NEW BALANCE PRZYWRACA PRAWDZIWEGO GRAALA ¬– MODEL 580

New Balance przywraca legendarny model 580, który będzie ponownie dostępny z uproszczoną sylwetką i materiałami, które są jak najbardziej wierne tym z pierwszego wydania z 1996 roku. W Polsce reedycja modelu będzie dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych od 10 grudnia.

New Balance 580 to jeden z najbardziej wpływowych modeli w historii sneakersów i jedna z najbardziej charakterystycznych sylwetek w portfolio marki. Pierwotnie była to nieznana, lokalna – japońska adaptacja modelu 585, ale 580 zaczął przyciągać uwagę na ulicach Tokio. Buty zostały docenione przez modne dzieciaki z dzielnicy Harajuku, co sprawiło, że model posłużył jako baza dla niektórych z pierwszych kolaboracyjnych wydań, wtedy 580 stał się legendarny.

Legendę modelu 580 podkreśla fakt, że przed erą zakupów przez internet but był praktycznie niemożliwy do zdobycia poza Japonią. To więcej niż klasyk, 580 jest symbolem robienia rzeczy w inny sposób. Nowa reedycja 580 przywraca do życia but, o którym wielu tylko czytało. Unowocześniony wygląd z uproszczonym przodem i zmniejszoną wysokością kołnierza jest połączony z konstrukcją, która w jak najwierniejszy sposób odtwarza materiały, mieszanki i cechy oryginalnego wydania.

 

Siateczkowa cholewka modelu obudowana jest zamszową konstrukcją w brązowym lub ciemnooliwkowym kolorze. Podeszwa środkowa ABZORB pochłania energię uderzenia dzięki połączeniu amortyzacji i odporności na kompresję. Model wyposażony jest w rzadko ówcześnie spotykany system stabilizacji ROLLBAR, który pomaga kontrolować ruchy tylnej części stopy, zapewniając lepsze wsparcie.

 

W 1996 roku model New Balance 580 kosztował 12 000 jenów, plus koszty przelotu i pobytu w Japonii. Od 10 czerwca będzie dostępny dla każdego, w Polsce w dwóch wersjach kolorystycznych: Brown oraz Olive. Buty będą dostępne na stronie nbsklep.pl

 

O New Balance

New Balance to działająca od 1906 roku firma produkująca obuwie oraz odzież i akcesoria sportowe. Powstała w Stanach Zjednoczonych, gdzie obecnie funkcjonuje pięć jej fabryk. Szósta zlokalizowana jest w Wielkiej Brytanii. Firma zatrudnia 7000 współpracowników na całym świecie. W 2021 roku jej przychody ze sprzedaży osiągnęły wartość 4,4 mld dolarów.

W Polsce produkty firmy dostępne są od lat 90. XX wieku. New Balance jest dziś jedną z najchętniej wybieranych marek obuwia sportowego.

 

 

Polecamy - https://www.faceandlook.pl/buty-nike-air-max-97-kultowe-obuwie-zawsze-w-...

Autor: 
Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów