Krem do twarzy gwarantujący ochronę zimą? Jak to działa

Zimą nasza skóra narażona jest na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych. Jak na to zaradzić? Czy istnieją kremy o idealnym składzie, które uratują naszą cerę zimą? Odpowiadamy!

Zima to okres bardzo wymagający dla pielęgnacji naszej twarzy. Przez niskie temperatury często zapominamy o tym, że powinnyśmy dbać nie tylko o ochronę przed zimnem, ale także tę przeciwsłoneczną. Niskie temperatury nie oznaczają bowiem, że do naszej twarzy nie dociera szkodliwe promieniowanie UV. Jaki jest więc idealny krem na zimę?

 

 

Skóra zimą

 

 

Uważasz, że coś jest z tobą nie tak, że wraz z początkiem zimy nagle piękna, zadbana cera staje się sucha, łuszcząca się i zaczerwieniona? Nie martw się, nie jesteś w tym sama. Skóra większości z nas zimą przeżywa “szok termiczny” i bardzo negatywnie reaguje na ujemne temperatury. Na szczęście można uniknąć takich skutków albo szybko im zapobiec poprzez odpowiednią pielęgnację.

 

 

Krem do twarzy na zimę - właściwości

 

 

Jakie właściwości powinien mieć więc idealny krem do twarzy na zimę? Czym powinien się charakteryzować i co mieć w składzie? Ma on pełnić funkcje ochronne pod wieloma różnymi względami. Ochrona to zarówno ta przeciwsłoneczna, ale także anty odwadniająca i… nawilżająca.

 

 

Zimą unikać nawilżenia? MIT

 

 

Słysząc wielokrotnie w dzieciństwie, żeby nie oblizywać ust na mrozie, bo mogą one popękać, utarło nam się w głowach, że nawilżanie zimą powoduje negatywne skutki i pękanie skóry przez zamarzanie cząsteczek wody. Nic bardziej mylnego! Jest to wielka bzdura powtarzana przez pokolenia.

 

Jak jest w rzeczywistości? Zimą faktycznie priorytetowo powinnyśmy traktować warstwę natłuszczającą, jednak nawilżenie także jest nam ogromnie potrzebne. Zimne temperatury “wysysają” z organizmu wodę, co jest bezpośrednią przyczyną przesuszonej i łuszczącej się skóry. Właśnie dlatego zimą powinnyśmy dbać w pielęgnacji także o dostarczanie substancji nawilżających.

 

 

Kolejne mity

 

 

Ostatnim z mitów, utartych w naszych głowach jest brak potrzeby przeciwsłonecznej w okresie zimowym. To oczywista bzdura! Promienie UV i ich szkodliwe działanie dostaje się do naszej skóry zarówno latem, jak i zimą - nie można tego uniknąć. Jeśli chcesz odpowiednio dbać o swoją skórę, stosuj kremy przeciwsłoneczne w każdą porę roku.

 

 

Krem na zimę - idealny skład

 

 

W ramach podsumowania przypomnimy: wybierając krem do stosowania na zimę, a szczególnie podczas wychodzenia na dwór, postaraj się, by używany przez ciebie krem miał właściwości przede wszystkim natłuszczające, ale także żeby posiadał filtr przeciwsłoneczny oraz dawał twojej skórze odpowiednią dawkę nawilżenia.

Autor: 
Redakcja

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów