Maska do włosów - obowiązkowy element stylizacji?

Maski do włosów to jedno z najważniejszych narzędzi w pielęgnacji włosów. Właściwie dobrana maska do włosów może nie tylko odżywić i nawilżyć włosy, ale także poprawić ich wygląd i kondycję. Czy maska do włosów jest elementem twojej rutyny pielęgnacyjnej?

Jak wybrać?

 

 

Z tak wieloma rodzajami masek dostępnych na rynku, czasami trudno zdecydować, która jest najlepsza dla naszych włosów. Na szczęście jednak istnieje kilka wyznaczników, do których możemy odnieść się, zastanawiając się nad najlepszym wyborem.

 

Przed wyborem maski do włosów, warto rozważyć rodzaj włosów oraz ich potrzeby. Włosy suche i zniszczone wymagają innej maski niż włosy przetłuszczające się lub cienkie. Przy wyborze maski należy również uwzględnić ewentualne problemy związane z włosami, takie jak łupież, wypadanie włosów, przesuszenie czy łamliwość.

 

 

Rodzaje masek do włosów

 

 

Maski do włosów, w zależności od ich działania dzielimy na nawilżające, proteinowe, wzmacniające, przeciwłupieżowe oraz do włosów farbowanych. Na czym polegają różnice między nimi? Wyjaśniamy!

 

 

Maski nawilżające

 

 

To najpopularniejszy rodzaj masek do włosów, który sprawdzi się u większości osób. Nasze włosy bardzo często potrzebują właśnie nawilżenia, działanie nawilżające jest także nieobciążające i adekwatne dla włosów w różnej kondycji. Maski nawilżające głównie dedykowane są jednak włosom suchym, matowym i zniszczonym, które potrzebują intensywnego nawilżenia. Takie maski zawierają zazwyczaj oleje, woski i masła, które głęboko penetrują włosy, dostarczając im składników odżywczych i nawilżających.

 

 

Maski proteinowe

 

 

Ten rodzaj maski także jest odpowiedni dla włosów zniszczonych, jednak maski proteinowe powinny być stosowane jako uzupełnienie pielęgnacji, a nie jej trzon. W przeciwnym przypadku może wystąpić niepożądany efekt przeproteinowania. Maski proteinowe są idealne dla włosów słabych i łamliwych, które potrzebują wzmocnienia i odbudowy. Takie maski zawierają białka, które pomagają zwiększyć siłę i elastyczność włosów.

 

 

Maski wzmacniające

 

 

Są dedykowane włosom cienkim i delikatnym, które potrzebują wzmocnienia i ochrony przed łamaniem się. Takie maski zawierają zazwyczaj składniki, które zapewniają ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi i termicznymi, takimi jak gorące narzędzia do stylizacji włosów. Maski wzmacniające są najmniej obciążające spośród wszystkich rodzajów masek do włosów.

 

 

Maski przeciwłupieżowe

 

 

Na maski przeciwłupieżowe powinny postawić osoby zmagające się z problemem łupieżu, czy nadmiernego przetłuszczania się włosów. Maski przeciwłupieżowe zawierają składniki, które pomagają złuszczyć martwy naskórek skóry głowy, zwalczyć drożdżaki i bakterie, które powodują łupież.

 

 

Maski do włosów farbowanych

 

 

Na koniec maski dedykowane osobom z włosami farbowanymi. Ich składniki koncentrują się na utrzymaniu koloru, zachowaniu blasku, ale także na silnej regeneracji włosów zniszczonych przez farbowanie.

 

Wybór odpowiedniej maski do włosów zależy od indywidualnych potrzeb i typu włosów. Warto zwrócić uwagę na skład, aby uniknąć składników, na które jesteśmy uczuleni lub które działają na nasze włosy negatywnie, co wiemy z doświadczenia.

Autor: 
Redakcja

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów