Face&Look > ZDROWIE > Kultura > Kulturalne prezenty dla każdego

Kulturalne prezenty dla każdego

Doskonały prezent pod choinkę - książka, film lub płyta z muzyką. Zobaczcie nasze typy!

DLA MIŁOŚNIKOW GOTOWANIA

Moje smaki, Michel Moran, Muza, ok. 37,49 zł, empik.com poleca!

Sympatyczny Michel Moran, fantastyczny kucharz, doświadczony restaurator i juror programu MasterChef podbił polskie serca. W swojej pierwszej książce zdradza 130 przepisów na ulubione dania, w większości zapożyczone z kuchni francuskiej.

 

 

 

Francuski szef kuchni, Julia Child, Wydawnictwo Literackie, ok. 35,90 zł

Znajdziemy tu przepisy pochodzące z pierwszych sezonów kulinarnego programu telewizyjnego, w którym Julia Child uczyła Amerykanów francuskiej kuchni. Owszem, dania są pracochłonne, a ich wykonanie zazwyczaj wymaga uwagi i umiejętności. To jednak kuchnia szykowna i naprawdę pyszna. Uwagi autorki są zabawne i urocze, a jej wskazówki precyzyjne.

 

 

Dzika kuchnia, Łukasz Łuczaj, Nasza Księgarnia, ok. 64,90 zł
Łukasz Łuczaj, botanik z wykształcenia, zachęca nas do wykorzystania dziko rosnących roślin w kuchni. Dla zdrowia, dla urozmaicenia i dla smaku. Jarzębina, czosnek niedźwiedzi, topinambur i wiele, wiele innych roślin może wylądować na naszej patelni lub w garnku. Naprawdę warto poznać i przetestować jego przepisy i poznać rośliny, które rosną na polskich łąkach i w lasach.

 

 

 

Nigella ucztuje, Nigella Lawson, Filo, ok. 56,99 zł, empik.com poleca!

Nigelli nie trzeba przedstawiać, wiadomo też, że jej nowa książka do kolejna zachęta do celebrowania życia i jedzenia. Nigella tym razem opowiada o małych przyjemnościach i ważnych okazjach: o świętach, przyjęciach, dziecięcych przysmakach i najlepszych pod słońcem ciastach czekoladowych. Ta pełna pasji książka zawiera ponad 300 przepisów i przeszło 200 fotografii.

 

 


DLA NIEPOPRAWNYCH ROMANTYKÓW

Szczęście w cichą noc, Anna Ficner-Ogonowska, Znak, ok. 22,43 zł, empik.com poleca!
Główną bohaterką jest Hania, która pragnie spędzić wieczór wigilijny z najbliższymi. Wspomina swoje dzieciństwo, kiedy Wigilia zapowiadała wspaniały czas w jej rodzinie. Był to okres pełen miłości, rozmów i dobrego jedzenia. Pada śnieg, dom pachnie pysznymi potrawami, a w kącie pięknie ubrana choinka. Niedługo przyjdą pierwsi goście... Książka Anny Fincer-Ogonowskiej ogrzeje serca w najgłębszą zimę.

 

 

 

Vena Amoris, Lipnicka Anita, ok. 34,99 zł, empik.com poleca!

Najnowszy album Anity Lipnickiej, na który składa się 12 klimatycznych utworów, nagranych na żywo, utrzymanych w nurcie alternatywnego popu. -  „Chciałam nagrać coś, co nie będzie przypominało żadnych moich wcześniejszych dokonań, ani kojarzyło się z niczym, co można usłyszeć na naszym rodzimym rynku muzycznym” - zdradza Anita.

 

Zimowe sny, Richard Paul Evans, Znak, ok. 30,99 zł, empik.com poleca!

