Opadające powieki – plazma zamiast skalpela

Naturalne procesy starzenia powodują stopniowe opadanie powiek, przez co oczy sprawiają wrażenie zmęczonych i smutnych. Nadmiar skóry na powiekach to problem, który do tej pory rozwiązywano na sali operacyjnej. Teraz w miejscu chirurgii plastycznej z powodzeniem poradzi sobie Plexr – zabieg, który nie wymaga uciążliwego znieczulenia czy długiej rekonwalescencji.

Porównując skórę 50-latki do 20-latki możemy zaobserwować spadek ilości naczyń krwionośnych o około 50%. Prowadzi to do zmniejszenia ilości kolagenu, skóra jest gorzej dotleniona i odżywiona, przez co staje się wiotka i pomarszczona. Zaczynają zanikać naturalnie poduszeczki tłuszczowe. Pojawiają się też zamiany wolumetryczne i kostne, następuje rozluźnienie mięśni oraz więzadeł. Wszystkie te czynniki razem powodują, że powieki zaczynają opadać, doprowadzając nawet do ograniczenia pola widzenia.

Jeszcze do niedawna problem opadających powiek rozwiązywano chirurgicznie, za pomocą blefaroplastyki. Obecnie lifting okolica oka można wykonać również… plazmą. − Zdolności do obkurczania i usuwania nadmiaru wiotkiej skóry sprawia, że Plexr jest doskonałą alternatywą dla chirurgicznego zabiegu blefaroplastyki. Podczas zabiegu precyzyjnie aplikowana mikrowiązka plazmy działa jedynie w naskórku, dzięki czemu proces gojenia trwa jedynie kilka dnia, a zabieg nie wyłącza pacjentów z codziennych zajęć. Efekty estetyczne zabiegu są bardzo dobre, oko staje się bardziej otwarte, a twarz odzyskuje młodzieńczą świeżość – mówi dr Ewa Rybicka z Estetica Nova.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (krem znieczulający) i trwa ok. 20-30 minut. Plexr generuje między końcówką urządzenia a skórą pacjenta mikrowiązkę plazmy. Jest to zjonizowany gaz, który ze względu na swoje specyficzne właściwości nazywany jest czwartym stanem skupienia. Na skutek działania urządzenia, dzięki niewielkiemu łukowi elektrycznemu, dochodzi do sublimacji naskórka i obkurczenia skóry. Efekt termiczny powoduje pobudzenie oraz wytwarzanie nowych włókien kolagenu i elastyny, skóra staje się bardziej napięta. Pierwsze efekty widoczne są tuż po zabiegu, jednak dla uzyskania pełnego rezultatu zaleca się wykonanie 1-3 zabiegów, w odstępach 30-40 dni. Efekt utrzymuje się od 2 do 4 lat. Po zabiegu należy liczyć się z się 1-2 dniowym obrzękiem i drobnymi strupkami, które znikają po ok. 5-7 dniach.

Kluczowym aspektem tej terapii jest bezpieczeństwo – podczas blefaroplastyki nie dochodzi do przepływu prądu przez gałkę oczną pacjenta, urządzenie nie powoduje uszkodzenia skóry właściwej. Dzieje się tak ponieważ zabieg działa na głębokości naskórka. Jedynymi przeciwskazaniami do wykonania Plexr są ciążą, okres karmienia piersią, zakażenia i stan zapalny skóry czy uszkodzenie naskórka. Technologia ta jest unikalna i chroniona patentami europejskimi. Koszt zabiegu na powieki górne wynosi ok.1200 zł

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

Dorota Niewiadomska

I proszę oto jest i plazma.Wielki postęp.Jak widać kosztowna ale o ile bezpieczniejsza od samej blefaroplastyki.

sisi13

I nie trzeba się kroić. Pięknie Smile

JULA7

I to jest temat dla mnie! Paterząc na powieki mojej mamy, starszej siostry i troszkę juz  u mnie za kilka lat coś takiego by się przydało (licze że ceny do tego czasu spadną ;)) . Super że powstało rozwiązanie bez skalpela.

maybe92

A moim zdaniem kobiety nawet starzejąc się są piękne... A i pogodzić się z upływającymc czasem też trzeba, a nie na siłę próbować go zatrzymać Smile 

Cameleonka

Oj tam oj tam... łatwo powiedzieć jak o coraz to nowych metodach na odmłodzenie tutaj czytamy... Biggrin

maybe92

Metody metodami, ale trzeba mieć jeszcze odpowiednie fundusze Wink Często wcale nie małe... Smile

Maria Anna Glapka

Na szczescie na razie mnie ten problem nie dotyczy

OLIWIA25

Ciekawe rozwiązanie, skalpelowi mówię nie.

eliska

Nareszcie rozwiązanie nie takinwazyjne jak skalpel

basiamiecz715

Świetna alternatywa dla zabiegu chirurgicznego Smile Brawo Smile

dreams1

opadające powieki, skąd ja to znam?

Maja Markiewicz

oooo nie wiedziałam

produkty partnerów