Face&Look > URODA > PORADY > NIGDY WIĘCEJ BŁĘDÓW W MANICURE

NIGDY WIĘCEJ BŁĘDÓW W MANICURE

Lubisz malować paznokcie? Sprawdź, czy robisz to dobrze! Oto najczęstsze błędy przy wykonywaniu manicure.

Nakładasz lakier zbyt szybko


Daj swoim paznokciom wyschnąć pomiędzy poszczególnymi warstwami. Baza, lakier i top coat naprawdę potrzebują nieco czasu, aby porządnie związać się z płytką lub poprzednią warstwą lakieru – zarezerwuj sobie co najmniej 3 minuty na każdą z nich (lub więcej, jeśli to możliwe). Aby przyspieszyć nieco cały proces, na koniec możesz zastosować kropelki przyspieszające wysychanie (np. Sally Hansen Dry & Go Drops, 29,99 zł). Uwaga! Zawsze aplikuj je na top coat – nigdy pomiędzy poszczególnymi warstwami. Ich delikatnie natłuszczająca formuła sprawi, że kolejna warstwa po prostu nie będzie się trzymać.
 


Zapominasz o top coacie


Top coat nie tylko zapewnia perfekcyjne wykończenie, ale też gwarantuje dłuższe życie naszego manicure, dlatego nigdy o nim nie zapominaj! Jeżeli nie masz zbyt wiele czasu, wybierz te szybko wysychające, np. Sally Hansen Insta-Dri (21,99 zł).

 Nakładasz top coat nieprecyzyjnie


Kolor nakładasz powoli i uważnie, a top coat już byle jak – brzmi znajomo? – To się zdarza bardzo często – mówi Madeline Poole, Global Color Ambassador Sally Hansen. – Dziewczyny myślą, że skoro top coat jest przezroczysty, to nie widać wpadek. Tymczasem widać – ale dopiero, gdy wyschnie i wtedy już nie ma ratunku… Powodem jest „kurczenie się” jego formuły. To naprawdę się dzieje! Formuła top coatów charakteryzuje się kurczeniem podczas wysychania – dlatego jeżeli się do tego nie przyłożycie, pojawią się niedociągnięcia i smugi.


Zapominasz o podwójnym pomalowaniu końcówek


Końcówki paznokci są najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne a lakier odpryskuje z nich najszybciej. Dlaczego więc szczególnie nie zadbać o te miejsce? Za każdym razem, gdy będziesz nakładać na płytkę top coat (np. Sally Hansen No Chip Acrylic Top Coat, 15,99 zł) dodaj cienką warstwę na same końcówki, malując je również bardziej od spodu. Trwały manicure gwarantowany!

 Zanurzasz dłonie w zimnej wodzie, aby lakier szybciej wysechł


Ten zabieg sprawia, że konsystencja lakieru staje się bardziej „gumowa”, przez co można odnieść wrażenie, że lakier wysycha szybciej. Niestety tak się nie dzieje – to tylko złudne wrażenie. Inny mit? Dmuchanie na paznokcie, by przyspieszyć wysychanie lakieru. Technicznie rzecz biorąc formuła lakierów nie wysycha a związuje się, dlatego powietrze nic nie daje. Jedyne, co możemy zrobić, by przyspieszyć cały proces to zastosować kropelki wysuszające.


Dbasz o paznokcie od malowania do malowania


Pielęgnacja dłoni i paznokci powinna być częścią twojej codziennej rutyny. Nakładasz krem na twarz każdego dnia, prawda? Tak samo zadbaj o paznokcie, w końcu to również twoja wizytówka! Regularnie stosuj krem do rąk i oliwkę (np. Sally Hansen Vitamin E Nail & Cuticle Oil, 24,99 zł) – wmasowuj ją w skórki (codziennie!) oraz paznokcie (przy zmianie kolorów). Dzięki temu dłużej będziesz mogła się cieszyć perfekcyjnym manicure.

  

Obskubujesz lakier z paznokci


Brr, już na samą myśl mamy ciarki! To jedna z najgorszych rzeczy, jaką możesz zafundować swoim paznokciom. Razem z lakierem zrywasz bowiem wierzchnią warstwę płytki. Jeżeli jednak już Ci się zdarzy, regularnie stosuj odżywkę odbudowującą (np. Sally Hansen Miracle Cure, 29,99 zł) i nie maluj paznokci przez co najmniej 2 tygodnie.

 


 

Dodaj komentarz

Komentarze

sisi13

Machanie rękami bardzo skracza czas wysychania, bo zapewnia kobiecie zajęcie Wink

bozenkaxxj

Świetny artykuł, trik z zimną wodą przerabiałam Smile

Cameleonka

Nie wiem jak to się dzieje ale czasami nawet po półgodzinie uda mi się niechcący zrobić krechę na lakierze. To ile one schną?!

OLIWIA25

Dobry lakier to podstawa pieknego manicure Smile

agusia65

Artykuł przeczytany. Warto zainwestować w dobry lakier Biggrin

lawina74

Zafundowałam sobie zestaw do hybryd i uczę się Smile

Agnieszka Niwińska

Nie znałam patentu z podwójnym malowaniem końcówek.

Dorota Niewiadomska

Dobry lakier podstawą udanego wyglądu.

wampa

fajne porady