Joseph twardo stąpał po ziemi. Nigdy by nie przypuszczał, że pewien sen zrodzi w jego sercu niepokój i okaże się proroczy... Czy będzie umiał wykorzystać dar widzenia przyszłości? Czy dziewczyna, w której się zakochał, okaże się godna jego miłości? Richard Paul Evans napisał tę książkę w czasie podróży po Polsce. Poruszająca opowieść o tym, że mimo złamanego serca można pokochać na nowo, a sny mają magiczną moc.

 

 

Imagine, edycja specjalna z muzyką z filmu, reż. Andrzej Jakimowski, ok. 57,99 zł, empik.com poleca!

Wzruszający i magiczny film. Ian jest charyzmatycznym instruktorem niewidomych, który w Lizbonie uczy pacjentów sztuki orientacji w przestrzeni. Jego zainteresowanie wzbudza jedna z podopiecznych, piękna, zamknięta w sobie Ewa. Pod wpływem nowego nauczyciela Ewa zaczyna cieszyć się życiem, ale też przekona się, że wolność okupiona jest ryzykiem. Zjawiskowe zdjęcia Adama Bajerskiego i zmysłowa muzyka Tomasza Gąssowskiego.


DLA WIELBICIELI MOCNYCH WRAŻEŃ

Inferno, Dan Brown, Sonia Draga, ok. 29,99 zł, empik.com poleca!

Nikt, kto kocha książki Dana Browna, nie może ominąć tej powieści. Robert Langdon musi rozwiązać kolejne zagadki kryjące się w architekturze i sztuce, zanim na Ziemi rozpęta się piekło… Apokaliptyczny thriller najpopularniejszego pisarza na świecie, w ciągu trzech tygodni od publikacji sprzedał się w nakładzie 9 milionów egzemplarzy. Tym razem akcja rozpoczyna się we Florencji, a profesor Langdon musi stale pamiętać o „Piekle” Dantego.

 

 

 

Ręka, Henning Mankell, W.A.B., ok. 23,93 zł, empik.com poleca!

Niespodziewany powrót ulubionego bohatera kryminałów Mankella, czyli policjanta Kurta Wallandera. Wallander chce się wyprowadzić na wieś, ale w ogródku posiadłości, nad której kupnem się zastanawia, znajduje stare ludzkie szkielety. Henning Mankell zdecydował się wydać niepublikowaną wcześniej powieść oraz dołączyć do niej obszerny spis osób i miejsc ze świata Wallandera. Opisuje również pracę nad kryminałami i opisuje radości i problemy wynikające ze swojej popularności.

 

 


DLA SZUKAJĄCYCH ŻYCIOWEJ RÓWNOWAGI

 

Medytacja dzień pod dniu, Christophe André, Czarna Owca, ok. 49,90 zł

25 lekcji medytacji opatrzonych pięknymi ilustracjami – książkę można traktować zarówno jak poradnik, jak i wyjątkowy album. Autor pokazuje, jak żyć bardziej świadomie i odnaleźć spokój w dzisiejszym niespokojnym świecie. Dodatkiem do książki jest płyta z medytacjami nagranymi przez Małgorzatę Braunek.

 

 

 

 

 

 

Uniwersalne prawa życia, Sir John Templeton, WAM, ok. 44 zł

John Templeton był przedsiębiorcą i filantropem. Z jednej strony interesował go sukces komercyjny, ale też duchowość. Jego książka to zbiór rad i cytatów zaczerpniętych z prac filozofów i bajek, pożyczonych od prezydentów i naukowców, opatrzonych przemyśleniami autora. Wszystkie mają nas nauczyć, jak nadać swojemu życiu sens, a swoimi myślami kształtować rzeczywistość. Dla każdego, kto jest zainteresowany swoim wewnętrznym rozwojem.

 

 

 


DLA DZIECI

 

Opowiem ci, mamo, co robią mrówki, Katarzyna Bajerowicz, Marcin Brykczyński, Nasza Księgarnia, ok. 29,90 zł, empik.com poleca!

