecz kształtu owalnego. Jest to zmiana, którą z pewnością docenią kobiety ceniące wygodę, elegancję i naturalność, ale także jest to trend rozpoczynający dopuszczenie do głosu uniwersalności. Owal pozwala nam na większą dowolność i swobodę zamiast decydowanie się na bardzo określony kształt płytki paznokcia, taki jak “migdał”, “szpic”, czy “prostokąt”. Czy wypróbowałaś już owale?

Autor: 
Redakcja

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów