Maja Sablewska o modzie i stylu

Maja Sablewska napisała książkę o modzie. A raczej o swoim podejściu do mody. Czyta się ją jak bloga, czyli z przyjemnością, ale i pewnym niedosytem. Nawet jeśli rady nie zawsze są uniwersalne, kolejne rozdziały pozwolą nam lepiej zrozumieć – i docenić – styl Mai.

Maja Sablewska jest menedżerką gwiazd, doradcą wizerunkowym oraz ikoną stylu. W swojej książce zaczyna od fotek z dzieciństwa, przechodzi do spodni rurek i torebek ze sklepów vintage, a kończy na paznokciach minx i zdrowym trybie życia. Zdjęcia są zdjęciami Mai lub ubrań Mai. Każda ze stylizacji wydała nam się bardzo fajna, ale zebrane razem wypadają trochę monotonnie. To bardzo fajny casualowy look, ale brak trochę urozmaicenia… W całej książce jest jedna, jedyna sukienka! Ale taka jest Maja Sablewska i my to szanujemy. Nareszcie ktoś, kto uczciwie mówi, że nie umie chodzić na szpilkach i że płaskie buty są jak najbardziej ok. I pokazuje, że to prawda, że owszem, można w nich dobrze wyglądać. I że oversize to sposób na to, żeby poczuć się nie tylko stylowo, ale i swobodnie, bez stresu, że będzie nam wystawał jakiś boczek czy brzuszek. Chociaż i tak nie wierzymy, że autorce jakiś boczek czy brzuszek może wystawać.

Dużo tu sensownych porad, chociaż nie zawsze odkrywczych (ale przecież nie ma końca powtarzaniu sensowych rzeczy) – i nie zawsze do zastosowania dla każdego. Maja Sablewska nie ogranicza się do mody, przekonuje, że bez akceptacji samej siebie, zdrowego jedzenia i ogólnej równowagi w życiu, dobry wygląd nic nie znaczy, a także, że to szczęście powoduje, że dobrze wyglądamy. Podoba nam się ta koncepcja :)

Są też – cenne – wypowiedzi profesjonalistów od pielęgnacji i konkretne adresy – sklepów z ciuchami vintage, salonów fryzjerskich, miejsc, gdzie można zrobić sobie nieprawdopodobnie fajne paznokcie.

What? 10 sposobów na modę według Mai Sablewskiej, G+J, cena 29,90 zł

Autor: 
mr

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

magggg

Może być ciekawe, Maja to dość interesująca osoba.

francesca

Każdy ma swój sposób, nie ma się co sugerować innymi Smile

wioleta2211

nie jest dla mnie autorytetem w sprawach modowych

Masza

Koncepcja jak najbardziej - akceptacja samej siebie jest najważniejsza.

Marcela91

oo ciekawe

weronkaa84

Raczej nie przeczytałabym tej książki.

Malinka23

nie przepadam za nią*biggrin*

agusia65

to nie dla mnie

Aleksandra44

to nie dla mnie

Adrianna Zygnerska

Bardzo interesujące Smile

produkty partnerów