Magiczne działanie awokado!

Awokado – owoc bardzo popularny zarówno jako przekąska i składnik dań, jak i podstawa wielu produktów kosmetycznych! Jakie jest magiczne działanie awokado?

Awokado to owoc, który smakuje bardzo wielu osobom – jego specyficzny, słodko-słony smak to wyrafinowane połączenie, podbijające podniebienia w najprzeróżniejszych daniach i realizacjach! A jakie awokado działanie może mieć jako składnik kosmetyków? Równie pozytywne.

 

 

Właściwości awokado

 

 

Awokado przede wszystkim posiada właściwości zatrzymywania wody. Kosmetyki z awokado w składzie tworzą na powierzchni skóry warstwę ochronną, dzięki której dostarczane substancje nawilżające na dłużej pozostaną w warstwach skóry. Jest to tak zwany emolient, czyli właśnie składnik o działaniu ochronnym.

 

Ponadto awokado bogate jest w kwasy nienasycone o wysokim działaniu odżywczym, dlatego wyciąg z awokado zapewnia zarówno działanie nawilżające, witaminowe, jak i wytworzenie warstwy ochronnej.

 

 

Zastosowanie kosmetyków z awokado

 

 

Na rynku pojawiła się cała masa kosmetyków z awokado, przeznaczone są zarówno do oczyszczania z elementem odżywienia, jak i jako typowe zastosowanie pielęgnacyjne. Możemy znaleźć zarówno kosmetyki do ciała, samej cery, jak i do włosów!

 

Kosmetyki z awokado dedykowane są osobom, które zmagają się z problemami przesuszenia. Jeśli masz przesuszoną cerę, sprawdzą się maseczki z awokado, które powinnaś stosować przynajmniej raz w tygodniu, ale nie musisz ograniczać się do takiej ilości. Zastosowanie maseczki z awokado będzie adekwatne za każdym razem, kiedy poczujesz, że twoja twarz potrzebuje natychmiastowej dawki nawilżenia. W połączeniu ze składnikami typowo nawilżającymi, ta ci to długotrwałe efekty.

 

 

Awokado w pielęgnacji włosów?

 

 

W pielęgnacji włosów awokado sprawdzi się przede wszystkim jako składnik odżywki do włosów. Szczególnie w okresie zimowym powinniśmy dbać o warstwę ochronną na włosach, którą zapewniają emolienty, obecne także w awokado. Dla jeszcze mocniejszego efektu możesz postawić na szampon nawilżająco-ochronny, a całość zabezpieczyć odżywką silikonową.

 

Awokado w pielęgnacji włosów sprawdza się doskonale, ponieważ wykazuje się działaniem intensywnym, ale nie ingeruje nadmiernie w strukturę włosów i nie będzie dla nich zbyt obciążające.

 

 

Inne zalety awokado

 

 

Na koniec warto wspomnieć o wspaniałym zapachu kosmetyków z awokado. Pozornie neutralny, czy nawet lekko słony zapach, przez specjalistów jest łączony z dopasowanymi składnikami, dzięki czemu spotyka nas zapach egzotyczny, bardzo ciekawy i energetyzujący! Zdecydowanie nie kojarzy się z niczym spożywczym, ale jest doskonałym wprowadzeniem w dzień i w pielęgnację.

 

Awokado stało się viralem nie tylko w pielęgnacji. Wzór awokado pojawia się wszędzie, co nie dziwi nas zupełnie, ponieważ wygląd awokado jest wyjątkowo korzystny! Jeśli potrzebujesz działania nawilżającego, warto postawić na kosmetyki z awokado chociażby dlatego, że bardzo często śliczne, urocze etykiety, które cieszą oko i zachęcają do prawidłowego dbania o swój wygląd. Gotowa na przygodę z awokado?

Autor: 
Redakcja

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów