Koniec z olejowaniem włosów? Kremowanie to nowy hit pielęgnacyjny!

Pielęgnacja włosów w domu nie ogranicza się już tylko do olejowania. Teraz powinnaś spróbować także kremowania! Ten domowy środek zapewnia intensywny poziom nawilżenia, a przy tym nie jest zbyt trudny do zmycia. Dowiedz się, jakiego rodzaju kremu powinnaś używać!

Krem do włosów zdecydowanie sprawdzi się na łamliwych, matowych, suchych, zniszczonych i cienkich włosach. Wzmacnia on nawilżenie włosów, nie czyniąc ich ciężkimi, a także pomaga w regeneracji i nadaje połysk.

Efekty działania tego kremu będą widoczne już po pierwszym użyciu, co jest dość łatwe. Możesz nawet zastosować go na noc, aby obudzić się ze wspaniałymi pasmami.

 

Kto może skorzystać z kremowania włosów?

 

Kremowanie włosów jest zamiennikiem olejowania włosów, a zaletą stosowania tej metody jest to, że nie wymaga ona stosowania dodatkowych kosmetyków. Łatwo jest też zmyć krem, w przeciwieństwie do sytuacji, gdy stosujemy olej. Z tego zabiegu skorzystają osoby, których włosy zostały zniszczone w wyniku regularnej stylizacji na ciepło, farbowania lub które z natury mają włosy suche. Jest to również świetny wybór dla osób o cienkich włosach, ponieważ nie sprawia, że włosy stają się cięższe lub tracą objętość.

 

Jak prawidłowo kremować włosy?

 

Proces kremowania włosów jest dość prosty i nie zajmuje zbyt wiele czasu. Jak się za to zabrać?

Przede wszystkim należy dokładnie rozczesać włosy. Następnie należy nałożyć preferowany krem do ciała na całej długości włosów, a potem użyć grzebienia, aby go rozprowadzić.

Krem można pozostawić na włosach do zmycia w porze snu lub zmyć go po kilku godzinach. Aby zakończyć, wystarczy użyć odżywki do włosów, a następnie szamponu do włosów, aby zdjąć krem.

Jeśli rozważasz użycie kremu do włosów zamiast olejowania włosów, powinnaś zwrócić uwagę na jego składniki. Kremy do włosów powinny mieć w składzie składniki aktywne, takie jak humektanty i emolienty, które odżywiają i nawilżają pasma włosów.

Powszechnie stosowane składniki, na które należy zwrócić uwagę to:

  • masło shea,
  • masło kakaowe,
  • oliwa z oliwek,
  • gliceryna,
  • mocznik,
  • aloes.

 

Skusicie się na ten zabieg w alternatywie dla olejowania włosów?

 

 

Autor: 
Redakcja

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów