LATO NAMIĘTNE I... BEZPIECZNE

Wakacje sprzyjają romansom... Jeśli się na taki zdecydujesz, zadbaj, by dostarczył ci wyłącznie przyjemności. Żadnych przykrych niespodzianek! Poznaj siedem nieznanych faktów o prezerwatywach, które przygotowała marka zabawek erotycznych Fun Factory.

Nie tylko jako zabezpieczenie


Prezerwatywy zabezpieczają partnerów przed niepożądaną ciążą oraz chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Mogą być jednak stosowane również w celu urozmaicenia seksu i wzmocnienia doznań kochanków. Do tego służą prezerwatywy specjalne: kolorowe, smakowe, z wypustkami. – Nowe kształty, żebrowania i wypustki w kondomach dodatkowo stymulują partnerkę przy penetracji. Można je również stosować na wibratory czy dilda, żeby spotęgować swoje doznania – tłumaczy Anna Moderska, edukatorka seksualna, ekspertka współpracująca z Fun Factory, producentem gadżetów erotycznych oraz prezerwatyw.


Dwa w jednym


Panie lubią gumki z wypustkami, a co z panami? Prezerwatywa pomaga panom cieszyć się dłużej seksem. Prezerwatywy przedłużające stosunek są ciaśniejsze u podstawy, więc dłużej utrzymują wzwód. Działają jak pierścień erekcyjny.


Przy każdej pozycji i każdej zmianie


Kondomy powinno się stosować zawsze, gdy masz styczność z płynami ustrojowymi partnera: przy seksie waginalnym i analnym, ale również przy oralnym. – Przy seksie oralnym prezerwatywa chroni przed zakażeniem rzeżączką, wirusem HIV czy bakteriami z grupy chlamydie. Jeśli lubimy bawić się na całego, zmieniać pozycje i kierunki, pamiętaj, by przy każdym przejściu analno-oralno-waginalnym powinniśmy zmienić również prezerwatywę. Nawet przy przeżywaniu największych rozkoszy, nie można zapominać o higienie i bezpieczeństwie – ostrzega ekspertka.


Gdy gadżet zmienia właścicieli i części ciała


Jeśli podczas seksu używamy prezerwatyw, a do zabawy dołącza gadżet erotyczny, np. wibrator, koniecznie trzeba go również zabezpieczyć kondomem. – Tu obowiązuje ta sama zasada higieny: wymieniamy prezerwatywę na nową, gdy gadżet zmienia partnera oraz miejsce penetracji – tłumaczy ekspertka Fun Factory.


Dla wegan osobne


Są na sali weganie? Mogą teraz doznać szoku – przy produkcji większości lateksowych prezerwatyw używa się kazeiny, czyli białka z mleka. To składnik, który sprawia, że gumka jest gładka i delikatna. Na rynku są dostępne prezerwatywy bez kazeiny, wegańskie, choć w Polsce nie są jeszcze popularne.  


Lateks nie lubi olejów, a silikon silikonu  


Żeby zmniejszyć tarcie podczas stosunku z użyciem prezerwatyw, często stosuje się lubrykanty. Trzeba jednak pamiętać, żeby wybierać ten na bazie wody lub silikonu, a nie tłuszczu, ponieważ wszelkie oleje niszczą lateks i prowadzą do uszkodzenia prezerwatywy. Żelu na bazie silikonu nie można stosować do gadżetów erotycznych wykonanych z silikonu medycznego, dlatego najbardziej uniwersalnym wyjściem będzie wybór lubrykantu wodnego.


Co po wszystkim?


Jeśli już uda się prezerwatywę dobrze założyć, przyjemnie zużyć i bezpiecznie zdjąć, warto pomyśleć, gdzie ją wyrzucić. Ekolodzy na całym świecie apelują, żeby nie zostawiać zużytych kondomów na łonie przyrody ani nie wyrzucać ich do toalety. Pozostawione w lesie, na plaży czy pływające w rzekach i morzach kuszą zwierzęta, które myśląc, że to pożywienie, połykają gumę, czym narażają się na zatkanie przewodu pokarmowego i rychłą śmierć. Zużytą prezerwatywę należy zawinąć w papier toaletowy lub chusteczkę i wyrzucić do śmieci zmieszanych, natomiast papierowe i plastikowe opakowanie do segregowanych śmieci suchych. -----------------
Fun Factory to czołowa marka wysokiej jakości zabawek erotycznych wykonanych z bezpiecznego silikonu medycznego. Marka słynie z kolorowych zabawek erotycznych o fantazyjnych kształtach, wielokrotnie nagradzanych za design. Dzięki Fun Factory klienci mogą cieszyć się swoim życiem seksualnym, wprowadzając w nie urozmaicenia i zapobiegając monotonii. Wszystkie gadżety produkowane są w Niemczech – made in Germany to ważne hasło jakości, której klienci mogą zaufać.
Butiki firmowe Fun Factory zaprojektowane przez światowej sławy designera Karima Rashida przypominają galerie sztuki współczesnej. W Polsce zabawki Fun Factory dostępne są w najlepszych sklepach erotycznych i na oficjalnej stronie www.funfactory.pl

 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

sisi13

Człowiek uczy się całę życie. Pierwszy raz słyszę o wegańskich prezerwatywach.

jogav

ja również

lawina74

Ekspertka ma całkowita rację Smile

eliska

Cóz z ciekawością przeczytalam artykuł a zostawianie po sobie śmieci jakichkolwiek świadczy tylko o nas

Agaagaja

O prezerwatywach wegańskich nie słyszałam, super artykuł.

claudiq1990

Przeczytane Smile

OLIWIA25

Wegańskie prezerwatywy- ciekawe.

luna341

Prezerwatywy dla wegan? nie słyszałam

bbo

Teraz juz tak Smile 

maybe92

Mnie również zadziwiła opcja wegańska Biggrin

bisokard

Przeczytane z zainteresowaniem i wnioskami Smile

bbo

Zawsze się tu dowiaduję czegoś nowego Smile 

agusia65

ciekawy artykuł 

eliska

Tule wiadomości na raz  a te wegańskie prezerwatywy natiralne to może z konopi takie siermiężne*yahoo*

Dorota Niewiadomska

Tak...te po rozrzucane prezerwatywy w lasach to przykry widok.Wręcz odrzucający kiedy idziesz delektując się wszystkim dookoła nagle"potykasz się"zamiast grzyba o takie znalezisko... 

krisek

bo lato jest po to

wampa

eee

produkty partnerów