Manicure tytanowy - alternatywna dla hybrydy

Manicure tytanowy jest coraz popularniejszą alternatywą dla hybrydy. Podobnie jak hybryda, pozwala uzyskać trwały efekt lakieru na paznokciach, jednak nie wymaga do tego lampy UV, jest też dla nas bezpieczniejszy.

Różnica między manicure hybrydpwym a tytanowym

 

Manicure hybrydowy polega na nałożeniu na płytkę paznokcia specjalnej warstwy lakieru hybrydowego. Jest to bardzo trwały i odporny na zarysowania sposób na zadbanie o swoje paznokcie. Aby wykonać manicure hybrydowy, najpierw należy dokładnie oczyścić płytkę paznokcia, usunąć skórki i nałożyć bazę. Następnie nałożyć warstwę kolorowego lakieru hybrydowego i utrwalić ją w lampie UV lub LED. Następnie nałożyć warstwę topu i ponownie utrwalić w lampie. Na końcu wystarczy zadbać o odpowiednie wypielęgnowanie skórek.

W przeciwieństwie do hybrydy, manicure tytanowy nie potrzebuje użycia lampy UV, każdy użyty produkt utwardza się pod wpływem powietrza. Do jego wykonania używa się specjalnego bazowego żelu, kolorowego proszku, w którym zamacza się paznokcie, utwardzacza i topu. Nazwa tej metody wzięła się od tego, że proszek wykorzystany w trakcie tego rodzaju manicure ‘u posiada w sobie domieszkę tytanu.

Manicure tytanowy jest również bezpieczniejszy dla naszego zdrowia. Nie zawiera szkodliwych substancji, takich jak formaldehyd, które są obecne w lakierach hybrydowych. Dzięki temu nie wywołuje alergii ani podrażnień skóry. Dodatkowo przez brak konieczności używania lampy UV, nie jesteśmy narażeni na częste promieniowanie UV.

Jedna wada? Bardziej skomplikowane ściąganie, przy tej metodzie konieczne jest wykorzystania frezarki podczas zdejmowania stylizacji, przy hybrydzie wystarczy sam aceton.

 

Jak wykonać manicure tytanowy w domu?

 

Na początku zaopatrz się w potrzebne produkty - puder koloryzujące, żel bazowy, top oraz utwardzacz. Do tego zestawu może dołączyć też primer, polerkę oraz pędzelek, na pewno ci się przydadzą. Wykonywanie manicure‘u rozpocznij od przygotowania płytki. Odsuń skórki, nadaj kształt płytce, odpowiednio spiłuj, zmatuj oraz odtłuść paznokcie. Po przygotowaniu płytki nałóż na paznokcie żel bazowy, następnie zanurz paznokcie w pudrze starając się nie pominąć żadnego fragmentu. Strzepnij nadmiar proszku i powtórz wykonane już czynności. Przed ostatnią warstwą proszku nałóż top.

Ostatni krok to utwardzacz – dokładnie pokryj nim całą płytkę paznokcia i zostaw do wyschnięcia.

Gotowe!

 

Autor: 
Redakcja

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów