Najlepsze suplementy kolagenowe na jesień

Nasza skóra wymaga pielęgnacji o każdej porze roku, ale warto o nią zadbać szczególnie jesienią, kiedy wymaga regeneracji po letnich szaleństwach i odpowiedniego przygotowania przed zimą. Wysuszona przez słońce i słoną wodę, potrzebuje nawilżenia i ukojenia. Do tego promienie słoneczne poza pięknym, brązowym kolorem, przyśpieszają niestety procesy starzenia się. Na szczęście tym wszystkim problemom może pomóc…kolagen naturalny!

Czym jest kolagen i jak go dostarczyć?

 

Kolagen to jedno z podstawowych białek budujących nasz organizm. Przede wszystkim znajdziemy go w mięśniach, ale właśnie także w skórze, włosach i paznokciach. Do około 25 roku życia wytwarzamy go więcej niż potrzebujemy, dzięki czemu nasza skóra jest elastyczna i napięta. Niestety z wiekiem zapotrzebowanie na to cenne białko rośnie, a jego produkcja maleje i należy dostarczyć go z zewnątrz. Jak to zrobić? Jeden ze sposobów to kolagen w jedzeniu. Ze względu na zwierzęce pochodzenie tego białka, znajdziemy go głównie w mięsie i rybach. Głównymi źródłami będzie więc golonka, salceson, podroby i ryby w galarecie. Najlepiej jeść te potrawy wraz ze skórami, ponieważ to właśnie tam znajduje się najwięcej kolagenu. Do jego produkcji niezbędna też jest witamina C, dlatego nie można zapomnieć także o produktach w nią bogatych: papryce, pietruszce, brokułach, dzikiej róży i w cytrusach. Niestety takie menu może nie pasować każdemu, dlatego z pomocą przychodzą suplementy kolagenowe.

 

Kolagen w tabletkach - na co zwrócić uwagę?

 

Przede wszystkich ma ilość i rodzaj kolagenu. Im większa zawartość kolagenu tym lepiej, ale ważna jest też forma - czy jest to kolagen liofilizowany czy hydrolizowany. Większość produktów dostępnych na rynku zawiera kolagen hydrolizowany, który nie działa tak skutecznie. Dlatego lepszym wyborem będzie suplement, który zawiera liofilizat, nawet jeśli ilość kolagenu będzie nieco mniejsza. Hydrolizat da nam podobne efekty, ale trzeba go przyjąć dużo więcej, dlatego często występują one w postaci proszków do rozpuczenia w wodzie. Podczas suplementacji kolagenowej ważne jest, aby naszemu organizmowi nie brakowało witaminy A, C i E oraz krzemu. Dzięki tym substancjom komórki w naszym organizmie mogą produkować więcej kolagenu oraz elastyny, a regeneracja odbywa się dużo szybciej. Możesz dostarczać je organizmowi osobno lub razem z kolagenem. Wybierając kolagen z dodatkowymi substancjami w składzie, nie musisz pamiętać o zażywaniu dodatkowych tabletek. Wszystko zamyka się w jednej kapsułce. Przykładem takiego produktu jest kolagen Collup. Oprócz kolagenu, w składzie znajdziesz również witaminę C i biotynę.

 

kolagen w tabletkach

 

Jak wybrać najlepszy produkt?

 

Czy warto kupować najtańsze produkty kolagenowe? Nie do końca. W takich produktach kolagen ma najczęściej pochodzenie wołowe lub wieprzowe, a dla naszej skóry lepiej sprawdzi się kolagen rybi. Kolagen wydobywany z ryb jest bardzo podobny do kolagenu ludzkiego, mniej zanieczyszczony innymi związkami i lepiej się rozpuszcza. Dodatkowo ryby rosną całe życie. Środowisko, w jakim żyją zmusza ich organizm, w szczególności skórę do szybkiej regeneracji i odbudowy uszkodzonych tkanek. Dlatego na drodze ewolucji w ich organizmie wykształciły się peptydy sygnałowe, które inicjują proces powstawania kolagenu. Właśnie te peptydy pobudzają nasz organizm do wytwarzania nowych włókien. Z drugiej strony wielu drogim kolagenom brakuje odpowiednich substancji dodatkowych, które są niezbędne do prawidłowego działania kolagenu. Dlatego przed zakupem, przeczytaj dokładnie skład produktu, który zamierzasz kupić. Możesz też porównać poszczególne suplementy. Pomocny w tym będzie ranking suplementów kolagenowych dostępny na stronie: https://wybieramykolagen.pl/suplementy-kolagenowe. Możesz porównać skład, cenę oraz opinię o najpopularniejszych produktach dostępnych na rynku. Dzięki temu masz pewność, że wybierzesz najlepszy dla siebie produkt, którego efekty zobaczysz na własnej skórze.

Monika Sypniewska, ekspertka sklepu Wybieramy Kolagen

 

Materiał powstał we współpracy z marką Wybieramy Kolagen 

 

Autor: 
Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

Paulina Kowalska (niezweryfikowany)

Czy może ktoś polecić mi kolagen naturalny, który pomaga na kondycję paznokci? Słyszałam, że kolagen działa cuda na skórę i skutecznie usuwa zmarszczki i poprawia kondycję.

produkty partnerów