Przepiękne ilustracje Katarzyny Bajerowicz i rymowane zagadki Marcina Brykczyńskiego pozwalają zagłębić się w tajemniczy świat mrówek. Książka nie tylko do czytania, ale także oglądania, zgadywania i wymyślania własnych historii. Twórcza rozrywka dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat.

 

 

 

Pakiet świąteczny. Zaopiekuj się mną, opracowanie zbiorowe, ok. 32,49 zł, empik.com poleca!

W zestawie znajdziemy najnowszą książkę opowiadającą o niesamowitej przygodzie Sary i niedźwiadka polarnego. Kolejne niespodzianki to karty memo i karty Piotruś z wizerunkami ulubionych pupili z serii „Zaopiekuj się mną” oraz wyjątkowy kalendarz na 2014 rok!

 

 

Krudowie, animowany, ok. 27,99 zł, empik.com poleca!

Filmowa opowieść o rodzinie jaskiniowców, stworzona przez twórców "Jak wytresować smoka". Nasi bohaterowie porzucają bezpieczną jakinię, ruszają w drogę, poznają obcą sobie dżunglę, maszerują po dnie wyschniętego morza, a po drodze rozwiązują konflikty. Świetna rozrywka dla młodszych i dla całkiem dorosłych.

 

 

 


DLA TYCH, KTÓRZY LUBIĄ LITERATURĘ FAKTU

Dziewczyny z Danbury, Piper Kerman, Replika, ok. 34,90 zł

Piper Kerman trafiła do amerykańskiego więzienia i napisała o tym niezwykłą książkę: zabawną, ale i całkiem serio. Krytykuje w niej amerykańskie więzienia, nudę i brak jakichkolwiek programów pomagających odnaleźć się później na wolności. Opisuje też codzienne życie więźniarek, więzienne gotowanie, przyjaźnie i zabawne sytuacje. Świetna książka, na której podstawie powstał niedawno serial.

 

 

 

Soc pop post, Magorzata Terlecka-Reksnis, Wydawnictwo MG, ok. 44,90 zł

Ciekawa książka o ikonach polskiej muzyki – od Agnieszki Osieckiej i Kaliny Jędrusik, przez Urszulę Dudziak i Korę, aż po Renatę Przemyk i Annę Marię Jopek. Subiektywne spojrzenie na artystki, opisywane także poprzez to, co o nich opowiadają inne znane osoby. Fascynujące portrety wyjątkowych kobiet.

 

 

 

Gajos, Elżbieta Baniewicz, Marginesy, ok. 39,99 zł, empik.com poleca!

Przenikliwy, bogato ilustrowany portret wybitnego, niezwykle lubianego aktora, którego Polacy pokochali już w debiutanckiej roli Janka w Czterech Pancernych. Książka pozwala prześledzić drogę artystyczną Gajosa, podejrzeć tajemnice warsztatu, dowiedzieć się, co myśli o swoim zawodzie i przypomnieć sobie jego kreacje teatralne, filmowe i telewizyjne.

Więcej prezentów na www.empik.com Dostępność i ceny książek mogą ulec zmianie.

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
dark_forest

Z tych propozycji wybrałabym dla siebie "Dziką kuchnię", film "Imagine" oraz "Rękę" Mankella. Ależ byłby uśmiech na mojej twarzy gdybym zobaczyła je pod choinką Smile

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
wilma74

Szczęście w cichą noc oraz Zimowe sny to mój wybór.Aktualnie nie mam ochoty na nic ciężkiego ani ambitnego.

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
Yoanne91

"Inferno" jest pozycją, na którą czekałam już bardzo długo i nie mogę doczekać się kiedy znajdę czas, żeby ją przeczytać. "Zimowe sny"-opis bardzo mnie zainteresował. Idealna lektura na długie zimowe, świąteczne wieczory. Poza tym muszę pomyśleć nad książką kucharską;) W ogóle uważam, że książka jako prezent to cudowny pomysł.

