Kultowa koloryzacja powraca do łask? Czas na pasemka!

Pasemka na włosach przez wiele lat były obowiązkowym elementem fryzury. Rozświetlająca koloryzacja królowała, jednak z czasem mocno odznaczające się i kontrastujące z resztą włosów jasne pasemka przestały być mile widziane. Czy dzisiaj do nich powracamy?

Pasemka na włosach to jeden z tych trendów, które pojawiają się co kilka lat. W latach 90-tych były niemalże obowiązkowym elementem fryzury, jednak później zrezygnowaliśmy z nich na rzecz bardziej naturalnych i mniej widocznych na włosach koloryzacji. Czy wraz z tegorocznymi trendami, nawiązującymi do lat 2000, powracamy także do pasemek? Tak!

 

 

Charakterystyczne rozświetlenie

 

 

Dlaczego pasemka na włosach wracają do łask? Przede wszystkim dlatego, że fryzjerzy oferują teraz znacznie większy wybór możliwości i kolorów, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie. Nie zamykamy się już wyłącznie na słynne, bardzo kontrastujące z naturalnym kolorem włosów blond pasemka, teraz stawiamy na stonowane odcienie, które nadają fryzurze więcej blasku, ale nie wyglądają sztucznie.

 

 

Naturalność w trendzie?

 

 

O tym, że naturalność jest w trendach 2023 roku piszemy od dawna. Objawia się to w promowaniu lekko kryjących podkładów, czy popularnym efekcie glass skin. Naturalność obserwujemy także na włosach - odchodzą mocne rozjaśnienia i widoczne koloryzacje, zamiast tego delikatnie korygujemy wygląd, starając się jak najbardziej wykorzystać swój potencjał. Pasemka na włosach dają dokładnie taki efekt - nie ingerują mocno w wizerunek, jednak nadają nam więcej elegancji i odmłodzenia. Co jednak, jeśli jesteś fanką bardziej szalonych i mocnych stylizacji? Czy wtedy pasemka nie są dla ciebie?

 

 

Kolorowy element

 

 

Dla fanek eksperymentowania z kolorem, a także wyrażania siebie na różne sposoby, pasemka także sprawdzą się idealnie! Nie musimy stawiać na kolory naturalne, czy nawet charakterystyczny platynowy blond. Zamiast tego możesz po prostu postawić na pasemka w najprzeróżniejszych kolorach - niebieskim, różowym, czy czerwonym. Taka koloryzacja doda do twojego looku wiele ekspresyjności i będzie bardzo ciekawym elementem stylizacji. Jeśli boisz się postawić się na kolorowe pasemka na dłuższy okres czasu, bo nie jesteś pewna, czy odnajdziesz siebie w tym wizerunku, zawsze możesz zastosować szamponetkę czy innego rodzaju farbę zmywalną po kilku myciach włosów. Tego typu produktów jest mnóstwo na rynku :)

 

 

Brak drastycznych zmian

 

 

Kolorowe pasemka możemy sprawić sobie na jakiś czas, ale także generalnie pasemka możemy nazwać mało ingerującą w wygląd fryzurę. Pasemka to nie radykalne przefarbowanie włosów, które często nas stresuje i wydaje się zobowiązujące. Pasemka na włosach dają efekt rozświetlenia i odmłodzenia, jednak są bardzo delikatną zmianą. Jeśli nam się spodobają, z czasem możemy dodać ich więcej, ale jeśli nie, to nie będziemy żałować zmiany, gdyż nie jest ona bardzo widoczna. Dzięki temu pasemka są także zdecydowanie tańszą koloryzacją od na przykład farbowania włosów na całej długości, czy choćby tylko do połowy, jak w przypadku ombre.

 

 

Strzał w dziesiątkę

 

 

Pasemka zdecydowanie możemy nazwać strzałem w dziesiątkę dla osób, które są zadowolone ze swojej fryzury, ale chcą ją odrobinę odświeżyć. Tak samo w tej koloryzacji idealnie odnajdą się osoby, które jeszcze nie są pewne, w jakim kolorze będą wyglądać najlepiej. Wreszcie warto dodać, że na pasemka bardzo często decydują się osoby, które chcą zatuszować siwiznę, czy po prostu się odmłodzić - delikatnie przechodzenie w siebie kolorów sprawdza się w naprawdę wielu sytuacjach! Czy myślisz, że sprawdzi się także u ciebie?

Autor: 
Redakcja

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów