Moda na before party

W piątkowy wieczór kluby i dyskoteki otwierają swoje drzwi dla tysięcy młodych ludzi chcących w rytmach muzyki odreagować cały tydzień. Dobrej zabawie towarzyszy alkohol, którego ceny w takich miejscach są nawet o 300 proc. wyższe niż w sklepie. Młodzi ludzie coraz częściej decydują się na before party.

Kluby narzucają sobie bardzo wysoką marżę. Popularne piwo w sklepie kosztuje około 3 zł. W klubie studenckim za to samo przelane do kufla zapłacimy średnio 5-6 zł. W dyskotekach i innych klubach ceny są bardziej zróżnicowane zaczynają się od około 8 zł w mniejszych miastach i mogą sięgać nawet kilkunastu złotych za pół litra złocistego trunku. Mocniejsze alkohole i drinki to koszt od 6 zł w klubach studenckich do nawet kilkudziesięciu w dyskotekach. Tutaj ceny są bardzo zróżnicowane, zależą między innymi od lokalizacji, dnia oraz prestiżu danego miejsca.  Wiadomo, że podczas zabawy pragnienie wzrasta i ciężko jest ograniczyć się do jednego piwa czy drinka. Jeśli doliczymy do tego koszt wstępu do lokalu, wydatki związane z wyjściem na dyskotekę wzrastają.

Tzw. Before party to wspólne spożywanie alkoholu na krótko przed pójściem na dyskotekę. Młodzi ludzie piją to samo czego mogliby napić się w klubie ale, za o wiele niższą cenę. Beforey najczęściej odbywają się w bramach, na osiedlach, w parkach w pobliżu dyskoteki. Później będąc w klubie imprezowicze piją mniej.

Producenci alkoholu również zauważają ten trend. Dariusz Jarmiński, prezes firmy Pro-Log S.A. zajmującej się logistyką alkoholi tłumaczy - producenci tworzą rozmaite drinki na bazie swoich alkoholi i umieszczają je w puszkach lub butelkach 0,33 -. Takie alkohole są ciekawym substytutem drinków sprzedawanych w klubach i dyskotekach, a co najważniejsze ich cena jest nieporównywalnie niższa. Na półkach znajdziemy gotowe drinki z whiskey, wódką, ginem i tequilą. Mają niewielką objętość dlatego są wygodne w spożywaniu.

Producenci alkoholi zamykając w puszkach i butelkach popularne drinki poszerzają ofertę na before party. Czy młodzi ludzie przestaną kupować alkohol w klubach? Czy wspólne spożywanie alkoholu w parku zastąpi popijanie kolorowych drinków w otoczeniu świateł i energetycznej muzyki? Prawdopodobnie nie, ale before party będzie się rozwijać ponieważ poza możliwością zaoszczędzenia kilku złotych, jest też świetną okazją do integracji jeszcze przed pójściem do klubu.

***
Firma Pro-Log SA działa na polskim rynku od 1997 roku, a jej usługi od początku przeznaczone były dla firm z sektora alkoholowego. Swoim partnerom oferuje kompleksową obsługę logistyczną łańcucha dostaw, na którą składają się magazynowanie i obsługa logistyczna. Skład podatkowy PRO-LOG jest przeznaczony do obsługi napojów alkoholowych: wyrobów winiarskich, wyrobów spirytusowych (wódki, whisky, gin, brandy) i wyrobów pośrednich (porto, wermuty).

***

Rekomendowane dla Ciebie

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

bbo

Myślę, ze póki co nic nie zagraża klubom. Młodzi będą tam bywać i.. pić.

anias88

podzielam opinię poprzedniej rozmówczyni:)

agusia65

we wszystkim powinno zachować się umiar 

wampa

trochę to śmieszne

JULA7

Smile

produkty partnerów