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
bozenkaxxj

Książka,płyta czy film jest wspaniałym prezentem pod choinkę tak dla dzieci jak i dorosłych, Bardzo chętnie widziałabym pod swoją Dziewczyny z Danbury i Zimowe sny

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
asienka250492

"Zimowe sny" oraz "Szczęście w cichą noc"-z chęcią przeczytam te dwie książki.

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
kylaina

"Nigella ucztuje" zaciekawiła mnie, na wieczór "Zimowe sny" i "Dziewczyny z Danbury" Smile

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
helena1254

dla mnie jak najbardziej "Nigella ucztuje". Jedna z moim ulubienic kucharskich:)

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
szampania

Słyszałam od znajomych wiele pozytywnych recenzji na temat Inferno, więc chętnie przeczytam Smile Oprócz tego Nigella i Zimowe sny.

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
bbo

Książki to doskonały prezent. Ja w tym roku książkowo obdaruję przede wszystkim dzieci.

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
angel3312

a ja podziękuję, u mnie książki zastępuję podręczniki. Może jak będę spełniona zawodowo, a dzieci podrosną to wtedy znajdę czas na relaks i chwilę z książką.

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
bar_bro

Tylko nie książki, filmy i płyty! Dla mnie to taki prezent w stylu "rękawiczki, skarpety". Uwielbiam czytać, ale nie sięgnę powtórnie po raz przeczytaną książkę, a jakoś nie odpowiada mi gromadzenie książek które będą mi zalegać na półkach tylko po to żeby robić wrażenie na gościach. Podobnie jest z filmami. Płyty? Na palcach jednej ręki mogę policzyć wykonawców, których mogę słuchać cały czas (i ich płyty już posiadam).

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
nadia94

A ja na zimowe wieczory chciałabym przeczytac "Dziewczyny z Danbury"

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
angel3312

ooo i tu się zgodzę z bar_bro -od tego są biblioteki Wink Nie jestem typem chomika i również nie lubię jak książki zalegają mi w domu.

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
Masza

Ciekawe propozycje,z chęcią przeczytałabym Dziewczyny z Danbury oraz Gajosa,którego lubię.

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
gamzurek5

A ja wręcz przeciwnie lubię w swoim domu książki, często je kupuję i lubię raz na jakiś czas wracać do niektórych ponownie Smile

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
francesca

Mój partner zażyczył sobie pod choinkę książkę "Rzeczowo o modzie męskiej'. Mam nadzieję, że będzie zadowolony z własnego wyboru Smile

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
bbo

Kiedyś czytałam o wiele więcej, dziś dużo czasu spędzam przy komputerze, ale na książkę też znajdzie się miejsce. A jeśli jest dobra książka, autor, którego styl lubię, to po pewnym czasie sięgam po nią ponownie. Dlatego niektóre warto mieć na własność, choć kupuję rzadko, a korzystam z biblioteki.

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
Masza

Tak samo korzystam z bibliotek,aczkolwiek są książki,do których chętnie po jakimś czasie wracam.Sporo ich też kupuję.Nie wyobrażam sobie nie mieć w domu książek,dla mnie to nie jest ''zaleganie na półkach''.

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
wilma74

Zgadzam się Z Maszą ,dla mnie dom bez książek wydaje się pusty i bez duszy>Pieknie wyeksponowana biblioteczka jest też ozdobą każdego mieszkania.

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
Marcela91

Ja nie lubię dostawać książek i też rzadko je kupuję na prezent

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
requiem29

Polecam animację Krudowie.. oglądaliśmy ze znajomymi (wszyscy dorośli) i ubawiliśmy się jak dzieci.

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
weronkaa84

O sporo bym tych propozycji wybrała dla siebie Smile

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
agusia65

lubię zarówno ksiażki jak i fimy Biggrin