Face&Look > URODA > WŁOSY > LOOKI > TRENDY > Mężczyzna > Męskie fryzury – najważniejsze trendy 2018

Męskie fryzury – najważniejsze trendy 2018

Modna fryzura to nie tylko obowiązkowy punkt w stylizacji zadbanego, współczesnego mężczyzny. Czasem także wyzwanie. Najgorętsze trendy tego roku to stylizacje, które z powodzeniem można wykonać w domu, zapewniające niebanalny efekt. 

 
2018 rok w świecie męskich fryzur to przede wszystkim cztery gorące trendy, które znane są z poprzednich sezonów. To co niezmiennie od lat króluje we fryzjerskich trendach to wykorzystanie produktów do pielęgnacji wyłącznie najwyższej jakości, bazujących na aktywnych składnikach i zapewniających długotrwały efekt. 

Man Bun – męski kok 

Pojawił się kilka lat temu i bynajmniej nie wychodzi z mody, ale cały czas dynamicznie się rozwija. Od krótkiego kucyka do samurajskiego koka – to wygodne i stylowe rozwiązanie dla panów, którzy lubią nosić długie włosy. Szczególnie w sytuacjach formalnych, biznesowych jak i tych kiedy włosy mogą przeszkadzać na przykład podczas uprawiania sportu. Nie ma jednego właściwego sposobu tworzenia tego rodzaju stylizacji, a możliwych wariantów jest naprawdę sporo: od luźnych wiązań w lekkim nieładzie, po mocno związane supły z lekko podgolonymi bokami. Podczas stylizacji tego typu fryzur warto postawić na preparaty o lekkich formułach, które nie obciążają włosów i nie przetłuszczą ich. 

Pompadour Cool – fryzura Elvisa 

Ta stylizacja to prawdziwa klasyka spopularyzowana przez piłkarza Davida Beckhama jak i modeli na wybiegach pokazów mody w 2017 roku. Fryzura z typowym czubem zaczesanym do tyłu, która do niedawna kojarzona była głównie z charakterystycznym uczesaniem króla rock and rolla Elvisa Presley’a, wymaga przede wszystkim połysku i elastycznego utrwalenia. Świetny wygląd i trwałość zapewnią odpowiednie pomady, dzięki którym uzyskamy dynamiczny i pozornie chaotyczny efekt. 

Modern Pompadour – Fade 

Ewolucja klasycznego uczesania Pompadour to fryzura, która cechuje się wysoko podniesionym przodem i wygolonymi bokami, które dodają zdecydowanego charakteru całości. To nowoczesne uczesanie, które wymaga wyjątkowo starannej stylizacji i kosmetyków o ultra mocnych formułach. Tak aby raz postawione włosy, były pod kontrolą przez cały dzień. Doskonale przy tego typu fryzurach sprawdzają się pasty i kremy stylizacyjne, które nabłyszczają i dają mocy efekt utrwalenia. 

Brush-Up Medium – czupryna 

Artystyczny nieład i potargana czupryna to słowa, które najlepiej oddają charakter tej stylizacji. Aby ją stworzyć włosy powinny być uniesione u nasady, wyraźnie odcinające się od wygolonych boków. Fryzura doskonale komponuje się z zarostem, lecz nie jest on konieczny. Przy stylizacji sprawdzą się pomady i żele dające efekt matowego wykończenia. Powinny mieć lekką nieobciążającą formułę, która zapewnia elastyczne utrwalenie pozwalające swobodnie zmieniać fryzurę w ciągu dnia, przeczesując ją tylko palcami dłoni.

Brush-Textured Crop 

To klasyczna propozycja, której śmiało można nadać miano fryzjerskiego evergreena. Pomimo zmieniających się trendów Brush-Textured Crop to propozycja, która zawsze wpisuje się w aktualne tendencje. Nie zabraknie jej także w 2018 roku. Klasyczne cięcie z lekko wyciętymi bokami oraz nieco dłuższą górą jest łatwe do okiełznania w warunkach domowych, jeśli postawi się na odpowiednie produkty do układania włosów. Warto wybrać kosmetyki mocno utrwalające, takie, które pozwolą bez trudu unieść włosy u nasady i utrzymać je w takiej pozycji przez cały dzień. Doskonale w tej roli sprawdzą się wszelkiego rodzaju żele z efektem dodatkowego nabłyszczenia, woski lub pomady matujące. 

Opracowanie MN
Zdjęcia Shutterstock i serwisy prasowe firm
 

 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
eliska

Nie oprę sie powiedzieć że trzech panów z pierwszych zdjęć gdyby zgoli brody zyskali by o wiele więcej na wyglądzie a tak mimo urody nie zwróciła bym na nich uwagi. Na ostatnim zdjęciu  pasuje mu taki zarost

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
Iwo

Najbardziej mi odpowiada fryzura ostatnia

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
Malinka23

zdecydowanie włosy krótkie Biggrin