Maksymalne wygładzenie bez obciążenia? HIT

Pragniesz efektu wygładzenia, ale obawiasz się, że kosmetyki wygładzające nadmiernie obciążą twoje włosy? Nie z tą odżywką - to nowy hit!

Każda z nas marzy o efekcie maksymalnego wygładzenia włosów, czyli tak zwanej tafli. Taki efekt jednak często wiąże się z nadmiernym obciążeniem włosów, a w konsekwencji z ich oklapnięciem i szybszym przetłuszczaniem. Wygładzenie także często utożsamiamy z keratyną, która w nadmiarze może działać na nasze włosy szkodliwie - przesuszać je, czy powodować efekt tak zwanego przeproteinowania. Osiągnięcie wymarzonego efektu tafli jest więc dość skomplikowane i wymaga odpowiednio wymierzonych, a także dopasowanych składników i odpowiedniej formuły aplikacji. O jakie elementy konkretnie chodzi?

 

 

Efekt wygładzenia - komponenty

 

 

Odżywka wygładzająca to odżywka, którą powinnyśmy stosować jako końcowy efekt pielęgnacji i naszej codziennej rutyny. Podczas samego oczyszczania włosów, należy na pierwszym miejscu zwrócić uwagę na kondycję włosów, czyli w zależności od potrzeb stosować szampony i odżywki regenerujące, nawilżające, ochronne, czy łączące różne właściwości. Kiedy zadbasz już o podstawę, możesz skupić się na końcowym efekcie wizualnym. Efekt wygładzenia włosów będzie trwalszy, a także zdrowszy dla włosów, jeśli będzie ostatnim z elementów pielęgnacji. Jak zatem należy go aplikować?

 

 

Odżywka bez spłukiwania

 

 

Odżywki bez spłukiwania często kojarzą nam się z efektem przyklapniętych albo szybciej przetłuszczających się włosów. Taki efekt faktycznie często zdarza się po aplikacji odżywki bez spłukiwania, jednak zazwyczaj ma on związek nie z wadliwością produktu, ale z jego błędną aplikacją!

 

 

Jak aplikować odżywkę bez spłukiwania?

 

 

Odżywkę bez spłukiwania nakładamy na włosy jeszcze mokre, jednak nie takie, z których ścieka woda - wtedy odżywka nie osiądzie na włosach, nie wchłonie się wystarczająco, by dawać satysfakcjonujące efekty.

 

Kolejnym istotnym elementem aplikacji jest ilość nakładanego produktu - zaczynamy nakładanie od końcówek włosów i tam aplikujemy najwięcej kosmetyku, w taki sposób, by czuć, że odżywka wnika w strukturę, nie możemy jednak przesadzić z ilością, by włosy nie wydawały się sklejone czy usztywnione. Następnie przechodzimy na wyższe partie włosów, jednak na nie nakładamy zdecydowanie mniej produktu, a okolice skóry głowy pomijamy całkowicie. Ważne jest, by produkt rozmieszczać równomiernie, stopniowo zmniejszając ilość produktu na partiach włosów.

 

 

Odżywka wygładzająca bez obciążenia?

 

 

Poszukując odżywki wygładzającej przede wszystkim zwróć uwagę, by nie była ona obciążająca dla włosów. W codziennej pielęgnacji bez spłukiwania unikaj olejków i maseł, a także intensywnych w działaniu substancji, jak keratyna. W przypadku stosowania odżywek wygładzających bez spłukiwania, dbamy głównie o efekt wizualny, dlatego substancje nie powinny być zbyt ingerujące w strukturę włosów. Codzienne stosowanie keratyny początkowo będzie dawało niesamowite efekt wygładzenia, jednak po pewnym czasie włosy ulegną przeproteinowaniu - będą przesuszone, rozdwojone, z tendencją do łamania się. Właśnie dlatego w odżywkach wygładzających warto postawić na maksymalnie naturalne składniki, jak wyciągi z korzeni i niewielkie ilości olejków.

 

 

Wygładzenie, czyli ochrona

 

 

Istotnym komponentem w odżywkach bez spłukiwania są silikony. Są to substancje ochronne, zabezpieczające włosy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Warto stosować je na koniec pielęgnacji, jako jej zwieńczenie. Silikony są w dużej mierze odpowiedzialne właśnie za tak upragniony efekt tafli. W nadmiarze jednak silikony potrafią być szkodliwe - odcinają dopływ powietrza do włosów, a niedotlenienie może skutkować przesuszeniem. Na szczęście można tego łatwo uniknąć, myjąc włosy szamponem oczyszczającym około raz lub dwa w ciągu tygodnia.

 

 

Odżywki bez spłukiwania - nowy must have?

 

 

Jeśli zależy ci na efekcie wygładzenia, odżywka bez spłukiwania może być właśnie tym, czego potrzebujesz. Pamiętaj jednak, że jest to jedynie uzupełnienie efektu wizualnego, a nie zastąpienie świadomej pielęgnacji! Na pierwszym miejscu zadbaj o kondycję swoich włosów wśród stosowanych odżywek do spłukiwania oraz odpowiednio dopasowanym szamponie, a dopiero później odszukaj idealną formułę wygładzającą. W ten sposób twoja codzienna rutyna pielęgnacyjna będzie pełna!

Autor: 
Redakcja

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów