Face&Look > MODA > Kreacje na karnawał 2013

Kreacje na karnawał 2013

Poznaj trendy, które zdominują tegoroczne party. Marzysz o wielkim balu? Zaplanuj z przyjaciółmi eleganckie przyjęcie w stylu Hollywood.

 

TREND #1 Hollywood – przezroczysto i do samej ziemi

Marzysz o wielkim balu? Zaplanuj z przyjaciółmi eleganckie przyjęcie w stylu Hollywood. Zapal świece, załóż wyjątkową bieliznę i koniecznie odsłoń nogi. W karnawałowy wieczór bądź zwiewna i tajemnicza. Szyfon umiejętnie ukryje to, co powinno być niewidoczne. Magiczne body wysmukli sylwetkę.

 

TREND #2 Powrót do baroku

Złoto w towarzystwie czerni – dwa kluczowe kolory tego karnawału. U Dolce&Gabbana króluje bogaty styl barokowy pełen koronek, u Elie Saab proste suknie z głębokimi dekoltami i miliony lśniących cekinów. Tu nie musisz się martwić o biżuterię. Tym razem mniej oznacza więcej. Buty koniecznie czarne i na wysokiej szpilce! Nowoczesny złoty look uzyskasz, zakładając do sukni czarną skórzaną kurtę w stylu ramoneski. By podkreślić kobiecość, weź małą torebkę. Zmieści sie w niej to, co na przyjęciu niezbędne, puder i błyszczyk do ust. Złoty kolor to także ulubiony styl gwiazd. Na rozdaniu tegorocznych Oskarów w lśniących sukniach wystąpiły między innymi Maryl Streep, Oprah, Stacy Keibler i Jessica Chastain.

 


TREND #3 Lekka ekstrawagancja

Dla odważnych i kreatywnych nie tylko kolorowe pióra, ale także frędzle i koronki w wyrazistych barwach. Ważny jest kształt i długość sukni – bombka, mini i wąska talia. Nadal aktualny trend w dodatkach, zwany statement jewelery, sprawdza się przy prostych kreacjach. Tego roku dodatki także obrosły w piórka.

 

TREND #4 Klasyczna elegancja

Mała czarna w wydaniu krótkim i długim. Pomyślisz, że to nic nowego. Przyjrzyj się kształtom. Wąska talia i szerokie biodra – ten krój osiągniesz, zakładając długą suknię o linii syreny z nakładaną baskinką. Dekolt - płytki, trapezowy lub głębokie wycięcie. Bez bielizny modelującej kształty nie uzyskasz pożądanego efektu. Jako dodatek proponujemy perły w niecodzinnym wydaniu. Z taką biżuterią na pewno wzbudzisz uznanie i podkreślisz swoją indywidualność. Postaw na klasykę z odrobiną szaleństwa. DSQUARED2 odmłodziło klasyczną wersję małej czarnej, dodając do looku krótkie, skórzane rękawiczki i złote szpilki z cekinami.

 

Znasz karnawałowy kod? Na zaproszeniach często widnieje symbol RSVP, prośba o potwierdzenie przybycia, a także zaszyfrowana informacja określająca obowiązujący podczas przyjęcia strój. Czy wiesz, co oznaczają słowa Formal, Black Tie lub White Tie? Szerzej o karnawałowym kodzie tu.

 

Zdjęcia: CATWALK pictures

Autor: 
Iga Bielawski