Manicure hybrydowy krok po kroku!

Czy potrafisz podać, jakie kroki po kolei należy wykonać podczas wykonywania manicure hybrydowego? Jeśli jesteś zwolenniczką hybryd, powinnaś mieć świadomość, czy twój manicure jest wykonany poprawnie. Czytaj dalej, jeśli chcesz poznać wszystkie niezbędne kroki.

Manicure hybrydowy jest uwielbiany przez wiele z Was, jednak czy możesz powiedzieć, że dokładnie wiesz, jak powinno przebiegać jego wykonanie? Niezależnie od tego, czy wykonujesz swoje hybrydy samodzielnie, czy chodzisz na manicure do kosmetyczki, powinnaś zdawać sobie sprawę z tego, jak wygląda poprawne wykonanie manicure hybrydowego.

 

 

Manicure hybrydowy - nie tylko nałożenie lakieru

 

 

Manicure hybrydowy kojarzy nam się oczywiście głównie z nakładaniem lakieru hybrydowego i faktycznie jest to jeden z istotniejszych momentów wykonywania manicure’u. Jednak istnieje wiele innych kroków, których pominięcie może powodować mniejszą trwałość lakieru, ale także gorszy wygląd estetyczny. Jak osiągnąć idealny efekt?

 

 

Matowienie płytki

 

 

Matowienie płytki to pierwsze, co należy wykonać podczas manicure’u hybrydowego. Odpowiednie odtłuszczenie płytki, a następnie zmatowienie jej powierzchni zapewnia późniejszą trwałość nałożonego lakieru, dlatego jest to niezwykle ważny krok.

 

 

Wycinanie skórek

 

 

Wycinanie skórek jest elementem manicure’u nieprzyjemnym dla wielu osób, jednak jest to także niezwykle istotny krok. Przede wszystkim paznokieć oraz dłoń wyglądają dużo bardziej estetycznie i schludnie, a praca nad ładnym kształtem paznokcia i rozłożeniem na nim lakieru do paznokci jest sporo prostsza. Podczas wycinania skórek należy jednak pamiętać o tym, by wykonywać ten zabieg delikatnie i dokładnie - w przeciwnym przypadku może dojść do mikrourazów, które bywają bolesne i wymagają jeszcze większej ostrożności podczas wykonywania manicure’u.

 

 

Nakładanie bazy

 

 

Nakładanie bazy to także element manicure’u, który nie do końca odpowiada każdemu z nas. Początkowo nakładamy cienką warstwę bezbarwnej bazy, następnie po utwardzeniu w lampie dokładamy kolejną warstwę, za pomocą której budujemy kształt płytki paznokcia. Właśnie ten element wydaje się zbędny dla wielu z nas, jednak to także on sprawia, że nasze paznokcie nie są płaskie, ale ich naturalny kształt jest bardziej uwydatniony.

 

 

Malowanie za pomocą pędzelka

 

 

Malowanie to jeden z końcowych etapów wykonywania manicure’u, w tym przypadku należy zwrócić uwagę na to, by nie zalać lakierem skórek oraz by nie pozostawały luki, w których nie umieścimy lakieru. Najprecyzyjniej wykonamy to za pomocą cienkiego pędzelka. Należy nakładać dwie warstwy lakieru, dzięki temu unikniemy ryzyka prześwitów płytki przez lakier lub jego nierównomiernego rozłożenia na powierzchni płytki paznokcia.

 

 

Utrwalanie

 

 

Ostatni krok manicure’u hybrydowego polega na utrwaleniu manicure’u, czyli dołożenia warstwy lakieru bezbarwnego. Ten element także może wydawać nam się zbędny, jednak dzięki niemu unikniemy ewentualnych odprysków oraz zniszczeń lakieru przez cały okres jego noszenia.

 

Teraz, kiedy już znasz każdy z niezbędnych etapów wykonywania manicure’u hybrydowego, możesz zwrócić uwagę na to, czy pamiętasz o nich podczas samodzielnego “robienia hybryd”. Jeśli z kolei udajesz się na manicure do kosmetyczki, także warto, byś była świadoma niezbędnych kroków - dzięki temu możesz upewnić się, że płacisz za poprawnie wykonaną usługę.

Autor: 
Redakcja

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów