Olej konopny w kosmetyce - jak działa?

Zastanawiasz się, czy powinnaś wprowadzić do codziennej pielęgnacji olej konopny, ale nie jesteś pewna skuteczności jego działania? A może zupełnie nie wiesz, jakie są jego właściwości? Dowiedz się więcej, czytając dalej.

Oleje roślinne

 

 

Pierwsze, z czym powinny kojarzyć ci się szeroko pojęte oleje roślinne to nic innego jak nawilżenie. Składniki pochodzenia naturalnego, w szczególności olejki, wykazują się także wysokimi zdolnościami odbudowywania i regeneracji, czy nawet pobudzania do rośnięcia w przypadku włosów.

 

Oleje roślinne to rozwiązanie zawsze słuszne w przypadku osób, którym zależy na jak najintensywniejszej odbudowanie skóry czy włosów, ale doskonałe sprawdzą się także u osób podatnych na podrażnienia. Oleje roślinne oparte są na wyciągu z danej rośliny, wspieranym przez substancje wspomagające, pozwalające na lepsze wchłanianie się i zachowywanie danej struktury. Olejki roślinne są więc jednym z możliwie najbardziej naturalnych rodzajów kosmetyków. Przez ich prostą formułę i pierwotny skład zazwyczaj możemy otrzymać oleje roślinne w niskiej cenie.

 

 

Olej konopny

 

 

Czym olej konopny wyróżnia się na tle pozostałych olejów roślinnych? Przede wszystkim ma silne działanie regenerujące. Można powiedzieć, że „uspokaja” zniszczone włosy, czy skórę. Łagodzi podrażnienia, wykazuje także wysoki poziom nawilżenia, pozwala na odbudowanie bariery hydrolipidowej skóry, czyli pomaga utrzymać niezbędny dla skóry czy włosów poziom nawilżenia. Jest to substancja z grupy emolientów, podobnie jak większość olejów roślinnych.

 

 

Olej konopny – kiedy stosować?

 

 

Wydawałoby się, że stosowanie oleju konopnego wskazane jest w przypadku większych problemów skórnych czy ze zniszczeniem włosów. Faktycznie, w przypadku przesuszeń, skłonności do atopowego zapalenia skóry lub rozjaśnianych, czy zniszczonych stylizacją na gorąco włosów, olej konopny sprawdzi się doskonale. W szybkim czasie i bez obciążenia wzmocni on daną tkankę – pozwoli włosom i cebulkom włosów na odbudowanie, nawilży je i da widoczne gołym okiem efekty. Włosy po zastosowaniu oleju konopnego stają się miękkie oraz podatne na układanie.

 

 

W przypadku działania na skórę olej konopny da równie pozytywne efekty, choć będą one mniej widoczne na pierwszy rzut oka. Olej konopny rzadko stosuje się bezpośrednio na skórę, jest to czynność, która mogłaby nas zmęczyć, a w konsekwencji po krótkiej kuracji zniechęciłybyśmy się no jej kontynuacji. Dlatego warto postawić na produkty kosmetyczne do mycia, które mają w składzie olej konopny, na przykład żel do mycia ciała. Dzięki temu dostarczymy skórze potrzebnego nawilżenia bez konieczności dodatkowego poświęcania na tę czynność czasu.

 

 

Codzienna rutyna

 

 

Olej konopny może okazać się zbyt obciążający dla skóry normalnej i odżywionych włosów. Jeśli nie diagnozujesz u siebie problemów tego typu, ale chcesz dbać o podtrzymywanie dobrej kondycji swojej cery i włosów, możesz stosować olej konopny raz w tygodniu i zobaczyć, czy jego działanie ma na ciebie pozytywny wpływ. Jeśli tak, warto zwiększyć częstotliwość jego stosowania :)

Autor: 
Redakcja

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów