Koreańska pielęgnacja twarzy z kosmetykami SAEM

O pięknej, nieskazitelnej cerze Azjatek, a w szczególności Koreanek, krążą już legendy. Ich cera jest niemal bez wad. Zero niedoskonałości, przesuszenia, podrażnienia. Skóra na twarzy Koreanek jest rozświetlona, miękka, idealna niczym skóra noworodka. W czym tkwi sekret koreańskiej pielęgnacji twarzy? O co kobiety z zachodu najbardziej dbają podczas swojej pielęgnacyjnej rutyny? O tym poniżej! Koreańska pielęgnacja twarzy z kosmetykami The SAEM – zaczynamy!

Oczyszczanie i nawilżanie jako podstawy koreańskiej pielęgnacji
 
Dokładnie! To właśnie dzięki dokładnemu, wręcz dogłębnemu oczyszczaniu swojej cery, a następnie jej solidnemu nawilżaniu, Koreanki mogą cieszyć się piękną, młodą skórą. I choć wydawać by się mogło, że koreańska pielęgnacja twarzy jest bardzo minimalistyczna – nie jest to do końca prawda. Faktycznie, cechuje się ona prostotą, jednak składa się na nią aż 10 kroków, do omówienia których przejdziemy w kolejnych akapitach. W tym miejscu warto podkreślić, że aby cieszyć się nieskazitelną cerą jak u Azjatek, musicie wypracować w sobie takie cechy jak regularność i skrupulatność, ponieważ efekty osiągniecie tylko i wyłącznie wtedy, gdy nie będziecie pomijać żadnego kroku tej niezwykle skutecznej pielęgnacji prosto z dalekiej Korei. 
Czy warto stosować koreańskie kosmetyki do pielęgnacji, a jeśli tak to dlaczego?
 
Jeśli zastanawiacie się właśnie czy warto stosować koreańską pielęgnację twarzy, rozwiewamy Wasze wątpliwości – zdecydowanie. Naocznym dowodem na to jest nieskazitelna cera pochodzących z Korei pań, które żyją w myśl zasady, że ogromna ilość kosmetyków kolorowych nie zagwarantuje nam pięknej cery, a makijaż nałożony na cerę z problemami, jeszcze bardziej jej szkodzi. Oczywiście, Koreanki stosują makijaż, jednak jest on czymś, co podkreśla ich naturalne piękno, a nie ukrywa problemy.  
 
 
10 kroków koreańskiej pielęgnacji twarzy z marką The SAEM
 
 • Oczyszczanie olejkiem. Ten krok należy wykonywać codziennie. Olejek świetnie rozpuszcza makijaż i usuwa pierwszą warstwę nagromadzonych na twarzy kurzu, bakterii oraz innych nieprzyjaciół.
 •  
 • Drugi krok to oczyszczanie przy pomocy wody i żelu bądź pianki. Koniecznie przetestujcie na tym etapie produkt marki SAEM, czyli piankę z wyciągiem z białej herbaty Healing Tea Garden White Tea Cleansing Foam. Pięknie usunie ewentualne resztki makijażu, których nie domył olejek.
 •  
 • Peeling twarzy to trzeci krok pielęgnacji w stylu koreańskim. Wykonujcie go maksymalnie 3 razy w tygodniu, ale nie rzadziej niż raz. W ten sposób nie podrażnicie skóry na twarzy nadmiernie, a jednocześnie usuniecie z niej martwy naskórek. 
 •  
 • Tonik to kosmetyk, który przywróci Waszej skórze jej naturalne pH i przygotuje ją na kolejne kroki pielęgnacji. Świetnym, nawilżającym, koreańskim tonikiem, który musicie mieć w swojej łazience jest The SAEM Iceland Hydrating. Poza tym, że tonizuje i nawilża, poprawia także jędrność cery i sprawia, że jest bardziej elastyczna.  Aplikujcie go codziennie. 
 • Nałożenie odżywczej esencji (np. z serii Jeju Fresh Aloe) sprawi, że skóra na Waszej twarzy będzie bardziej rozjaśniona i pełna blasku. Esencja do twarzy to element codziennej pielęgnacji. Nie pomijajcie tego kroku pod żadnym pozorem. 
 •  
 • Serum to kosmetyk, który możecie aplikować codziennie lub okresowo – w zależności od potrzeb Waszej skóry. 
 •  
 • Siódmym krokiem koreańskiej pielęgnacji są maski w płachcie. Poleca się aplikować je około 2-3 razy w tygodniu, ale nie codziennie. To jaką maskę wybierzecie zależy od Was. W asortymencie SAEM znajdziecie koreańskie maski z wyciągiem z: aloesu, drzewa herbacianego, granatu, a nawet borówek. 
 •  
 • Krem pod oczy to element, o którym również nie możecie zapominać. Skóra w tej okolicy jest najcieńsza i najszybciej widać po niej, że się starzejemy. Aplikujcie krem codziennie i pomóżcie jej zachować młody wygląd najdłużej jak to możliwe. 
 •  
 • Przedostatni krok koreańskiej pielęgnacji twarzy to krem do twarzy, który aplikujemy codziennie. Nawilżanie jest ekstremalnie ważne w dbaniu o stan cery. Jeśli nie macie jeszcze swojego ulubionego kremu i szukacie tego idealnego, z pewnością pokochacie wegański krem The SAEM Urban Eco Harakeke Cream. Działa cuda!
 •  
 • Ostatni krok to krem z filtrem! Ochrona przeciwsłoneczna to klucz do idealnej cery. Słońce lubi przesuszać cerę, podrażniać, powodować wypryski i inne. By cieszyć się nieskazitelną skórą na twarzy aplikujcie kosmetyki z filtrami każdego dnia – nawet jeśli akurat nie wychodzicie z domu. 

Autor: 
Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów