Levi’s Made & Crafted kolekcja jesień-zima 2020

Rozpalony kominek po całym dniu jazdy na nartach, czy zachodzące słońce rzucające ciepłą poświatę w barwach fioletu, czerwieni, złota i błękitu na szczyty gór. To właśnie ten przytulny widok posłużył za inspirację do stworzenia damskiej kolekcji Levi’s Made & Crafted w sezonie jesień-zima 2020.

 

Kolekcja łączy w sobie kolory alpejskiego nieba po zachodzie słońca – ognia i lodu z przytulnymi i funkcjonalnymi tkaninami klasycznego zimowego stylu. To idealny zestaw ubrań zarówno na chłodniejsze dni w mieście, jak i na ciepłe noce spędzone przy kominku. „Chcieliśmy na nowo wyobrazić sobie wersję alpejskiej zimy według Levi’s Made & Crafted. W kolekcji damskiej naszym celem było oddanie prawdziwego klimatu après-ski. Wyjątkowo spodobało się nam połączenie zimnego błękitu i bieli z cieplejszymi barwami, a także zestawienie kroju typu oversize z materiałami takimi jak sherpa czy polar. To najlepsza i najcieplejsza zimowa kolekcja” Nicolle Arbour, Global Design Director, Levi’s Made & Crafted. W tym sezonie kolekcja Levi’s Made & Crafted, inspirowana stylem après-ski z lat 70., łączy odważne sylwetki z różnorodnymi kolorami i fakturami. Dzięki temu powstała linia, która jest jednocześnie nostalgiczna i współczesna. Luźne kroje o delikatnej konstrukcji, długie warstwy i detale podtrzymujące temperaturę, takie jak żebrowany panel i bufiaste rękawy, dodają wrażenia przytulności i ciepła. 

 

Zrównoważony rozwój

W tym sezonie kolekcja Levi’s Made & Crafted coraz bardziej podąża w kierunku zrównoważonego rozwoju. Jednym z przykładów jest zwiększenie użycia materiału zwanego Tencel x Refibra, czyli wytrzymałego włókna wysokiej jakości wykonanego z drewna pochodzącego z lasów zarządzanych odpowiedzialnie oraz poużytkowych skrawków bawełny. Ten niewiarygodnie miękki materiał w połączeniu z bawełną tworzy idealną podstawę dla różnego rodzaju produktów. Materiał o nazwie Cottonized Hemp to również krok w stronę zrównoważonego rozwoju. Włókno użyte do produkcji męskiej kurtki Type II Trucker to właśnie konopie, które zostały przekształcone tak, że ciężko odróżnić je od tradycyjnej bawełny, a ich uprawa zużywa znacznie mniej wody i pestycydów. Kolekcja Levi’s Made & Crafted będzie kontynuować wprowadzanie bawełny organicznej do szycia denimowych spodni i kurtek trucker oraz dzianinowych topów. Ekologiczne rolnictwo i systemy uprawy regenerują glebę i zachowują jej żyzność, redukują zużycie toksycznych pestycydów oraz wspierają podtrzymywanie bioróżnorodności. Kolekcja łączy w sobie wysoką jakość, bezkonkurencyjny styl i odpowiedzialność za środowisko.

Japoński kunszt

Japońskie rzemiosło gwarantuje najlepszą jakość oferowaną przez Levi’s Made & Crafted. Produkty wykonane z japońskiego denimu premium, wykończone ręcznie stają się jeszcze lepsze z wiekiem. Levi’s kontynuuje współpracę w ramach kolekcji Made in Japan, która obejmuje piękne ręcznie robione ubrania o wyjątkowym charakterze wykonane z denimu specjalnie stworzonego dla Levi’s Made & Crafted przez Kaihara Denim Mill. Ta jedna z najsłynniejszych fabryk tekstyliów w Japonii jest znana z wyjątkowej techniki farbowania materiałów. Tkaniny pochodzące z Japonii są oznaczone japońską flagą na wysokości pasa po wewnętrznej stronie produktu. Dodatkowo, produkty wyróżniają się na tle innych skórzaną tłoczoną naszywką, przedstawiającą zachód słońca.

fot. materiały prasowe


Na bezpieczne zakupy zapraszamy do sklepu faceandlook.com

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów